Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Revelion TV 2020

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Prosul gust, manelismul, meltenia si t i g a n i a sunt omniprezente in mass media, pacat ca s-a ajuns aici si pacat ca sunt consumatori de asemenea mizerii mediatice.  Nu apot urmari asemenea emisiuni mai ales de Revelion, prefer sa ascult muzica...

#20
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,828
  • Înscris: 11.01.2006
Francezii de la FRANCE 2 au avut un program bun de revelion cu slagare frantuzesti din toate timpurile,dupa 18 ani de zile in care au difuzat in noaptea dintre ani doar circ,vaduvindu-ne de spectacole bune de REVELION,cum numai francezii stiau sa faca.La miezul noptii la PARIS a evoluat celebra trupa de la MOULIN ROUGE.Ultima fiesta de REVELION pe canalele franceze de tv a fost tocmai in 2001.Spectacolul a fost preluat de TV 5 EUROPE,asa ca a putut fi urmarit si de romani.
Foarte bun a fost si REVELIONUL TINERETULUI de pe RTL 2 GERMANY,program tv disparut de la DIGI.
Spectacole grandioase in aer liber la VARSOVIA au avut polonezii prin cele 3 mari televiziuni : TVP 2,POLSAT si TVN,printre invitati numarandu-se :CHRIS NORMAN,GIPSY KINGS,NATALIA OREIRO,CAPTAIN JACK,THOMAS ANDERS de la MODERN TALKING etc

Attached File  POLSAT CAPTAIN JACK.png   2.86MB   22 downloads

POLSAT -spectacol grandios de REVELION ,ca in fiecare an[aici CAPTAIN JACK in recital]

Dar cea mai electrizanta atmosfera dupa ora 2.00 si pana dimineata a fost pe NOVA CROATIA,muzica croata de petrecere de cea mai buna calitate cu SEVERINA,DANIELA MARTINOVICI,DINO MERLIN etc,asa cum vedeam la revelioanele sarbesti de la TV ZAGREB sau 3 K pe timpul lui CEAUSESCU sau imediat dupa REVOLUTIE,in anii 90.UN show de revelion mult mai tare decat programele difuzate de PINK TV,RTS 1 sau HRT 1.

Attached File  NOVA CR.png   967.74K   22 downloads

NOVA CROATIA cu "S Novom do jutra Nova TV " a fost programul de REVELION ce mi-a placut cel mai mult in acest an

Edited by CABLE MAN, 01 January 2020 - 18:44.


#21
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
M-am uitat sporadic la TV dar nu am putut sa nu remarc un Revelion low-cost ca si calitate in mai toate mediile.

Cred că pe primul loc la tzepe e Berăria H, unde lumea a dat 700 lei de persoană pentru un loc la masa a fost ingramadeala maximă și, pe scena a cantat formația Azur din Brăila șlagărul "Se mărită Mona".

Pe locul 2 Piata Constituției - 3rei Sud-Est, grupul preistoric Andre, Haddaway, Milli Vanilli, Captain Jack și alți dinozauri bătrâni care, de regula petrec revelionul acasă.

Locul 3 - revelionul tzyhyganesc de la Constanța..."Pentru toți băieții..."

În 2020 ...ce să-ți povestesc..

Edited by Kres, 01 January 2020 - 18:43.


#22
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

View Postalin632, on 01 ianuarie 2020 - 16:53, said:

Au apărut și audiențele, și, da, Lanterna 1 a fost lider de audiență. Posted Image

https://www.paginade...-2020-dan-negru

Spoiler
Lasa-i sa se bucure si ei o zi pe an, ca restul sunt arvunite pentru Pro TV :P Asta e un exemplu ca superstitia ca "asa cum o duci pe 1 ianuarie, o vei duce tot anul" e o prostie :naughty:

De revelionul asta m-am uitat mai mult la TVR, ca au mai dat imagini de arhiva (ca la partea noua, au fost penibili la maxim). Premiul Zmeura, fraga si mu*a de aur a revenit unui munolog al lui Horatiu Malaele, care timp de vreo 15 minute a turuit banalitati copiate de pe FB. In tot acest timp, nici macar o poanta originala! Plus felul in care le-a citit (ca nu pot spune ca le-a interpretat, parca le citea de pe telefon...) Pai sketch-ul ala cu vodcile din anii 90 era la ani-lumina de porcaria asta... :ciocan:

A mai fost o chestie destul de faina dupa miezul noptii, ceva gen Las fierbinti, dar fara poante marlanesti. Un sat de provincie (Stanga Cotesti :D), unde primarul invarte tot, nevasta lui are o academie de studii oculte si livreaza diplome false, secretara primariei si-o trage cu primarul si cu cine mai apuca etc. Daca vi se pare cunoscut, aveti toate motivele. Dar per ansamblu a fost mult mai urmaribila decat lalaiala lui Negru sau manelistii de la Kanal D.

Apropo de kanal, astia s-au apucat sa copieze dumele lui Negutu de acum 15 ani. Da, faza cu acvariile pline de animale scarboase. Jalnic...

In incheiere, mie mi-a lipsit ceva satira politica, in genul Divertis. Defapt cam lipseste din audiovizual specia asta. Poate cu exceptia lui Patraru, care are texte destul de misto, dar se screme prea tare sa para amuzant. Pe Badea nici nnu-l pot numi om de satira, are un "umor" care asupra mea are un efect emetic.

#23
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008

View PostCABLE MAN, on 01 ianuarie 2020 - 18:35, said:

Francezii de la FRANCE 2 au avut un program bun de revelion cu slagare frantuzesti din toate timpurile,dupa 18 ani de zile in care au difuzat in noaptea dintre ani doar circ,vaduvindu-ne de spectacole bune de REVELION,cum numai francezii stiau sa faca.La miezul noptii la PARIS a evoluat celebra trupa de la MOULIN ROUGE.Ultima fiesta de REVELION pe canalele franceze de tv a fost tocmai in 2001.Spectacolul a fost preluat de TV 5 EUROPE,asa ca a putut fi urmarit si de romani.
Foarte bun a fost si REVELIONUL TINERETULUI de pe RTL 2 GERMANY,program tv disparut de la DIGI.
Spectacole grandioase in aer liber la VARSOVIA au avut polonezii prin cele 3 mari televiziuni : TVP 2,POLSAT si TVN,printre invitati numarandu-se :CHRIS NORMAN,GIPSY KINGS,NATALIA OREIRO,CAPTAIN JACK,THOMAS ANDERS de la MODERN TALKING etc

Attachment POLSAT CAPTAIN JACK.png

POLSAT -spectacol grandios de REVELION ,ca in fiecare an[aici CAPTAIN JACK in recital]

Dar cea mai electrizanta atmosfera dupa ora 2.00 si pana dimineata a fost pe NOVA CROATIA,muzica croata de petrecere de cea mai buna calitate cu SEVERINA,DANIELA MARTINOVICI,DINO MERLIN etc,asa cum vedeam la revelioanele sarbesti de la TV ZAGREB sau 3 K pe timpul lui CEAUSESCU sau imediat dupa REVOLUTIE,in anii 90.UN show de revelion mult mai tare decat programele difuzate de PINK TV,RTS 1 sau HRT 1.

Attachment NOVA CR.png

NOVA CROATIA cu "S Novom do jutra Nova TV " a fost programul de REVELION ce mi-a placut cel mai mult in acest an

Thomas Anders e in fiecare an la Varsovia. Pacat ca face playback de multe ori. Anul asta vad ca nu a facut.

Edited by miki07, 02 January 2020 - 01:31.


#24
Dragossssssss

Dragossssssss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.10.2013
La Multi Ani !

Are cineva (in afara de TVR) inregistrate Revelioanele de pe TVR HD din anii trecuti ? M-ar interesa editiile Revelion 2014 si 2019.

#25
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postfansat, on 01 ianuarie 2020 - 14:13, said:

                                                             Da, foarte bine punctat. Ce mai pot sa spun despre arhiprafuitele Negrulioane ? Asta-i nivelul telespectatorului. Nu am de gand sa-i ridic in slavi pe Buzaianu si Zamfir, dar macar, au facut ce nu s-a vazut la celelalte posturi tv cu pretentii. Si-au asumat riscul unui live, si eu zic ca au facut-o foarte bine. Doi tipi inteligenti, originali si spontani, asa cum ii stiam, de altfel. Nici n-a fost un efort financiar pera mare, cred, din partea postului B1 TV, sa-i tina "in priza" pe baietii astia pana la 2 noaptea. Daca ne gandim la bugetele B1 TV si Antena, spre exemplu, pentru o asftel de noapte, e hilar, diferentele de sume asigurate fiind enorme. Cu cheltuieli infinit mai mici, cei de la B1 TV au incercat un experiment reusit, zic eu. Comic e ca romanasii, neobisnuiti cu acest gen de emisiune live in noaptea de Revelion, fiindca asta e, fake-urile cu inregistrari din vara-toamna sunt la moda, le dadeau mesaje pe paginile de socializare celor doi ca sa-i verifice daca sunt in direct. Amuzant e ca Buzaianu si Zamfir au incercat sa-i dea telefon dupa miezul noptii lui Ludovic Orban, insa nu s-a cuplat decat casuta vocala de la telefonul primului-mnistru. Era de asteptat ca nu va raspunde Orban.

Subscriu!

Nu numai că B1 TV a ținut emisie decenta dar după ora 2 au dat niste înregistrări decente de la BBC cu selecțiuni din festivalul Glastonbury, ocazie cu care am putut vedea prăpastia enorma între ce se canta acolo și ce se canta pe la noi.

Țara de lumea a 3-a suntem..

Edited by Kres, 02 January 2020 - 20:45.


#26
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
M-am uitat pe TVR1 si TVR2, o contributie avand si imaginile de arhiva sau momentele umoristice.

#27
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
La TVR1 am văzut niște poante răsuflate turnate soecial pentru Revelion. N-am rezistat la niciuna până la capăt fara sa schimb postul.

#28
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 21.02.2009
TVR ar trebui sa se uite cum arata un revelion super la vecinii noștri sirbi au avut un program foarte bun muzica nonstop  voie buna sunet și lumini la superlativ, pe pariu ca baneteni sau uitat la acest program decât la ce a fost pe la noi

Edited by gabrielfane, 05 January 2020 - 16:15.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate