Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cum imi afla parola de E-mail ?

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1
shao

shao

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.03.2006
cineva imi tot afla parola de yahoo! cum naiba face asta!mai exact framiu :D el e in franta eu aici cum face?!am inteles k ar fi vb de un keylogger :confuzzled: cum dau de el k in C: nu e k am formatat partitia!hep me!

#2
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Al tau frate e mare hacker. probabil apasa pe linkul "forgot my password" si completeaza campurile de acolo cu datele tale personale pe care bineinteles le stie, fiind fratele tau.

Edited by GrLght, 15 March 2006 - 07:09.


#3
shao

shao

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.03.2006

View PostGrLght, on Mar 15 2006, 07:09, said:

Al tau frate e mare hacker. probabil apasa pe linkul "forgot my password" si completeaza campurile de acolo cu datele tale personale pe care bineinteles le stie, fiind fratele tau.


mdea mai dupa cum ti-am spus e in franta sin u are cum sa apese pe linkul ala care zici u!si in primul rand  eu nu am pus datele mele real acolo! e asa cum zic eu numai cu un k keylogger poate afla parola ..parerea mea  :death:  :notangel:  astept alte idei

#4
DustFeather

DustFeather

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 14.02.2006
Yo tot parerea cu datele puse in mail o iau de buna, stiu ca exact asa ii fac yo  sorami si merge la perfectie ... dar ma rog .. oricum treaba cu keylogger-ul cade din prima din moment ce ai formatat ... asta daca nu cumva ai softuri ne scanate cu antivirusul pe celelalte partitii ...

nu sariti pe mine cu acuzatile ... habar n-am exact ce e ala un keylogger ... am postat imaginandu-mi cam ce ar fi un keylogger

#5
a_lexu

a_lexu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 27.10.2004
Nu va mai alegeti "What's my pets name?"
Acum serios vorbind, am auzti pe mai multi plangandu-se in ultima vreme ca au avut "vioalata" adresa de pe Yahoo!.

Edited by a_lexu, 15 March 2006 - 10:32.


#6
Ecko72Unltd

Ecko72Unltd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 04.10.2005

View Postshao, on Mar 15 2006, 06:16, said:

cineva imi tot afla parola de yahoo! cum naiba face asta!mai exact framiu :D el e in franta eu aici cum face?!am inteles k ar fi vb de un keylogger :confuzzled: cum dau de el k in C: nu e k am formatat partitia!hep me!
Incearca si tu programul ala si vezi daca merge ..
Daca nu... te gandesti la alta solutii..si ce tare.. pt ce iti schimba pass-ul la mail ?..Si inca ceva.. de unde stii ca fratele tau ?.. iti da pass-urile innapoi ?sau ? si daca da pt ce ti le mai schimba?

#7
clausache

clausache

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 400
  • Înscris: 10.02.2006
in mod logic ar trebui sa iti schimbi datele de la yahoo si apoi sa vezi daca ti se mai umbla in mail.
desigur, schimbarile le tii secrete si nu le scrii pe vro hartie.

Edited by clausache, 15 March 2006 - 11:18.


#8
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
eu cred ca el vrea sa sparga parola unui email, si vroia sa-i dam niste idei. ce zici shao? ma insel? :P

#9
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
eu zic sa-di dai un telefon fratelui tau si rezolvati problema. :P

#10
shao

shao

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.03.2006

View PostDustFeather, on Mar 15 2006, 08:37, said:

Yo tot parerea cu datele puse in mail o iau de buna, stiu ca exact asa ii fac yo  sorami si merge la perfectie ... dar ma rog .. oricum treaba cu keylogger-ul cade din prima din moment ce ai formatat ... asta daca nu cumva ai softuri ne scanate cu antivirusul pe celelalte partitii ...

nu sariti pe mine cu acuzatile ... habar n-am exact ce e ala un keylogger ... am postat imaginandu-mi cam ce ar fi un keylogger

un keylogger e un prog care iti poate sa scoata la iveala parolele ..de yahoo.myx..ce ai u parolat pe calc:) le tine minte..da el cum sa faca faza cu datele daca e plecat in franta? k eu am schimbat parola de nenumarate ori? :confuzzled:

View Postalin179, on Mar 15 2006, 11:32, said:

eu cred ca el vrea sa sparga parola unui email, si vroia sa-i dam niste idei. ce zici shao? ma insel? :P


nu pe bune k nu e asta..a fost o faza cu una si e gelos..si acu vrea sa jtie ce vb cu ea...pe bune k nu e ceea ce crezi u  :notangel:

#11
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003

View Postshao, on Mar 15 2006, 12:11, said:

da el cum sa faca faza cu datele daca e plecat in franta? k eu am schimbat parola de nenumarate ori? :confuzzled:

You're funny. Adica ce vrei sa zici ca aia din Franta n-au calculatoare conectate la internet?

ps. ca sa iti fie clar, parola si toate datele tale sunt stocate pe serverele Yahoo, nu la tine in calculator :)

#12
shao

shao

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.03.2006

View PostGrLght, on Mar 15 2006, 12:16, said:

You're funny. Adica ce vrei sa zici ca aia din Franta n-au calculatoare conectate la internet?

ps. ca sa iti fie clar, parola si toate datele tale sunt stocate pe serverele Yahoo, nu la tine in calculator :)
nu zic k nu are net..are in camin....da nuj` eu is to cu ideea unui keylogger in calc ascuns pe undeva ff bine in alta partitie :mellow:

#13
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
E posibil sa ai si un keylogger. Vezi la sectiunea Antivirus & Security poate te ajuta cineva sa-l identifici si sa-l scoti.

#14
DustFeather

DustFeather

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 14.02.2006
"un keylogger e un prog care iti poate sa scoata la iveala parolele ..de yahoo.myx..ce ai u parolat pe calc:) le tine minte..da el cum sa faca faza cu datele daca e plecat in franta? k eu am schimbat parola de nenumarate ori?"

k, ms ... am lucrat si yo o data cu asa ceva si cunosc destul de bine ... nu stiam ca asa se numesc programelele alea ...

asa ca in primul rand .. nu-ti poate face asta remote de ce ... pt ca ... 1, mi se pare ca keylogger-ul stie de transfer lan sau wan ... si in plus la yahoo, cum s-a mai zis ... parolele sunt tinute pe serverul lor nu pe calc tau ... bine asta mai depinde si unde-ti salvezi tu parolele.. ca daca le ai in alte mail-uri sau pe hard disk intr-un text ... nu mai e nevoie decat de remote connection nu neap de un keylogger ... 2, ce zici tu merge si cu snifferi nu neap cu keylogger ... plus de asta ... tie nu-ti trebe sa aflii decat porturile deschise de keylogger , daca esti convins ca e un keylogger, si sa le inchizi cu niste soafte ... nu-ti trebuie sa aflii neap. metoda pe care o foloseste asa zisul tau frate

bafta.

si apropo ... orturile deschise le afli cu un program numit portscan in caz ca nu stii ce sa cauti .... mi se pare ca tot cu portscan poti sa si inchizi porturile ... numai stiu sigur ... n-am lucrat mult in domeniu.

#15
rechinashu

rechinashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 01.10.2003
keyloggeru poate sa trimita pe email la frateto tot ce faci tu... adica tot ce tastezi tu... cauta pe softpedia ca sunt progr anti-keylogger

#16
ioman87

ioman87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 05.02.2006
mda....
1. keyloggerul e un program care stocheaza tastele pe care tu le apesi. Poa' sa fie parola stocata si la drak in praz ca tu tot tre sa-ti tastezi parola ca sa-ti accesezi contu de mail. Keyloggerul poa' sa fie facut sa transmita datele la alt comp, tot ce trebuie e adresa.

2. aici sigur nu e vorba de keylogger. Ai fost destul de prost si ai dat un raspuns comun sau care-l stie frate-tu la "intrebarea secreta". Degeaba iti schimbi tu parolele ca daca frate-tu stie intrebarea secreta si raspunsul ti-o afla imediat.

#17
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005

View Postalin179, on Mar 15 2006, 11:32, said:

eu cred ca el vrea sa sparga parola unui email, si vroia sa-i dam niste idei. ce zici shao? ma insel? :P

Eu cred ca vrea sa devina hacker .

#18
Andrei221

Andrei221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 04.02.2006
nu prea are cum sa ghiceasca datele cred..pt ca daca bagi campurile ..passul il trimite tot pe emailul tau..corectati-ma daca gresesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate