Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sportwatch - rezonabil ca pret, performante bune, neaparat Garmin :)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

ClaudiuSb

ClaudiuSb

New Member

• Grup: Candidate Members
Salutare, activitatile mele sportive se rezuma la alergare intre 10 si 18 km, bicicleta fixa si forta la sala. Am nevoie de un sportwatch care sa se potriveasca pentru aceste activitati si care sa aiba urmatoarele caracteristici:

- puls destul de precis, preferabil fara banda de piept. Daca nu exista, o sa folosesc si banda.
- muzica, sa nu trebuiasca sa mai iau telefonul cu mine
- gps
- sa aiba vreo functie care sa masoare si activitatea de bicicleta fixa, in vreun fel,

Nu stiu daca exista si ceasuri care sa inlocuiasca telefonul, fara sa il ai cu tine, vreun microsim, nu imi dau seama. Ma gandesc doar ca daca nu mai vreau sa iau telefonul, sa vad daca suna cineva.

Mi s-a recomandat Garmin dar sunt atatea modele... nu vreau unul nou, vad ca oferta de second e mare si preturi bune. Nu stiu ce sa aleg intre Garmin vivoactive 3, forerunner 245, 645, sunt de-a dreptul derutat.

Multumesc anticipat ptr raspunsuri.

motor-v8

motor-v8

Member

• Grup: Members
Samsung Gear S3 Frontier.

trid_ovi

trid_ovi

Active Member

Eu posed un Garmin Vivoactive 3. Face cam tot ce vrei tu in afara de muzica, al meu fiind varianta simpla. Pentru muzica trebuie luata varianta VIVO 3 MUSIC.
Pulsul cel mai exact tot cu banda in iei, senzorul de pe ceas este o jucarie.

Pro:
- GPS, GPS+Galileo, GPS+Glonass
- Plata NFC, eu l-am legat cu Revolut
- Multe activitati predefinite
Dez:
- firmware, nu sunt in stare sa faca o varianta cum trebuie. Repara pe o parte strica pe alta, repara senzorul de puls strica barometrul, repara senzorii nu tine bateria, etc...
- Sensibil pentru un ceas sport, o simpla cadere cu bicicleta si deja telescop rupt, bazel ercan zgariat, etc..

Edited by trid_ovi, 25 December 2019 - 12:45.

ClaudiuSb

ClaudiuSb

New Member

• Grup: Candidate Members

View Posttrid_ovi, on 25 decembrie 2019 - 12:36, said:

Eu posed un Garmin Vivoactive 3. Face cam tot ce vrei tu in afara de muzica, al meu fiind varianta simpla. Pentru muzica trebuie luata varianta VIVO 3 MUSIC.
Pulsul cel mai exact tot cu banda in iei, senzorul de pe ceas este o jucarie.

Pro:
- GPS, GPS+Galileo, GPS+Glonass
- Plata NFC, eu l-am legat cu Revolut
- Multe activitati predefinite
Dez:
- firmware, nu sunt in stare sa faca o varianta cum trebuie. Repara pe o parte strica pe alta, repara senzorul de puls strica barometrul, repara senzorii nu tine bateria, etc...
- Sensibil pentru un ceas sport, o simpla cadere cu bicicleta si deja telescop rupt, bazel ercan zgariat, etc..

Multumesc. Sa inteleg ca se conecteaza la banda de piept? Stii sa fie vreo varianta de astfel de ceas care sa iti arate daca te suna cineva, chiar daca nu ai telefonul la tine?

choratiu

choratiu

Junior Member

Exista Vivoactive 3M care acoperă și funcționalitatea pe partea de muzica.

trid_ovi

trid_ovi

Active Member

View PostClaudiuSb, on 26 decembrie 2019 - 10:09, said:

Multumesc. Sa inteleg ca se conecteaza la banda de piept? Stii sa fie vreo varianta de astfel de ceas care sa iti arate daca te suna cineva, chiar daca nu ai telefonul la tine?

In principiu ar trebui sa se conecteze la orice banda de piept. Ceasurile Garmin nu au sim, daca iesi din raza de acoperire bluetooth nu te mai avertizeaza.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate