Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Omul peste 2 milioane de ani....

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
@initiator - in lumea asta, habauca, noi nu stim ce va fi luna aviatoare si tu te gandesti la meleoane ?... Posted Image

#20
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
In ultima perioada vad tot mai multe persoane care au mari probleme cu greutatea. Deci este foarte posibil ca in viitor cei mai multi oameni sa arate asa.

Attached Files

  • Attached File  Gras.jpg   39.43K   21 downloads


#21
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
cred ca datorita cresterii puterii de calcul in doar 100 de ani vom reusi editarea genetica. deja se reuseste construirea de organe din celule stem. in 100 de ani ne vom putea construi propriile corpuri dupa cerintele noastre. cred ca de asemenea robotii vor deveni pana in 2100 extrem de inteligenti si noi ne vom putea descarca constiinta intr-un corp de robot. cred ca in maxim 200 de ani vom avea si warp drive.
pe ce ma bazez cand spun astea? pe faptul ca cercetarile in ceea ce priveste calculatoarele cuantice sunt destul de avansate. un calculator cuantic poate rezolva in 1 minut ceea ce un calculator obisnuit rezolva in 10 000 de ani. cred ca in viitor vor disparea ce organe vrem noi prin editare genetica. by the way sistemul de selectie natural nu spune ca dispar anumite organe ci ca animalele care au organe inutile supravietuiesc putin asa disparand si organele inutile.

#22
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
Bineinteles...

[ https://kokuroimport.com/med/img/productos/27/7c/figura-star-wars-r2d2-01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,886
  • Înscris: 15.04.2007

View Postsyris, on 25 decembrie 2019 - 16:04, said:

Cum credeti ca va arata omul peste 2 milioane de ani?  
Dat fiind urmatorii factori :
-extinderea urbanizarii  
-incalzirea globala
-industrializarea si poluarea atmosferica
-medicina viitorului
-sedentarismul
-alimentatia de tip fast-food
-statul mult pe calculatoare/telefon/televizor
-sport facut doar la salile gym
-stresul si munca la birou
-emanciparea femininismului, MGTOW-ismului si al homosexualitatii  
-tehnologizarea/automatizarea oricarui aspect al societatii  
-petrecerea a cat mai mult timp in spatiul cosmic si explorand alte planete
-am ajuns sa comunicam mai putin verbal si mai mult prin scris, iar tendintele arata ca ne indreptam spre o comunicare  bazata doar pe poze, emoji si video si chiar spre comunicare telepatica prin interfata creier-computer.


Asa aratau  stramosii nostri australopiteci   acum 2 milioane de ani :  

[ https://i.pinimg.com/originals/d3/86/d9/d386d9c1aaa7198c5e80c1dd905056b1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Asa aratam acum  

[ https://i.pinimg.com/originals/e1/d9/d6/e1d9d633c3b742ec55b4a6b0583aa0d4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]





Oare asa vom arata peste 2 milioane de ani?

[ https://vignette.wikia.nocookie.net/villains/images/6/6e/Product_image_full_329569_24cd935562ad79e5425c6f0193acc180.jpg/revision/latest?cb=20180226224339 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si cam care ar fi diferenta intre primul si astia de azi?

Attached Files



#24
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,201
  • Înscris: 01.10.2009
Evolutia biologica pare improbabil sa continue la om tinand cont ca evolutia tehnologica este de mii de ori mai rapida.

#25
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h1BQPV-iCkU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Peste cateva decenii cam asa:

#27
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
stiati ca peste cateva miliarde de ani o sa dispara sexul masculin? pentru ca e o gena recesiva nu stiu cum si in 1 miliard de ani va disparea. ma rog pana atunci vom evolua in fiinte care isi vor crea copiii in laboratoare sau ne vom descarca constiinta in corpuri de roboti nemuritori. probabil si organele reproductive vor disparea si vor fi inlocuite cu organe pur si simplu pentru distractie.....

poate ne vom edita propriul ADN si vom deveni ce vrem noi

#28
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postsyris, on 25 decembrie 2019 - 16:04, said:

Cum credeti ca va arata omul peste 2 milioane de ani?  
Dat fiind urmatorii factori :
-extinderea urbanizarii  
-incalzirea globala
-industrializarea si poluarea atmosferica
-medicina viitorului
-sedentarismul
-alimentatia de tip fast-food
-statul mult pe calculatoare/telefon/televizor
-sport facut doar la salile gym
-stresul si munca la birou
-emanciparea femininismului, MGTOW-ismului si al homosexualitatii  
-tehnologizarea/automatizarea oricarui aspect al societatii  
-petrecerea a cat mai mult timp in spatiul cosmic si explorand alte planete    
-am ajuns sa comunicam mai putin verbal si mai mult prin scris

Tine cont de asta si vei vedea altfel lumea:

COUNTRY OR TERRITORY
POPULATION

1
China
1,397,910,000

2
India
1,348,830,000

3
United States
United States
329,425,000

4
Indonesia
Indonesia
265,015,300

5
Pakistan
Pakistan
212,742,631

6
Brazil
210,076,000

7
Nigeria
188,500,000

8
Bangladesh
166,774,000

Momentan omul inca o duce prost la nivel planetar iar umanitatea nu se reduce la cele cateva tari dezvoltate. Majoritatea problemelor descrise de tine sunt valabile pt o minoritate in scadere (din cauza sporului natural), nicidecum pt majoritatea oamenilor.

Nu stiu daca realizati dar oamenii cu o descendenta majoritar europeana sunt o minoritate, nicidecum o majoritate sa fie reprezentativi pt omenire.
Nici crestinii, de orice rasa, nu cred ca sunt chiar asa multi cum par.

Lumea e din ce in ce mai mare iar noi din ce in ce mai mici. Dintre tarile civilizate Japonia va fi ultima care va ajunge la statutul de ciorba lunga si doar putin calduta. In rest va fi o oarecare uniformizare. Grosul de tari sarace se va ridica putin iar cele cateva tari bogate vor regresa pe termen lung.

PS. Romania va fi eterna si neschimbata in esenta :)

Edited by underb, 26 December 2019 - 08:52.


#29
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Dreacu' stie cum o arata... (la propriu)
Stiu insa sigur cum o sa arati tu peste cateva zile (ore). Warning, ban, username nou, abordare usor diferita ca poate de data asta ai noroc si digera lumea prostiile pe care le postezi, etc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate