Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sunt urmarita peste tot unde ma duc?!

  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#91
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
ia aici refrenul asta, poate asa intelegi https://youtu.be/H_c4SlYHHVY?t=116

#92
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019
S-a intamplat sa aud chestii de genul 'e nebuna' sau 'zici ca e drogata'. Faza cu 'e drogata' stiu sigur ca vorbeau despre mine s-a intamplat la locul de munca si erau 2 doamne medici si mi-au zis asta pentru ca nu le convenea lor ceva dar stiu sigur ca se refereau la mine.

View PostY0samiteSam, on 17 decembrie 2019 - 08:41, said:

Initiator, ai spus in primul topic: "Chestiile astea se intampla de cand eu am inceput sa aflu lucruri despre lume la care nu toata lumea ar avea acces si nu pentru ca sunt foarte bine ascunse ci pentru ca oamenii sunt ignoranti si nu vor sa afle adevarul."
Cam ce lucruri ai aflat tu despre lume?

Pai stiu lucruri in general despre lume si viata, dar nu sunt singura care stiu lucruri. Poate am si o grupa de sange mai neobisnuita.

View Poste_bulu, on 17 decembrie 2019 - 09:55, said:

Imbraca-te in gri. Functioneaza.

Ma imbrac in negru oricum sau in blugi. E foarte clasic ce port eu, deci nu ar avea cum sa atraga atentia din moment ce nu umblu in chiloti pe strada.

#93
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Daaa, o dezlegare mica e suficienta... si confiscarea sireturilor

#94
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostAldulescu, on 17 decembrie 2019 - 10:55, said:

Fenomenul se numeste "gang stalking" si tot mai multe persoane devin victime acestui fenomen si raporteaza ca sunt urmarite si hartuite de grupuri organizate de oameni, insa autoritatile si doctorii insista ca e vorba doar de paranoia si probleme psihice.

As vrea sa stiu ca nu e adevarat si ca sunt urmarita de demoni, nu de oameni.

#95
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 10:22, said:



Cred ca ma cunosc si de aceea vorbesc dar ei nu ma stiu ca si persoana, ma stiu doar asa din vedere.
Cam cata lume cunosti tu, avand in vedere ca nu prea iesi din casa, de ai ajuns sa te recunoasca lumea  in tot orasul? ( oras cu peste 200 de mii de locuitori) Hai sa zicem ca te cunoaste tot blocul in care stai, dar mai mult nu prea are cum.

#96
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Poate tu esti demon si nu stii...

#97
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019
Acum vorbesc serios cu voi: exista posibilitatea sa fie niste demoni care isi bat p**a de mine? Si daca da cum pot scapa de ei? Nu cunoasteti niste rugaciuni?

#98
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 11:16, said:



As vrea sa stiu ca nu e adevarat si ca sunt urmarita de demoni, nu de oameni.
Ce interes ar avea demonii sa te urmareasca?

#99
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009

View Poste_bulu, on 17 decembrie 2019 - 10:54, said:

Dar ca placebo?

evident ca nici asa, din moment ce "s-a jucat" cu niste invocatii satanice...e clar ca nu crede...parerea mea este ca troleaza la greu...

#100
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 11:19, said:

Acum vorbesc serios cu voi: exista posibilitatea sa fie niste demoni care isi bat p**a de mine?
Ăăăăăăăă???
Asta n-am mai auzit-o!
Prin urmare, demonii sunt oameni, au p**ă?
Chiar ai vorbit serios?

Să revenim la titlul topicului. Inclusiv la WC eşti urmărită?

#101
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postcorinadaniela, on 17 decembrie 2019 - 11:23, said:



evident ca nici asa, din moment ce "s-a jucat" cu niste invocatii satanice...e clar ca nu crede...parerea mea este ca troleaza la greu...

Nu trolez dar ce sa fac ca nu am cu cine sa vorbesc despre asta, ar zice ca sunt nebuna.

#102
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 11:19, said:

Acum vorbesc serios cu voi: exista posibilitatea sa fie niste demoni care isi bat p**a de mine? Si daca da cum pot scapa de ei? Nu cunoasteti niste rugaciuni?
ai vrea tu, ti-ar scoate prostiile din cap...rugaciuni pt ce? sa fie mai multi, mai mari, mai multe...ce fel de rugaciuni, ca sa caut :)))))

#103
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,321
  • Înscris: 05.09.2006

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 11:19, said:

Acum vorbesc serios cu voi: exista posibilitatea sa fie niste demoni care isi bat p**a de mine? Si daca da cum pot scapa de ei? Nu cunoasteti niste rugaciuni?
Asta cu demonii si dezlegarile de la popi tinea acum cateva secole, cand oamenii erau mai batuti in cap (partial mai tine si azi in comunitati rurale si in general la lumea fara scoala si fara deprinderea de a gandi cu propriul creier). Nu exista demoni, nici incantatii satanice sau alte prostii pe care le citesti tu pe net. Oamenii educati stiu asta (de exemplu cele 2 doamne medici de la serviciul tau) - si de aia se uita ciudat la tine, probabil ca tinuta fizica pari a apartine secolului 21, dar emiti si crezi in prostii de secolul 16.
Cum nu pari analfabeta functionala, ramane doar varianta tulburarilor psihice. Du-te la medicul psihiatru urgent! Ai nevoie de ajutor medical, nu de prostii naturiste si pseudo-spirituale.

#104
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 11:26, said:



Nu trolez dar ce sa fac ca nu am cu cine sa vorbesc despre asta, ar zice ca sunt nebuna.
Tie nu iti place sa vb cu oamenii. Parca asa ai spus.

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 11:19, said:

Acum vorbesc serios cu voi: exista posibilitatea sa fie niste demoni care isi bat p**a de mine? Si daca da cum pot scapa de ei? Nu cunoasteti niste rugaciuni?
Poti cita rugaciuni din acatistul si paraclisul Maicii Domnului. Demonii te ataca atunci cand ai mintea slabita. Cand vor sa se odihneasca, cauta locuri fara ape. Asadar acolo unde sunt ape, n-ai sa vezi demoni. Muta-te langa un râu.

#105
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostPSC, on 17 decembrie 2019 - 11:26, said:

Ãããããããã???
Asta n-am mai auzit-o!
Prin urmare, demonii sunt oameni, au p**ã?
Chiar ai vorbit serios?

Sã revenim la titlul topicului. Inclusiv la WC eºti urmãritã?

Bai sper ca nu.
Ok deci am ajuns la concluzia ca sunt niste demoni care ma iau la misto.

#106
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

View Postl_dan, on 17 decembrie 2019 - 11:30, said:


Asta cu demonii si dezlegarile de la popi tinea acum cateva secole, cand oamenii erau mai batuti in cap (partial mai tine si azi in comunitati rurale si in general la lumea fara scoala si fara deprinderea de a gandi cu propriul creier). Nu exista demoni, nici incantatii satanice sau alte prostii pe care le citesti tu pe net.
Iti dai seama ca parintii ei sunt religiosi.
Din cauza parintilor sufera acest copil nefericit.

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 11:35, said:



Bai sper ca nu.
Ok deci am ajuns la concluzia ca sunt niste demoni care ma iau la misto.
Pacat! In toate manualele de specialitate scrie ca schizofrenia inainteaza cu pasi mici dar siguri. Daca ma uit pe topicele tale, voi observa ca odata cu inaintarea in varsta, devii din ce in ce mai confuza. :(

#107
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 11:19, said:

Si daca da cum pot scapa de ei? Nu cunoasteti niste rugaciuni?
Doamne, viforul necazurilor se ridică asupra mea şi duhurile necurate nu-mi dau pace, dar întru Tine îmi pun toata nădejdea şi pazei Tale mă încredinţez întreg, că Tu cunoşti pricina răului care mă bântuie şi eşti dezlegarea tuturor legăturilor necurate. La Tine toţi perii capului meu sunt număraţi. De Tine toţi demonii ştiu şi se cutremură. Deci pe Tine Te rog, Doamne, Atotputernicule, să îndepărtezi de la mine orice duh necurat şi orice rău pierzător de suflet, scoţându-mă pe mine biruitor peste toată făcătura diavolească, sub acoperământul dreptei Tale şi întru Crucea Ta cea atotizbăvitoare. Că Tu eşti întărirea şi scăparea noastră în veci, Hristoase Dumnezeule şi Ţie slavă Îţi înălţăm: Tatălui şi Fiului şi Sfântului Duh. Amin.

#108
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
Girl, tu suferi de selfinflicted wounds. Vrei sa proiectezi o anume imagine in lume, dar nu-ti asumi raspunderea pentru reactiile pe care le provoci, si-i faci pe ceilalti vinovati sau cauti solutii exterioare care sa te faca sa te simti bine cu tine insati.

Si eu ma fac remarcat prin faptul ca dau cu flit la toti si ma izolez cind multi ar vrea sa se bage in seama cu mine (si asta ii face sa ma comenteze), DAR MIE ASTA IMI CONVINE, pentru ca se potriveste cu viziunea mea despre viata si lume. Ia si asuma-ti atitudinea pe care o ai si reactiile pe care le provoaca, si mergi inainte.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate