Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
NVIDIA Shield Programe Romania IP

Se opreste motorul in mers Golf 5

Linie vinetie mana stanga

Protectie soare/vizuala in interior
 Tratament pt piele..canapea

Buget 19k-masina noua-sfaturi

Grosime adeziv gresie

TVA doar la valoarea adaugata sau...
 Inregistrare ecran

M-am inregistrat in e-factura. Ca...

Voi cum faceți fața ava...

Spital stomatologic sector 4 grat...
 Pastrare numar inmatriculare !

Supraveghere autoturism in parcar...

Bsod repetat

Angst Romania - Oficial in Insolv...

Xbox game pass ultimate

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

CrazyDucky

CrazyDucky

Junior Member

• Grup: Members
Salut!
Eu am consola setata pe us si am activat xbox game pass pana in aprilie.
Daca folosesc un cod pentru xbox game pass ultimate de o luna sau 3 luni se vor adauga la abonamentul actual si se va transforma in ultimate? Sau vor fi separate?
Am citit ceva pe support la microsoft da nu am inteles mai nimic.

andreic

andreic

Very OLD Member

• Grup: Moderators
Codurile de o luna sau 14 zile sunt demo parca, cand ai un cont nou, nu merg pe unu vechi, mi se pare trebuie sa iei de la 3 luni in sus ca sa mearga pe orice cont.

Papillon_

Papillon_

2B

• Grup: Senior Members
Pentru cine nu stie exista optiunea de a cumpara Xbox Live gold la un pret bun de pe cdkeys.com sau g2a.com iar apoi cand dai join game pass ultimate iti converteste toate lunile de la gold la Game Pass Ultimate.
Atentie trebuie sa aveti atat contul de microsoft cat si consola setata pe aceeasi tara si sa folostii VPN cand activati codurile de gold pe https://redeem.microsoft.com. Eu am setat-o pe Irlanda si am luat Live Gold EU 12 luni de 3 ori. Acum am Game Pass Ultimate pe 36 de luni, la pretul de 690 de lei fata de 2300.

Las mai jos toti pasii:

"Originally Posted by Xbox România
Ați achizitionat un Xbox Series X sau Xbox Series S și doriți să vă abonați la Xbox Game Pass Ultimate pentru prima dată? Înainte de a lua această decizie, este posibil să doriți să aflați despre un truc incredibil care vă va permite să economisiți pe abonamentul Xbox Game Pass Ultimate în următorii trei ani, până la 275 £ / 390 $.

Pe scurt, noii abonați la Xbox Game Pass Ultimate pot converti în prezent până la 36 de luni de Xbox Live Gold (sau Xbox Game Pass standard) într-un abonament Ultimate la un raport 1:1, economisind până la 275 £/ 390 $ în acest proces.

Cum funcționează acest truc Xbox Game Pass Ultimate:
  • achiziționați până la 36 de luni Xbox Live Gold sau Xbox Game Pass standard, disponibil în abonamente de 3, 6 și 12 luni.
  • valorificați aceste coduri în contul dvs. Xbox. Dacă doriți să utilizați întreaga perioadă de 36 de luni, selectați „nu” când sunteti întrebați dacă doriți să activați reînnoirea automată (în caz contrar se va adăuga o lună suplimentară gratuită și va face ravagii cu limita de 36 de luni).
  • înscrieți-vă pentru versiunea trial de 1£/ 1$ a Xbox Game Pass Ultimate.
  • când vi se solicită, acceptați opțiunea de a vă converti calitatea de membru în Ultimate.
Iată exact cum a descris Microsoft acest truc într-o postare pe blog în iulie 2019:

„Game Pass este o ofertă foarte bună dacă îți plac jocurile, dar vrem să te ajutăm să profiti la maximum de calitatea ta de membru, împărtășind un mic truc pentru a vă asigura că veți obține o valorificare cât mai mare a banilor dvs. pentru gaming.”
  • Începeți de la pagina principală a contului Microsoft.
  • Accesați “Services and Subscriptions” / „Servicii și abonamente” din partea de sus a paginii – aceasta va arăta abonamentele pe care le aveți în prezent în contul dvs.
  • Înainte de a aplica „o lună de Xbox Game Pass Ultimate pentru 1$” în contul dvs., extindeți abonamentul Xbox Live Gold cumpărând luni suplimentare.
  • Acum, după ce v-ați extins abonamentul Xbox Live Gold la lungimea dorită, este în sfârșit timpul să adăugați oferta „o lună de Xbox Game Pass Ultimate pentru 1$”.
  • Odată ce această ofertă este aplicată contului dvs., abonamentul dvs. Xbox Live Gold va fi convertit în Game Pass Ultimate – iar Game Pass Ultimate va fi disponibil pe durata abonamentului dvs. Live Gold.
“Sperăm că aceste sfaturi au ajutat și că vă puteți bucura de mulți ani de Xbox Game Pass Ultimate la un preț foarte scăzut. Este una dintre cele mai bune oferte în jocuri!”
"
Tocmai ați achizitionat un Series X sau S? Economisiți până la 275 £ pe abonamentul Xbox Game Pass
https://www.xboxroma...-cu-acest-truc/

dorians

dorians

Junior Member

Salut,

Am cumparat un Xbox Series S.
Vreau sa cumpar Game Pass Ultimate pe o perioada cat mai mare pentru copii - am gasit pe cjs-cdkeys la 12 luni la 49 lire aprox 300 lei:
https://www.cjs-cdke...igital-Download).html?setCurrencyId=1&variation=663&gclid=Cj0KCQjwgO2XBhCaARIsANrW2X0faMs--Hu7biJE-kEFrqCTPWP_6bJIfkUimFZp-MjgS7PGLQsZSLIaAps8EALw_wcB
Dar aici spune "Works on Xbox One, Xbox Series X, Windows 10". Merge si pe Xbox Series S?

Ma poate ajuta cineva cu un tutorial cum sa il activez pe Xbox Series S?

Multumesc

primuministru

primuministru

Senior Member

Intra pe xboxromania cauta secțiunea tutoriale si ai sa gasesti raspunsul.

dorians

dorians

Junior Member

primuministru, on 17 august 2022 - 07:08, said:

Intra pe xboxromania cauta secțiunea tutoriale si ai sa gasesti raspunsul.

Multumesc

Papillon_

Papillon_

2B

Aveai mai sus pasi dati de mine...

dorians

dorians

Junior Member

Multumesc,

Am vazut pasii de mai sus dar eu nu am Xbox Live Gold:
"noii abonați la Xbox Game Pass Ultimate pot converti în prezent până la 36 de luni de Xbox Live Gold (sau Xbox Game Pass standard) într-un abonament Ultimate"

Nu as vrea sa fac ceva gresit.
O sa mai citesc odata tutorialul de mai sus.

Papillon_

Papillon_

2B

Atunci treci direct la pasul de activare:
"Atentie trebuie sa aveti atat contul de microsoft cat si consola setata pe aceeasi tara si sa folostii VPN cand activati codurile de gold pe https://redeem.microsoft.com. Eu am setat-o pe Irlanda si am luat Live Gold EU 12 luni de 3 ori. Acum am Game Pass Ultimate pe 36 de luni, la pretul de 690 de lei fata de 2300"

Desi iesi mai ieftin daca iei Gold si il convertesti la GamePass Ultimate.

dorians

dorians

Junior Member

Nu stiam ca pot lua Live Gold EU.
O sa ma mai informez. Mersi ca mi-ai deschis ochii. "Desi iesi mai ieftin daca iei Gold si il convertesti la GamePass Ultimate."
Multumesc!

Edited by dorians, 18 August 2022 - 13:35.

razvan_andrei82

razvan_andrei82

Member

Salut!
Urmeaza sa achizitione o consola Xbox series s si am citit peste tot diferite informatii. Pana la urma pe ce tara este mai bine sa fie setat contul? SUA, UK sau altele? Mai functioneaza treaba cu achizitia initiala a abonamentului Xbox live si apoi ultimate?

Lex404

Lex404

Guru Member

Conversia gold > ultimate a fost schimbata recent, o gasesti pe siteul xbox, nu mai e 1:1. Parca 3:1 (3 luni de gold pentru o luna de ultimate)

O tara din UE; in SUA vei putea lua doar cu card american.

razvan_andrei82

razvan_andrei82

Member

Vazusem pe Xboxromania ca recomanda SUA ca tara setata. De aceea am intrebat. Nu merge cu vpn si paypal? Sau e mai ok sa setez pe Germania, Austria?
https://www.xboxroma...cont-xbox-live/

Lex404

Lex404

Guru Member

Ala nu e vreun site oficial.

SI Paypal trebuie sa fie tot din US, legat de un cont bancar din US. Ce poti sa faci e sa iei gift carduri de x USD dar e bataie de cap inutila.

VPN merge la activarea de coduri de joc/ gift carduri, indiferent de ce regiune ai in cont.

Eu zic sa-ti faci undeva in Europa, gen Irlanda, ca sa ai EUR si Engleza (desi toata interfata e in engleza indiferent de regiune, ca ia setarile consolei, sunt unele locuri unde va fi afisata limba contului).

Eu am contul pe Polonia dar locuiesc aici.

razvan_andrei82

razvan_andrei82

Member

Am inteles si multumesc pt detalii. O sa fac pe Europa atunci.

Lex404

Lex404

Guru Member

Oricum, la xbox poti schimba tara cand doresti, nu ca la idiotii aia de la playstation.

Singurul avantaj in US e pretul putin mai mic (cand dolarul e jos) fata de europa, dar din punctul meu de vedere e o bataie prea mare de cap inutila cu incarcatul de carduri valorice.

Poti activa coduri cu jocuri/ subscriptie/ etc din orice regiune indiferent ce regiune are contul, daca pui VPN (aka, poti activa coduri de Turcia si Argentina pe un cont de europa, daca la activare pui VPN din tara aia).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate