Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Amenajare si populare iaz

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
Sunt granule speciale pentru cresterea pastravului intensiv, nu are rost sa te complici cu altceva.

#56
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Ce fel de crapi se mai gasesc la noi in tara?

#57
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 13.04.2007
Nu prea se mai gasesc...Importam de la unguri si bulgari.

#58
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Vreau cateva ponturi:
- ar fi mai bun iazul betonat sau cu pietre?(pastrav) - am vazut pe internet ca mai pun si un fel de celofan negru pentru purificare mai usoara
- cum ar trebui sa separ pestii?am inteles ca cineva are 3 categorii(pestii mari, puietul si nu mai stiu ce...)
- cu ce as putea sa oxigenez apa?ce fel de pompe sunt mai bune si cum as putea iesi mai ieftin daca as sapa un put sau o fantana?
- cum pot sa ma protejez daca pe acel parau de izvor ar putea curge ceva sa omoare sau sa imbolnaveasca pestii? - ce solutii ar fi?sa astup teava de intrare a apei o perioada dand drumul la pompa din fantana si cand am timp sa dau drumul din parau sau cum sa fac?

Edited by smiley2, 22 December 2019 - 19:46.


#59
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
La pastrav in trebuie flux de apa curata continuu, e pretentios, dieta speciala, altfel se mananca intre ei, e peste rapitor, nu poti sa-l cresti ca pe crap in orice balta cu apa statuta. Toaye pastravariile se construiesc langa un curs de apa, rau, pentru a putea ventila, oxigena  permanent bazinele, sa fie curate lacrima, cu apa din fantana nu rezolvi problema.

Edited by calinus68, 22 December 2019 - 21:22.


#60
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Dar sa fac ceva gen fantana arterziana ca aici?
Ce costuri ar implica?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fs392ePbkY0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by smiley2, 22 December 2019 - 21:40.


#61
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva ce e cu aceasta pompa de oxigenare a apei?
https://iazz.ro/maga...o-premium-8000/

Apoi de ce pompa am nevoie sa imi vina ca o cascada de la o fantana/put?Pompa submersibila sau altceva cu un consum mai mic?

#62
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View Postsmiley2, on 23 decembrie 2019 - 17:00, said:

Apoi de ce pompa am nevoie sa imi vina ca o cascada de la o fantana/put?Pompa submersibila sau altceva cu un consum mai mic?

tu te auzi ce vb?? tre sa ai debit f mare pt ce vrei tu

nu ai conditii de pastrav tu acolo

pune altceva mai putin pretentios

nu pricepi?

#63
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pestii mei la 10 grade Posted Image

 smiley2, on 23 decembrie 2019 - 17:00, said:

Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva ce e cu aceasta pompa de oxigenare a apei?
https://iazz.ro/maga...o-premium-8000/

Apoi de ce pompa am nevoie sa imi vina ca o cascada de la o fantana/put?Pompa submersibila sau altceva cu un consum mai mic?
pompa este speciala, are un debit si o presiune functie de necesarul de apa pe care vrei sa-l filtrezi/oxigenezi si inaltimea la care se afla cascada fata de pompa. Se calculeaza asa cum calculezi si pompa unei piscine si costa mult desigur...

Edited by MembruAnonim, 02 February 2020 - 12:18.


#64
andreioan

andreioan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.01.2020
Nu faci treaba  cu pompe la pastrav, trebuie gravitational.
Ai costuri mari cu pompe.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate