Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cum se poate dobandi cetatenia rusa?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Nu v-ati dat seama, ca printre multele topicuri propagandistice, mai intreaba cate o chestie fara nici un rost ?

#20
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Parca iti sfaraiau calcaiele de cateva luni dupa o moldoveanca,ai lasat-o balta si te-ai dus mai spre est?

#21
flrz

flrz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 12.11.2019
Eu cred ca el intreaba asta pentru Plesoianu, in urma cu cateva luni era sigur ca va ajunge presedinte, insa norocul nu a fost de partea lui.
Acum vrea sa il puna sa candideze pentru presedintia Federatiei Ruse.

#22
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,730
  • Înscris: 01.10.2002

 mircea_rambo, on 18 decembrie 2019 - 22:25, said:

Sa spunem pentru un roman, care ar fi variantele prin care poate deveni cetatean al Federatiei Ruse?
Invadati de catre NATO, si declarat teritoriul Protektorat UE. Dupa aceea ai drept de libera circulatie si de stabilire unde vrei tu. Posted Image

#23
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017
Speak Russian language.
Have legal source of income and paid taxes.
Applied to get no objection certificate from your home country embassy in Russia.
Adopted the lawful behavior.
Must be a temporary/permanent resident of Russia for at least 5 years.

In genere, sunt aceleasi reguli stricte ca si dobandirea cet romane atunci cand nu te tragi din parinti romani, deportati, etc.

 Tsunnnami, on 18 decembrie 2019 - 22:32, said:

Prin nastere
Daca romanul se naste in Rusia, el devine cetatean rus, daca se naste in alta parte, devine mai greu

Rusia, ca si Romania, este pe jus sanguinis. SUA e cum zici tu, pe ius soli.

Edited by Thuraya_123, 18 December 2019 - 22:57.


#24
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,003
  • Înscris: 30.11.2017
Rambo, interesează-te şi de cetăţenie sovietică.

#25
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 flrz, on 18 decembrie 2019 - 22:47, said:

Nu v-ati dat seama, ca printre multele topicuri propagandistice, mai intreaba cate o chestie fara nici un rost ?
Pai ce cacat sa faci toată ziua in beciul ăla anost? Mai puțin și va vedea draci în colțuri....

#26
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015

 corina_geo, on 18 decembrie 2019 - 22:37, said:


Nope...nu devine, decat daca parintii sunt rezidenti permanenti in Rusia, si in plus daca respectivul copil nu dobandeste alta cetatenie
https://en.wikipedia...hip_act_of_2002

 mircea_rambo, on 18 decembrie 2019 - 22:25, said:

Sa spunem pentru un roman, care ar fi variantele prin care poate deveni cetatean al Federatiei Ruse?

Asa, scuze am fost imprecis.

Deci daca te sinucide un rusofoi si te nasti in Rusia din parinti, baiat si fata permanenti, sa fie si rezidenti.
Vezi ca vor mai fi alte tari care te ademenesc cu diferite cetatenii. Alea trebuiesc refuzate cu violenta

Bun, acum cauta rusofoul sa te sinucida
Eu o sa-ti duc lipsa
Succes

 Kean, on 18 decembrie 2019 - 22:49, said:

Parca iti sfaraiau calcaiele de cateva luni dupa o moldoveanca,ai lasat-o balta si te-ai dus mai spre est?

Alea nu erau calcaie, era mana dreapta

#27
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018

 mircea_rambo, on 18 decembrie 2019 - 22:25, said:

Sa spunem pentru un roman, care ar fi variantele prin care poate deveni cetatean al Federatiei Ruse?
Prin anexare...

#28
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015
ca sa iti obtii cetatenia rusa primul lucrul pe care trebuie sa il faci este sa bei ca rusii. Daca bei ca rusii esti deja cetatean rus. Pas foarte simplu de facut cumpara cat mai multa vodka

#29
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Galeo: vreau sa obtin cetatenia rusa!
Ambasadorul URSS, vizibil surprins: serios? de ce?

#30
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,003
  • Înscris: 30.11.2017
Are cineva cetatenie teleormanică?

Auzi, vreau să intreb şi eu ceva, cetăţenii sovietici pot fi superiori altor cetăţeni? Eu tot am impresia ca cetatenii sivietici sunt foarte robotizatu si umblă şi prin spatiul cosmic.

Cred ca rambo a cetit ceva prin astre si se pregăteste de ceva incredibil. La veetoarea invazie ocuparea va merge pana la athlontic, că poate si deaia UK o iesit din UE.

#31
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
cate lucruri mi se confirma/explica...

#32
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,003
  • Înscris: 30.11.2017

 james_tont89, on 18 decembrie 2019 - 23:52, said:

ca sa iti obtii cetatenia rusa primul lucrul pe care trebuie sa il faci este sa bei ca rusii. Daca bei ca rusii esti deja cetatean rus. Pas foarte simplu de facut cumpara cat mai multa vodka
Cred ca esential e să stie o limbă sovietică, iar cum R Moldo a fost parte integranta a US şi seamana bine cu româna pe care oricum o ştie, poate deja cere ca devină cetăţean sovietic.

Imi place că in ţara noastră incep să se limpezească lucrurle. Cu PNL la putere pesedistii pleaca in uniunea sovietică, iar alţii pleaca in UE. Sistemul românesc va deveni precum cel din SUA din Texas mai bine zis şi asta se şi vede prin faptul că există cetăţeni americani stabiliţi aici şi la Devestelu şi in alte zone şi nr lor va creste poate.

Edited by cipri2bau, 19 December 2019 - 00:22.


#33
zut1

zut1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 18.02.2018

 corina_geo, on 18 decembrie 2019 - 22:40, said:

Dupa 5 ani, petrecuti in Rusia, si daca indeplinesti si celelalte conditii, atunci da.

P.S. Ai inceput sa inveti si limba rusa? ca fara a vorbi fluent limba rusa, cetatenie NIET!
Actorul Gérard Depardieu stie limba rusaPosted Image

#34
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 987
  • Înscris: 14.05.2010

 mircea_rambo, on 18 decembrie 2019 - 22:25, said:

Sa spunem pentru un roman, care ar fi variantele prin care poate deveni cetatean al Federatiei Ruse?
Pai in primul gavarische ruski dupa trebuie sa ai domiciliul stabil in Federatia Rusa de cel putin cativa ani.Ce aaventaj ai avea ca nu inteleg sau ia cetatenie moldoveneasca

#35
Bioweapon

Bioweapon

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.09.2019
Mai multe informatii legat de acest subiect,initiatorule,iti poate oferi Edward Snowden

#36
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 18.10.2011
Vorbeste cu cei din Coreea de Nord, s-ar putea sa fie pentru ei o alternativa buna si sa stie ponturi...
Chiar... or ajunge scrisorile fizice la ei?

Vezi ca au gasit si altii solutii, aici: https://youtu.be/oxVRu48g5VQ?t=262 Posted Image

Edited by aaaa4567, 19 December 2019 - 01:25.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate