Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Opel Grandland X

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Vă salut!
Și-a cumpărat cineva de pe aici Grandland x?
Sincer, mie îmi cam face cu ochiul și m-ar tenta un Innovation cu motor de 1.6, 180 de cai.
Dacă avem colegi deținători ai acestui model de mașină, îi rog să împărtășească impresiile și cu noi.

Attached File  opel grandland x.jpg   78.97K   95 downloads

Edited by ammazon, 19 December 2019 - 14:01.


#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Masina facuta la schimbarea de proprietar a brandului. Nu as lua, sunt alternative mai bune de la Mazda, Hyundai/Kia, Toyota.

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,781
  • Înscris: 06.09.2004
eu n-am cumparat, dar m-am suit intr-unul de curiozitate - si sincer, am fost putin dezamagit. in primul rand, design-ul interior mi s-a parut invechit, si cu materiale mai proaste decat la concurenta. tot la interior mi s-a parut mai inghesuita decat pare de afara. de afara, arata totusi destul de bine, mai ales intr-un nivel de dotare mai ridicat. de asemenea, motorul pare foarte interesant, desi nu stiu cat de fiabil este.

una peste alta, mi se pare ca exista modele mai atractive la concurenta.

#4
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Da, Peugeot 3008. Posted Image

Edited by ericmario, 19 December 2019 - 15:29.


#5
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019

 ammazon, on 19 decembrie 2019 - 13:54, said:

Vă salut!
Și-a cumpărat cineva de pe aici Grandland x?
Sincer, mie îmi cam face cu ochiul și m-ar tenta un Innovation cu motor de 1.6, 180 de cai.
Dacă avem colegi deținători ai acestui model de mașină, îi rog să împărtășească impresiile și cu noi.

opel grandland x.jpg
Doar cel plug in merita , parerea mea , macar ai tractiune integrala , 224 CP si autonomie pe electric de 57 km , altfel e o struto-camila cocotata si fara 4x4 deci ramai in aceeasi balta cu celelalte fwd-uri ..

#6
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Pe mine m-a încântat faptul că e mai înaltă.
Interiorul mi se pare chiar ok.
Ce variante mai bune aș avea în același preț?

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 ammazon, on 19 decembrie 2019 - 18:43, said:


Ce variante mai bune aș avea în același preț?
Peugeot 5008 GT Line.

Au exact aceeași motorizare, dar 5008 are 7 locuri.

#8
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Prea mare pentru oraș.

#9
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

 ammazon, on 19 decembrie 2019 - 13:54, said:

Vă salut!
Și-a cumpărat cineva de pe aici Grandland x?
Sincer, mie îmi cam face cu ochiul și m-ar tenta un Innovation cu motor de 1.6, 180 de cai.
Dacă avem colegi deținători ai acestui model de mașină, îi rog să împărtășească impresiile și cu noi.
...
O are prietenul meu, varianta 1.2 turbo, 130 cai, 6 trepte, luata de noua in noiembrie anul trecut. Masina e bine accesorizata, garda generoasa, foarte buna pentru incalecat borduri, consum minim 7. Problemele pe care le-a avut au fost cu unitatea media care se restarta din senin, schimbata pina la urma pe garantie insa cea mai naspa chestie a fost cu luneta haionului care a exploadat singura, masina fiind de ore bune parcata (temperatura exterioara specifica iernii) cu supraveghere video, se vede clar pe filmare + martorii care erau acolo (oamenii s-au si speriat cand au auzit bubuitura). Cu toate probele aduse, aceasta nu a facut obiectul garantiei, necontand faptul ca este viciu de fabricatie iar inlocuirea a costat vreo 250 euro. Chiar daca are 130 cai, mie mi se pare ca focusul 1.0 ecoboost de 125 cai trage mai bine iar la aceasta caroserie SUV, consider ca ar fi indicat un motor diesel.

#10
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 ammazon, on 19 decembrie 2019 - 19:37, said:

Prea mare pentru oraș.
Audi Q7/8, BMW X7, Mercedes GL, Cadillac Escalade, astea-s mari, și totuși văd destule.
Fă un test, vezi pe urmă dacă-ți place.
Sau 3008, care e geamăna Grandland-ului.
Doar că are bordul ăla genial, care nu seamănă cu nimic din clasa ei.

Edited by ericmario, 20 December 2019 - 12:08.


#11
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017
Grandland are un coleg de birou. Dar e in concediu acum.  Spune-mi ce te intereseaza si il intreb cand se intoarce.

#12
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Informatii generale, care e tinuta de drum, cat e de confortabila, daca are ceva probleme constructive sau daca il nemultumeste ceva la masina.
Multumesc mult!
Mie imi place masina la maxim. O sa merg la un drive test.

#13
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017
Eu cred ca cel mai bine te lamuresti la Drive Test. Insa nu te astepta sa te lase sa conduci o ora intreaga. O sa te fatai putin insa tot e mai bine decat nimic.

De la el stiu numai de bine. Face drumuri dese Bucuresti - Buzau si Bucuresti-Constanta. Nu s-a plans de absolut nimic. El are versiunea cu cutie automata. E mai comoda.

#14
dcrst755

dcrst755

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 26.08.2008
x

Edited by dcrst755, 23 November 2020 - 21:46.


#15
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
am facut acum vreun an un test drive cu grandland X: mare, spatioasa, confortabila. in schimb motorul mi se pare cam puturos.
adica e ok ptr mers in oras daca vrei suv si masina mare eventual si cateva drumuri ocazionale in afara oraasului.
dar daca vrei sa mergi cu ea preponderent in afara orasului pe dn-uri , motorul e prea slab, o sa ajungi sa strangi din fund la depasiri.

#16
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Cu motorul de 1.6, 180 CP, garantat nu ai emoții în depășiri.
Am condus-o și m-a impresionat în mod plăcut.

#17
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
eu am condus la test drive 1.2 turbo 130 CP
cel mai probabil 1.6 turbo 180 CP e altceva.

#18
dreambox8000

dreambox8000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.05.2009

 born2lose, on 19 decembrie 2019 - 15:03, said:

eu n-am cumparat, dar m-am suit intr-unul de curiozitate - si sincer, am fost putin dezamagit. in primul rand, design-ul interior mi s-a parut invechit, si cu materiale mai proaste decat la concurenta. tot la interior mi s-a parut mai inghesuita decat pare de afara. de afara, arata totusi destul de bine, mai ales intr-un nivel de dotare mai ridicat. de asemenea, motorul pare foarte interesant, desi nu stiu cat de fiabil este.

una peste alta, mi se pare ca exista modele mai atractive la concurenta.


atat de fiabil ca dupa ce iese din garantie se duce dracu .... si costa 200 mil reparatia
evitati 1,2 benzina e un rahat de motor .... au picat o gramada in ro si afara ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate