Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Feriti-va de Euro Building... JALE!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
Nu vreau sa ma intind. Scurt pe 2.

Vin, masoara, imi spun ca este o perioada aglomerata, ma programeaza peste o luna jumate.
Se face termentul, incep telefoanele. Saptamana asta joi montam. Ok, liber de la munca, primesc telefon dimineata ca nu se poate ca nu au ajuns nu stiu ce. Ok, vineri, procedez la fel, ma suna dimineata, nu au ajuns inca(ma injura deja patronul si colegii) Saptamana viitoare, miercuri 100%. ok, procedez la fel, ma suna dimineata patronul direct ca isi cere scuze, ca nu a ajuns inca, si ca se ocupa persnoal. VIneri este stabilit. De data asta am avut noroc, ajung. De aici incep subpunctele

1. Montat termopan, cu glaf exterior, fara silicon, fara terminatii laterale, 3 puncte de spuma(intra apa in draci pe sub pe langa, ce mai , peste tot. Pur si simplu o tabla prinsa in suruburi.
2. Plasele comandate, unele fara termiantii, mai asteptam 2 saptamani sa le monteze.
3. Profil crapat, asta dupa ce am investit in glafuri, finisaje etc (nu am vrut sa il mai dau jos, in mijlocul iernii dupa ce am pus tot in balcon si finisajele)
4. AM ajuns la concluzia ca se "repara" cu un pistol de lipit si niste material pe fisura. Ooookk, incepe calvarul, timp de o luna sunat ca nu este materalul ca nu este pistolul, intr-un final, si fara pistol si fara material, cu o substanta care cica lipeste fisura. a durat doar o luna jumate de telefoane. Acum sa vedem cat mai dureaza cu acel creion corector, care nici ala nu este in stoc(au trecut deja 2 saptamani) Manere cerute o culoare, venite altele. ETC
5. Glafurile interioare montate cu forta, au rupt peretii laterali la montare.

Daca se doresc poze la ce am scris mai sus, facem.
Feriti-va ca de cancer de jegurile astea.

https://www.vreautermopaneieftine.ro
https://www.facebook...aneIeftineEuro/

Attached Files

  • Attached File  pp.jpg   47.13K   305 downloads
  • Attached File  pp (1).jpg   31.17K   326 downloads

Edited by MCristian2k, 28 December 2019 - 15:36.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
Gagica cine-i?

Edit. Acum am văzut ca e alta carte de vizita.

Na. Dar numele domeniului nu ți-a dat de gândit?

Edited by dorin_2k, 28 December 2019 - 15:47.


#3
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
sincer nu. m-am gandit ca e un trick de marketing sa agate pe google adwords.
Nu ma asteptam sa fie ieftin si montajul si echipa...

#4
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
sun-o pe doamna poate are un stil de a face reducere la starile de nervi provocate de "profesionisti", poate chiar asta e rolul ei in firma, sa ii scoata pe aia din belea :)))

#5
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Noi din experienta stim ca ieftin inseamna prost, cu ocazia asta ai invatat si dumneata ta, ia-o ca pe o experienta de viata, si da, ne ferim de multa vreme de ieftin, niciodata ieftin nu inseamn calitate

#6
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018

 Platon, on 28 decembrie 2019 - 16:04, said:

Noi din experienta stim ca ieftin inseamna prost, cu ocazia asta ai invatat si dumneata ta, ia-o ca pe o experienta de viata, si da, ne ferim de multa vreme de ieftin, niciodata ieftin nu inseamn calitate
daca crezi ca 1600 euro dat pe un termopan rehau 7 camere tripan este ieftin... ok, n-am ce zice :)

 xcit, on 28 decembrie 2019 - 15:55, said:

sun-o pe doamna poate are un stil de a face reducere la starile de nervi provocate de "profesionisti", poate chiar asta e rolul ei in firma, sa ii scoata pe aia din belea Posted Image))
se poate... insa cred ca raman dator daca apelez la serviciile ei

#7
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005

 dorin_2k, on 28 decembrie 2019 - 15:45, said:

Gagica cine-i?
Initiatoarea postului e gagica. :)

#8
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
daca eram eu aia, eram la produs de mult timp Posted Image nu puneam termoplane :)

Edited by MCristian2k, 28 December 2019 - 16:41.


#9
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019
Adica si scump si prost ?
Toti teparii isi doresc clienti ca tine .... , pt termopane se merge pe recomandari ( este un coleg de forum, cu rabdare care da explicatii la tel - daca luai legatura cu el nu intrai in belele ).

#10
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
asa se pare, scump si prost. asta e, teapa mea. scopul este sa nu se arda si altii ca mine... sper macar 2,3 care citesc sa se fereasca de ei. am cerut oferte la mai multe firme. asta a fost singurul care a avut rabdare sa imi faca calculele dorite (probabil foamea si lipsa de clienti) Noi sa fim sanatosi!

#11
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

 MCristian2k, on 28 decembrie 2019 - 16:40, said:

se poate... insa cred ca raman dator daca apelez la serviciile ei
depinde cum stii sa negociezi...daca esti foaaarte "suparat" cred ca iti plateste daunele morale pe cale naturala si daca esti si maaai suparat iti mai da si ceva lovele sa iti treaca :)))) totul sta in felul cum expui problema din start :))

i-as da eu in locul tau, ma dau avocatul tau si o chem in instanta...dar ea o sa vrea sa te impace pe tine, nu pe avocat :)))

sau o facem toti 3 pe cale amiabila :)))))

#12
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 07.04.2017
Nu vreau  sa te superi, dar scrie clar la recenzii pe FB ! Au reclamatii inca din 2017! Montaj cu defecte, amanari, ii duc cu vorba pe clienti, etc. Si asta asa intr- un minut  doar ce am gasit!

#13
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
nu ma supar. nu sunt genul sa caut, sa sap. am un defect. merg pe incredere. asta e

#14
_-Aether-_

_-Aether-_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 29.09.2019

 SharonCollins, on 28 decembrie 2019 - 17:04, said:

Nu vreau  sa te superi, dar scrie clar la recenzii pe FB ! Au reclamatii inca din 2017! Montaj cu defecte, amanari, ii duc cu vorba pe clienti, etc. Si asta asa intr- un minut  doar ce am gasit!
O sa mai fie un rezultat frumos in google.

Un prieten a montat termopanele cu o mega firma de fite, tot asa 2 metode placute.
1 - Vin aia cu termopane de nu intrau pe usa, caterinca total, deci cum dracu? Caterinca, era o obisnuinta la ei.
Si cand era in magazin a auzit o discutie despre cum o echipa a gresit masuratorile, dar VORBA FIE... era firma calumea, de lux, cum dracu sa nu faca treaba buna.
2 - Tot asa sparg peretele lateral.

Concluzia a fost ca nu mai avem mesteri.
Tot asa sa nu fii baiat bun, sa fii dobitoc care stai atent pe ei sa nu sparga ceva, sa nu ai impresia ca ei stiu meserie, ca la dracu ca nu stiu meserie, daca stiau plecau din tara si nu mai erau pe aici.

 MCristian2k, on 28 decembrie 2019 - 15:36, said:

5. Glafurile interioare montate cu forta, au rupt peretii laterali la montare.
Greseala romanului care el discuta cu sectoristul in loc sa faca reclamatie.
El discuta cu angajatul in loc sa faca plangere la OPC.

Plangere OPC, ANPC, review pe google.

#15
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Eu am pus cu 4 firme diferite termopanele la apartamanet. LA dormitor am pus Gealan, cele mai scumpe pe atunci, la balcon am pus cu alta firma, la bucatarie o firma locala, la sufragerie am pus un produs turcesc  mult mai ieftin decat celelalte - Pimapen, despre care toti ziceau ca nu sunt ok. Cele mai bune din toate punctele de vedere ( anticondens, etansare, functionare, rezistenta etc) in cazul meu sunt cele care au fost cele mai ieftine.

#16
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
probabil conteaza cum sunt montate. poate sa fie calitate buna sau mai slaba, daca sunt montate prost...

#17
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Plus executia in sine a ferestrei

#18
MCristian2k

MCristian2k

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 27.03.2018
dupa 2 luni inca nu au creionul corector Posted Image)))))(nu este in stoc:D:D:D) vai mama lor. o sa corectez eu singur lipirea. acum va cer ajutorul... nu ma pricep la culori...

http://www.ecot.ro/c...-corector-5862/

Ce culoare sa aleg la creion?

Multumesc frumos!

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate