Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Transfer Constanța - Aeroport Henri Coandă Otopeni

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
gunnlaugsson

gunnlaugsson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 01.09.2010
Eu pentru 15 lei în plus cât costă un Uber prefer să câștig aproape o oră și să nu mai merg până la Gara de Nord. De la Gara Băneasa la aeroport chiar ajungi în 10 minute, excepție când e foarte aglomerat. Stupid e că 783 și celelalte linii express nu opresc la stația Gara Băneasa din ce văd pe site-ul STB, ci doar la Piața Presei Libere și Pod Băneasa Posted Image

O soluție bună ar fi prelungirea liniei express 782 până la Gara Băneasa.

#20
sverrisdottir

sverrisdottir

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.02.2017
Confirm ca aceasta varianta functioneaza foarte bine. Am folosit-o si eu acum cateva luni. Constanta - Bucuresti Baneasa si de acolo Bolt. Nu cred ca as mai apela la serviciile 'traditionale' de transfer aeroport Otopeni.

#21
sverrisdottir

sverrisdottir

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.02.2017
În perioada de vară trenul este o variantă bună și pentru transfer Brașov - aeroport Otopeni. Sunt câteva variante cu CFR Călători, dar și una foarte bună cu Regio Călători:

https://regiocalator...sa-Mangalia.pdf

Plecare din Brașov la 07:21 și sosire la București Băneasa 10:12. Apoi 10 minute cu Uber pe DN1. O variantă foarte bună și confortabilă, cel puțin până ce trenul va ajunge direct la aeroport. Prețul unui bilet este foarte bun, aproximativ 24 de lei.

#22
sverrisdottir

sverrisdottir

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.02.2017
Revin la mesajul anterior, biletele de tren Brașov - București Băneasa sunt acum disponibile, tariful este de aproximativ 39 de lei deoarece trenul are rang de IR. Oricum mult mai bine decât cu microbuzul!

De asemenea, un bilet de tren Constanța - București Băneasa cu Regio Călători costă numai 48 de lei (sosire la București Băneasa la ora 17:44, deci nu știu cât de util este pentru transfer aeroport Otopeni). Dar sunt mai multe variante cu CFR Călători.

#23
magnusson

magnusson

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.12.2020
Salut,

E mai bună varianta cu București - Băneasa sau e mai bine să rămân în tren până la Gara de Nord și de acolo să iau trenul către aeroport?

#24
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Depinde cît timp ai și cum se potrivește orarul trenurilor. E mai comod să schimbi în Gara de Nord, doar te muți în alt tren.
Dar dacă ai avea de așteptat peste juma de oră, poate deveni mai rapid să cobori la Băneasa și să iei taxi sau autobuz (pt ăsta tre să mergi nițel pe jos, o stație, pt că expresul de aeroport nu oprește la Gara Băneasa, sau să iei un autobuz o stație și apoi expresul).

#25
magnusson

magnusson

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.12.2020
Mulțumesc mult pentru răspuns

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate