Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

controller sataII pe pci

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
jely

jely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 20.05.2002
Vreau sa achizitionez un hdd mai mare , placa de baza nu are controller sata si nu vreau neaparat sa fac un upgrade la tot calculatorul pt ca deocamdata  rezista pe baricade dar nevoia de spatiu a aparut si nu stiu cum sa o rezolv.

1.placa sata 2 http://www.sigmanet.ro/cat.php?id=1633 (1.1 mil) + hdd wd cu 16 mb de buffer (3.8 mil)

2.hdd de 250 gb cu 16 mb de buffer ata 133


Eu as prefera sa iau sata dar placa de baza nu are suport pt sata.

Asta e tot ce am gasit pana acuma in legatura cu subiectul. http://www.cluboverc...rds/VantecSATA/

#2
mnemos

mnemos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 03.03.2004
Mergi linistit pe hdd cu ata133, nu sunt diferente atat de mari de viteza/stabilitate/etc, mai ales in cazul hdd-urilor de dimensiunile astea. Singura situatie in care ar fi meritat sata era daca mergeai pe ideea unui hdd de mare viteza, gen raptor, insa in sit aia iti schimbai sigur si comp-ul. La momentul asta, tehnologia de constructie a hdd-urilor e cam aceeasi pentru hdd, ba chiar mai mult, singura diferenta intre 2 hdd maxtor de 250 la 7200 cu 16 Mb buffer, unul cu sata si unul cu pata este... interfata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate