Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sunt urmarita peste tot unde ma duc?!

  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#73
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 11.04.2006
Si eu am aceiasi problema si mi-am desenat niste pentagrame magice pe fata si pe maini cu portocaliu . Dar se pare ca cei care ma urmaresc sunt foarte puternici si nu sunt afectati de magie , pur si simplu se uita in continuare.

#74
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postbobocul, on 17 decembrie 2019 - 08:49, said:

Dar te-ai gandit ca aceasta problema, este legata de ce ai spus aici? :

Pai de unde ar putea sa stie niste oameni total random ca eu am anxietate sau depresie? Eu la prima vedere par putin aroganta (poate ca si am de ce) dar nu ciudata.

#75
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,464
  • Înscris: 01.08.2006
Hai ca ti-ai raspuns singura: anxietate + depresie = te gandesti prea mult la unele chestii, iti imaginezi chestii,asa lucreaza creierul tau. Probabil asa o sa iti zica orice psiholog.

Edited by bai3tzash, 17 December 2019 - 10:03.


#76
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostArlechinohh, on 16 decembrie 2019 - 23:40, said:

De ceva timp sa zicem 1 an jumate am impresia ca sunt urmarita. Nu stiu exact de ce sau de cine. Dar mi se pare ca oriunde pe strada, in autobuz, la magazin oamenii se uita ciudat la mine si eu cred ca ma cunosc. Chestiile astea se intampla de cand eu am inceput sa aflu lucruri despre lume la care nu toata lumea ar avea acces si nu pentru ca sunt foarte bine ascunse ci pentru ca oamenii sunt ignoranti si nu vor sa afle adevarul.
Nu e doar o impresie, e adevarul adevarat.
Dar in zilele noastre nimeni nu mai recunoaste.

Pe vremea mea, insa, ehehei!
Se compuneau cantece pe tema asta:

Every breath you take
Every move you make
Every bond you break
Every step you take
I'll be watching you
Every single day
Every word you say
Every game you play
Every night you stay
I'll be watching you

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OMOGaugKpzs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#77
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,959
  • Înscris: 31.03.2015

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 10:00, said:



Pai de unde ar putea sa stie niste oameni total random ca eu am anxietate sau depresie? Eu la prima vedere par putin aroganta (poate ca si am de ce) dar nu ciudata.
Cam ce discuta oamenii aia de ai impresia ca vorbesc despre tine?

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 09:54, said:



Si mama a avut probleme de genul acum mult timp, poate am mostenit chestia asta de la ea.
Da, daca mama ta a avut astfel de probleme, cel mai probabil le-ai mostenit de la ea, si au inceput sa se activeze usor usor odata cu debutul adolescentei.

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 10:00, said:



Eu la prima vedere par putin aroganta (poate ca si am de ce) dar nu ciudata.
De ce? Poate nu iti dai seama dar la acest punct se afla 90% din problemele tale.

#78
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
arlechinohh, pune mana si ia bilet de trimitere de la medicul de familie, pentru un consult la psiholog/psihiatru.
ai probleme serioase "la mansarda", pe care daca nu le identifica si trateaza medicul, ti se vor agrava, probabil ai mostenit-o pe mama ta.
nu e de gluma cu afectiunile psihice. du-te la medic cat inca mai esti oarecum lucida si coerenta. mai tarziu poate fi prea tarziu...

#79
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007

View PostArlechinohh, on 16 decembrie 2019 - 23:40, said:

Buna tuturor. Nu stiu daca e cea mai potrivita intrebare la ora asta (23:23).. Ideea e ca eu sunt cam ciudatica asa de obicei. Imi place sa fiu asa, nu e ceva involuntar. De ceva timp sa zicem 1 an jumate am impresia ca sunt urmarita. Nu stiu exact de ce sau de cine. Dar mi se pare ca oriunde pe strada, in autobuz, la magazin oamenii se uita ciudat la mine si eu cred ca ma cunosc. Chestiile astea se intampla de cand eu am inceput sa aflu lucruri despre lume la care nu toata lumea ar avea acces si nu pentru ca sunt foarte bine ascunse ci pentru ca oamenii sunt ignoranti si nu vor sa afle adevarul.
Se spune ca noi suntem periculosi.
De fiecare data cand am vorbit cu oamenii apropiati despre asta au zis ca nu e adevarat, ca mi se pare, ca oamenii nu ma cunosc.
M-am gandit si ca as fi paranoica dar parca se intampla prea 'fix' niste lucruri si mi-e greu sa cred ca sunt doar niste coincidente.
As vrea sa cred ca nu e adevarat dar imi trebuie ceva sa ma convinga.
Eu nu vorbesc cu absolut nimeni despre asta in acest moment.
Daca mi s-ar demonstra ca nu e real cred ca mi-ar trebui niste consultatii psihiatrice pentru ca inseamna ca delirez pur si simplu.
Deci sa revenim: am impresia ca pe strada oriunde oamenii vorbesc despre mine, nu toti dar sunt destui si cateodata am impresia ca imi fac poze sau ca ma filmeaza doar ca sa rada de mine. Din cauza asta am inceput sa urasc oamenii tot mai mult. Ii consider niste oi si niste fiinte fara creier de care as vrea sa ma scap.
Ce ziceti? Exista vreo posibilitate sa fie real ce am zis?
hoțu striga hoțu..

#80
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 09:54, said:

Si mama a avut probleme de genul acum mult timp, poate am mostenit chestia asta de la ea.
Daca nu ne zici ce descoperire epocala ai facut nu te putem ajuta ... Asa iti vei descarca constiinta de o grija apasatoare

Edited by MembruAnonim, 17 December 2019 - 10:13.


#81
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostArlechinohh, on 16 decembrie 2019 - 23:40, said:

Buna tuturor. Nu stiu daca e cea mai potrivita intrebare la ora asta (23:23).. Ideea e ca eu sunt cam ciudatica asa de obicei. Imi place sa fiu asa, nu e ceva involuntar. De ceva timp sa zicem 1 an jumate am impresia ca sunt urmarita. Nu stiu exact de ce sau de cine. Dar mi se pare ca oriunde pe strada, in autobuz, la magazin oamenii se uita ciudat la mine si eu cred ca ma cunosc. Chestiile astea se intampla de cand eu am inceput sa aflu lucruri despre lume la care nu toata lumea ar avea acces si nu pentru ca sunt foarte bine ascunse ci pentru ca oamenii sunt ignoranti si nu vor sa afle adevarul.
Se spune ca noi suntem periculosi.
De fiecare data cand am vorbit cu oamenii apropiati despre asta au zis ca nu e adevarat, ca mi se pare, ca oamenii nu ma cunosc.
M-am gandit si ca as fi paranoica dar parca se intampla prea 'fix' niste lucruri si mi-e greu sa cred ca sunt doar niste coincidente.
As vrea sa cred ca nu e adevarat dar imi trebuie ceva sa ma convinga.
Eu nu vorbesc cu absolut nimeni despre asta in acest moment.
Daca mi s-ar demonstra ca nu e real cred ca mi-ar trebui niste consultatii psihiatrice pentru ca inseamna ca delirez pur si simplu.
Deci sa revenim: am impresia ca pe strada oriunde oamenii vorbesc despre mine, nu toti dar sunt destui si cateodata am impresia ca imi fac poze sau ca ma filmeaza doar ca sa rada de mine. Din cauza asta am inceput sa urasc oamenii tot mai mult. Ii consider niste oi si niste fiinte fara creier de care as vrea sa ma scap.
Ce ziceti? Exista vreo posibilitate sa fie real ce am zis?
Strict cu referire la ceea ce am îngroşat, dar cu păstrarea contextului: ce rasă sunteţi voi? Şi de unde veniţi?

#82
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostDihorul Razboinic, on 17 decembrie 2019 - 09:02, said:


Daca nu te cunosc, nu au ce sa vorbeasca. Daca te cunosc, nu au de ce sa vorbeasca despre tine. Iar daca e pe acolo vreo conferinta pe tema vietii tale, nu s-ar tine pe strada, dupa tine, ci intr-un cadru organizat.

LE: Cu prostiile alea sataniste (unde le e mintea unora?) zi un Tatal nostru si 3 Nascatoare si crezi ca te scapa de rele. Apoi fa ca si cum raul a trecut. Va trece. Da' sa ai incredere. Gindeste-te ca aia e certitudinea ta, orice ar fi crede ca trece. Cauta sa fii linistita. Si pe viitor lasa prostiile.

Cred ca ma cunosc si de aceea vorbesc dar ei nu ma stiu ca si persoana, ma stiu doar asa din vedere. Crezi ca oamenii nu barfesc pe strada?
Am zis tatal nostru dar nu functioneaza. Poate o rugaciune de dezlegare sa mearga in cazul asta.
Eu am citit niste incantatii satanice f grave, am facut-o din prostie dar as vrea sa rezolv chestia asta. Am auzit ca demonii au putere asupra oamenilor sa ii faca sa creada ceva. Asta poate mi se intampla mie.

View Postpenticostalul, on 17 decembrie 2019 - 10:05, said:

Nu e doar o impresie, e adevarul adevarat.
Dar in zilele noastre nimeni nu mai recunoaste.

Pe vremea mea, insa, ehehei!
Se compuneau cantece pe tema asta:
[indent=1]Every breath you take
Every move you make
Every bond you break
Every step you take
I'll be watching you
Every single day
Every word you say
Every game you play
Every night you stay..

E melodia mea preferata sau una dintre preferatele mele... :))

#83
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 10:22, said:

E melodia mea preferata sau una dintre preferatele mele... Posted Image)
Amy Winehouse îţi place?

#84
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postcorinadaniela, on 17 decembrie 2019 - 10:12, said:

arlechinohh, pune mana si ia bilet de trimitere de la medicul de familie, pentru un consult la psiholog/psihiatru.
ai probleme serioase "la mansarda", pe care daca nu le identifica si trateaza medicul, ti se vor agrava, probabil ai mostenit-o pe mama ta.
nu e de gluma cu afectiunile psihice. du-te la medic cat inca mai esti oarecum lucida si coerenta. mai tarziu poate fi prea tarziu...

Asta vreau sa fac dar nu la psihiatru, m-am gandit sa merg la psihoterapie si la hipnoza dar cel mai important as vrea sa vorbesc cu un preot, poate mi se face o dezlegare sau ceva.

View PostPSC, on 17 decembrie 2019 - 10:18, said:

Strict cu referire la ceea ce am Ăźngroșat, dar cu păstrarea contextului: ce rasă sunteți voi? Și de unde veniți?

Vorbesc despre 'born artists'. Stii ca se spune despre ei ca se mixeaza cu toate clasele sociale si sunt prin urmare cei mai periculosi.

This is believed as a quote from a letter written in 1845 by King Leopold of Belgium to Queen Victoria: ‘dealings with artists, for instance, require great prudence; they are acquainted with all classes of society, and for that reason dangerous; they are hardly ever satisfied, and when you have too much to do with them, you are sure to have des ennuis’

#85
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
Ce sa-ti dezlege preotul? Ce ai tu tine de medicina...

#86
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
persisti in eroare si confuzie. preotul n-are ce sa-ti faca, boala psihica nu dispare cu dezlegari, rugaciuni, acatiste sau post.

#87
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postqew, on 17 decembrie 2019 - 00:18, said:

Anxietate sociala. End of story. Numai ca asta ti se poate trage de la multe chestii pe care nu le cunoastem.

Anxietatea sociala mi se trage de la faptul ca nu multi oameni gandesc ca mine si ma contrazic. Atunci sunt eu impotriva majoritatii si asta ma face sa fiu mai putin increzatoare.

#88
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View Postcorinadaniela, on 17 decembrie 2019 - 10:48, said:

persisti in eroare si confuzie. preotul n-are ce sa-ti faca, boala psihica nu dispare cu dezlegari, rugaciuni, acatiste sau post.

View Postcorinadaniela, on 17 decembrie 2019 - 10:48, said:

persisti in eroare si confuzie. preotul n-are ce sa-ti faca, boala psihica nu dispare cu dezlegari, rugaciuni, acatiste sau post.
Dar ca placebo?

Edited by e_bulu, 17 December 2019 - 10:54.


#89
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018
Fenomenul se numeste "gang stalking" si tot mai multe persoane devin victime acestui fenomen si raporteaza ca sunt urmarite si hartuite de grupuri organizate de oameni, insa autoritatile si doctorii insista ca e vorba doar de paranoia si probleme psihice.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5LPS7E-0tuA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#90
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postxcit, on 17 decembrie 2019 - 01:54, said:

peste tot unde ma duc...beau si f..t da beau si f...t...cam asta esti tu, pe urma zici ca esti urmarita :))) de fapt ai vrea tu

Chiar nu imi place gustul de alcool, mai degraba beau lapte de capra :))

Sa stii ca nu as vrea sa fiu urmarita in felul asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate