Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

psoriazis vindecare intamplatoare

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
gicuhd

gicuhd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 20.06.2014
am inceput sa colectez seva de mesteacan pentru familia mea,prietenii au dorit si ei ,asa am inceput sa recoltez seva de mesteacan
dupa 4 ani am reusit sa scot o seva terapeutica cu ph neutru si care spre surprinderea mea a vindecat cateva cunostinte de psoriazis
invit pe cei care au avut experiente de acest gen,mentionez ca vindecarea s-a produs foarte brusc si rapid

#2
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Ai șanse reale să revoluționezi medicina moderna.

#3
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.08.2012
Interesant tratament. Oare de ce medici nu recomanda asa ceva, Cu mult timp in urma, nu exista industia farmaceutica, si majoritatea se vindecau cu leacuri babasti de la diferiti vracii, Posibis sa nu fii fost nici atatea bolii descoperite.
https://www.frunza-v...-leac-universal

#4
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Și unde se găsește așa ceva? Bineînțeles, în mesteacăn dar eu întreb în sensul de a-l cumpăra pentru că stau la bloc și...

#5
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
La psoriasis e celebra faza cu stresul si carbohidratii > bum!. (o spun in calitate de pacient si medic)
Reducerea carbohidratilor (in genul Low-Carb-Diet) face minuni. Stresul profesional nu-l pot reduce. Dar psoriazisul e totusi deja de domeniul trecutului.

Cat despre seva de mesteacan, nu ma bag. E posibil sa fie tocmai faza ca se reduce indirect consumul de zahar prin folosirea sevei de mesteacan.

 Reactor2015, on 15 decembrie 2019 - 10:44, said:

Și unde se găsește așa ceva? Bineînțeles, în mesteacăn dar eu întreb în sensul de a-l cumpăra pentru că stau la bloc și...
Din cate stiu, e un produs destul de popular printre rusi. O zic ca deh cuscrii mei sunt rusi. Tot l-am vazut prin frigider la ei, ambalat ca si cum ar fi lapte. :Posted Image

Edited by LeopardSurd, 15 December 2019 - 10:50.


#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Seva nu e greu de recoltat, nu conteaza ca stai la bloc, ca nici aia care stau la tara nu stau sa se uite la mesteacan cu zilele, il lasa sa produca si vin mai tarziu sa ia sticlele.
Dar cum a reusit omul sa modifice PH-ul ei e un mister.

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Nu exista vindecare, din cate stiu eu. Poti face sa nu se mai vada efectele, dar acestea reapar.

#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
odata intrerupt "tratamentul" ce s-a intamplat, nu a mai recidivat?

#9
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Uneori se găsește seva de mesteacăn în Lidl.
Dr Pimple Popper (Sandra Lee) a vindecat rapid și aproape complet un pacient cu psoriazis, cu ajutorul medicamentului Cosentyx (injectabil).
https://raportuldega...ensare-romania/

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Nu conteaza cand il întrerupi. La prima slabire a sistemului imunitar, revine.

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Seva are efecte maxime cand e bauta proaspata, imbutelierea ei in scop comercial cred ca iti ma da doar placebo si diabet :)

Dar eu vad in fiecare an in zona mea de ciupercarit sticle de 5L puse pe la mesteceni, cu oamenii care le-au pus nu m-am intalnit niciodata. Ai nevoie de un burghiu si un furtun, stie google cum se face.

#12
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Fiti atenti vindecare de psoriazis,asa ii spusese doctoru dermatolog,e caz din familia mea
Pielea palmelor se ingrosa si se crapa pana la sange....a durat chestia asta 1 an parca sau chiar 2
Omu respectiv avea un caine,caruia tot la o anumita perioada ii aparea pe spate o rana,cainele ala cand vedea ca-i apare rana,incep sa se linga si sa se tot linga pana rana se vindeca,omu nostru a facut si el fix ce facea cainele respectiv si iaca dupa 10 ani omu nu a mai avut recidiva....

Edited by I2O, 15 December 2019 - 11:16.


#13
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

 YOUR_GOD, on 15 decembrie 2019 - 11:01, said:

Nu conteaza cand il întrerupi. La prima slabire a sistemului imunitar, revine.

Eu din cate stiu e invers. Apare cand sistemul imunitar e hiperactiv.

#14
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Se poate sa fie și cum zici tu.

#15
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Psoriazis este nevindecabil.
Sotia a avut 45 de ani fara intrerupere cu mici ameliorari
Poate fi ameliorat cu expuneri la soare, cu diverse alifii din farmacii, care mentin umiditatea si elasticitatea pielii
nici-o sansa cu leacuri babesti, toti cei ce declara ca il vindeca nu sunt de incredere.
Sau il trateaza ca ceva dermatologic

Edited by vio69a, 15 December 2019 - 12:06.


#16
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018
seva stiam ca-i buna numai primavara inaintea infrunzirii

#17
gicuhd

gicuhd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 20.06.2014
intradevar psoriazisul a mai aparut urmatorul an dar 10% din ce a fost ,urmatorul an 3 %,asteptam sa vedem anul acesta mai ales ca persoanele respective isi cumpara congelator
pentru seva congelata,ph neutru inseamna seva proaspata si ferita de razele soarelui,congelarea trebuie rapida maxim 6 ore,,eu mentin ph sevei la congelatoare chiar
daca pierd o parte din seva ,PSORIAZISUL se VINDECA ,este interesant de observat imbunatatirea analizelor,aici este vorba despre seva terapeutica si nu despre acea seva care o gasiti
de obicei la cei ce vand

fiecare mesteacan da seva terapeutica 4-5 zile pe an de obicei la inceputul lunii martie,este vorba despre seva concentrata pe care o gasim cand incepe copacul sa se trezeasca
,eu anul acesta am recoltat seva de seara pe dimineata ,deoarece a fost cald si se degrada f repede pe timpul zilei

#18
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Degeaba bagi tu sticla in congelator in maxim 6 ore de când ai luat sticla de pe copac ca ea oricum a stat mai mult de 6 ore în contact cu aerul până sa umplut sticla
Sau faci drumuri tot la 3 ore sa recoltezi marfa?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate