Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Exynos 9820 vs A13 bionic

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
12 gb ram sunt de mult, s a ajuns la 16.
Refresh isi da si iphone la aplicatii, iar lag nu stiu pe ce telefon cu minim 6gb ram ai vazut tu.

#56
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View Postnetty1994, on 12 februarie 2020 - 10:52, said:

a aparut s20 cu snapdragon 865 si exynos 990 si intr-un video un tip spunea ca inca nu este la performanta egal cu a13,deci si anul asta android sunt in spate la performanta bruta,dar au pus foarte mult ram si touch de 240hz,speram sa se compare cu iphone 11 la fluiditate si sa fie consistent in performanta
Un tip spunea... mda.

Oricum daca vorbim de teste sintetice probabil ca asa o fi.
Performanta bruta pe telefoanele Android este unde trebuie sa fie, foarte sus si peste nevoile utilizatorilor normali de telefoane. Pana la urma pe S20 exista Dex care transforma telefonul in PC cand este conectat la un monitor si o tastatura mouse bluetooth, pe iphone nu exista asa ceva.
Apoi flagshipurile de anul acesta vin cu RAM LPDDR5 si stocare UFS 3.0 imbunatatita fata de anul trecut deci nu cred ca va tanji nici un utilizator normal de Android dupa A13.

View Postnetty1994, on 12 februarie 2020 - 11:15, said:

stiu,in aplicatiile uzuale note este mai rapid mai ales cele de social media,dar in timp 11pro isi va mentine performanta in timp ce note 9 va incepe sa agate tot mai mult. si eu am vrut doar sa subliniez ca apple inca face SOC mai bune decat concurenta si ca laudele lor sunt sustinute prin cifre,teste sintetice atata tot nu vreau sa arat suprematia apple
In timp si iphone 11 Pro va suferi la performanta pentru ca vine doar cu 4GB RAM.
Performanta, fluiditatea pe Note 9 s-a imbunatatit dupa ultimele updateuri pe cand pe Xs a regresat in special din punctul de vedere a managementului RAM-ului.

View Postnetty1994, on 12 februarie 2020 - 12:21, said:

stiu ca ajuta,dar de obicei din cauza fragmentarii pe android,aplicatiile nu prea sunt optimizate din pacate,sa ajuns la 12gb ram si tot vor fi probleme cu refreshul aplciatiilor sau cu lagul
Ce aplicatii in mod concret nu sunt optimizate?

S-a ajuns la 12GB pentru ca asa au vrut producatorii, sa puna mai mult RAM, mai multa stocare mai multe camere cu rezolutii mai mari. Asta face competitia dintre firme, ridica nivelul asteptarilor pentru consumatorul final.

#57
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Se vorbește dacă noul chipset Apple A14 o sa bata în performanta, procesoarele pentru laptopuri gen i7, de la Intel. Nu prea se pot compara procesoarele de pe dispozitivele cu Android OS, cu cele de la Apple.

Edited by senzanome, 14 February 2020 - 13:57.


#58
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010
O sa bata in teste sintetice gen Geekbenck sau teste sintetice depasite moral si tehnologic gen SPEC2006 iar iOS va fi acelasi sistem de operare mobil limitat care este inutil(si inselator) sa-l compari cu sisteme de operare desktop.

Utilizatorii de Android OS nu pierd absolut nimic relevant ca experienta si functionalitate in detimentul A13-lui si nici in detrimentrul A14-lui.

Edited by OriOn20, 14 February 2020 - 14:40.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate