Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

autorizarea unui punct de lucru

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
ioney_p

ioney_p

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 01.05.2019

View Postflrz, on 25 decembrie 2019 - 18:48, said:

Mama ta trebuie sa mearga la primarie, pentru a transfera mansarda din spatiu rezidential in spatiu comercial.
Faci un contract de comodat intre tine si ea pentru respectiva mansarda, pe care il inregistrezi la ANAF.
Cei de la primarie ar trebui sa stie; am intrebat in ce oras se afla, nu pozitionarea cladirii in zona.

Si tu stii ce munca colosala este de a transforma mansarda in spatiu comercial, si ce costuri sunt implicate, locuri de parcare si muuulte alte bullshituri ? Eu ma gandeam sa am un punct de lucru la parter in hol, unde voi face incasarile, si sediu social si sala de curs sus la mansarda.
Am contract de comodat, altfel nu puteam sa imi fac SRL. Contractul de comodat l-am inregistrat la primarie la directia fiscala !

#20
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Nu cred ca este permis ca punctul de lucru, implicit mansarda, sa ramana in rezidential.

Edited by flrz, 25 December 2019 - 18:58.


#21
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postioney_p, on 25 decembrie 2019 - 15:40, said:

Momentan fac cursuri cu persoane in sala.
vezi că pentru activități de genul ăsta trebuie autorizație de la pompieri, ISU sau cum le zice, trebuie să ai ceva condiții cum ar fi două ieșiri în caz de urgență, stingătoare de incendiu și alte de genul.

View Postioney_p, on 25 decembrie 2019 - 18:52, said:


Si tu stii ce munca colosala este de a transforma mansarda in spatiu comercial, si ce costuri sunt implicate, locuri de parcare si muuulte alte bullshituri ? Eu ma gandeam sa am un punct de lucru la parter in hol, unde voi face incasarile, si sediu social si sala de curs sus la mansarda.
nu cred că vei primi autorizație de la ISU pentru sală de cursuri la mansardă.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate