Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Doua placi video in acelasi timp

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Ce fel de setari si cum pot face la placa mea video dedicata ca sa mearga mai bine, sa aibe mai bune performante? Ar trebui jocurile sa le instalez in C sau in D, asta face vre-o diferenta?

Edited by Life2Live, 17 December 2019 - 14:47.


#20
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu face nicio diferență. Întrucât ai un Radeon R7  nu e chiar orice janghină, dar platforma LGA775 e trasă la linie moartă. Ce CPU ai?

#21
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Este un E6500

#22
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Procesorul este anemic pentru zilele noastre. Ce model mai exact ai de GPU radeon?Oricum, jocurile și chestiile vor merge greu chiar și cu un model de bază,gen un r7 250.

#23
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Of, stiu ca este slab, dar am pus atatea intrebari, nu prea am primit raspunsuri, nu vreau jocuri noi, ca sunt constient ca este slab, dar daca nu imi permit altul, ce sa fac? Posted Image Atat ma criticati Posted Image Am sa vorbesc cu Mos Craciun, poate poate la anul, daca nu ii dau spaga si gata :) Pana atunci, oare primesc raspuns la ce am intrebat?

Edited by Life2Live, 17 December 2019 - 19:39.


#24
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu există nimic de făcut pentru placa ta video, merge ok cu setările implicite. Pune radeon adrenalin 19.2 (cred că atâta e) și gata. Cu acel CPU nu vei reuși să tragi foarte tare de ea oricum (vezi în afterburner în OSD). Eu nu te cert, făceam doar o constatare.

#25
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010

 xeleron, on 17 decembrie 2019 - 20:39, said:

Nu există nimic de făcut pentru placa ta video, merge ok cu setările implicite. Pune radeon adrenalin 19.2 (cred că atâta e) și gata. Cu acel CPU nu vei reuși să tragi foarte tare de ea oricum (vezi în afterburner în OSD). Eu nu te cert, făceam doar o constatare.
Ce anume sa vad in afterburner?

#26
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 27.03.2010
Fiind eu mai nostalgic, mi-am facut un calculator cu o placa de baza ca a ta si merg toate jocurile noi cu setari medii/high la 1920*1080. Tocmai am terminat Metro Exodus

#27
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010

 sys, on 18 decembrie 2019 - 12:56, said:

Fiind eu mai nostalgic, mi-am facut un calculator cu o placa de baza ca a ta si merg toate jocurile noi cu setari medii/high la 1920*1080. Tocmai am terminat Metro Exodus
Uuuu, pai ce procesor ai pe el?

#28
wolfenste

wolfenste

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 02.05.2018
In primul rand, ce placa video ai? Care R7 200 series? E diferenta mare intre R7 240 si R7 265.
Placa ta de baza suporta core 2 quad, un q6600 e 40 ron pe OLX. Asta e cam cel mai de baza core 2 quad si ieftin, dar poti pune si mai bun.
Cat RAM ai?
Poti sa uiti de combinatia dedicata + integrata pentru performanta. Obtii nimic. Daca vrei doua monitoare, pune doua monitoare la dedicata cum spuneam.

#29
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 27.03.2010

 Life2Live, on 18 decembrie 2019 - 13:40, said:

Uuuu, pai ce procesor ai pe el?
Intel Xeon E5450 cu adaptor si socket modat. Nu a fost nevoie sa modez BIOS-ul, a recunoscut procesorul din prima.

#30
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Chiar daca ar merge amandoua in acelasi timp, calculatorul ar merge mai prost! Nu mai bine. E efortul mai mare sa dai semnal pe doua monitoare.

#31
1q2w3e4r5t

1q2w3e4r5t

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.04.2019
Bună dimineața!
Am o întrebare, dacă mă puteți lămuri.
De 5 luni mi-am configurat un PC destinat pentru GAMING „Win 10 64 bit”
Placa de bază....................Rog Strix Z390-H Gaming
Rami................................32 GB la 3200,ieri mi-am achiziționat o placă video Asus Rog Strix Gaming GE Force RTX 3060 V2 OC Edition 12GB DDR 6, Dar până s-o achiziționez am avut instalată o placă video Gigabyte Nvidia GT 1030. Monitorul pe care îl am este unul vechi LG FLATRON L1919S„VECHI” cu intrare VGA cu, care am filosit PC-ul. După montarea noii plăci video monitorul nu suportă rezolutia plăcii noi.
Întrebareamea este următoarea: POT MONTA placa video Gigabyte Nvidia GT 1030 lângă cea nouă și să conectez monitorul la GT 1030 până îmi achiziționez un monitor mai nou fără a o scoate pe cea nouă?
MULȚUMESC !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate