Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

Probleme aplicatii Ipad Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
Salut! Ieri am cumparat un Ipad Mini 1, stiu ca este o tableta destul de veche dar este mult mai buna decat vechea mea tableta de la Asus. Nu este cea mai rapida tableta dar se misca acceptabil, cel putin pentru ce fac eu pe ea.

Am o singura problema care ma deranjeaza foarte foarte tare. Spre ex. deschid 6-7 aplicatii prima aplicatie fiind YouTube, a 2-a Ebay, a 3-a APP Store, a -4a Galeria s.a.m.d.

Dupa ce am deschis mai multe aplicatii vreau sa intru din nou pe YouTube sa continui vizionarea unui videoclip, apas x2 pe Home Button sa imi selectez din aplicatiile deschise, dar YouTube-ul  sau Ebay, APP Store, Galeria, etc. se reincarca pe pagina principala. Deci practic nu imi ramane aplicatia salvata unde am fost inainte (Videoclip, produs, poza, aplicatia de pe APP Store)

O fi din cauza ca tableta este prea veche sau poate sa fie ceva din setari?? Am dezactivat/activat Reimprospatarea in fundal dar in zadar.

#2
allex_inl

allex_inl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 06.07.2007
iPad Mini 1 are doar 512 MB RAM. Sistemul de operare iti inchide aplicatiile din background in momentul in care are nevoie de resurse pentru aplicatia din foreground. Ar trebui sa dezactivezi toate functionalitatile care nu sunt esentiale: background refresh, extra animations, auto updates, extra analytics.

#3
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
Am inteles acuma. Multumesc foarte mult!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate