Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Ajutor financiar pentru persoanele cu ergofobie (ponofobie)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#19
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,514
  • Înscris: 18.10.2011
Se poate anagaja la stat si poate obtine un beneficiu numuit salariu, care  e chiar frumusel. Singura conditie e sa expuna burta la soare.

Acum, serios, vreau si eu sa vad asemenea diagnostice puse, in Romania. Cum frica de munca? De munca in general, sau de un anumit mediu (toxic etc)? Nu isi poate schimba domeniul de activitate?

#20
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Daca munca era buna, atunci ar fi luat-o boierii. Posted Image Dar ce sa faci fara, foamea ? Eu unul cand merg Lunea la scarbici ma gandesc ca mai sunt doar 5 zile si se face Vineri, cred ca e singura metoda ca sa te motivezi.
Nu e nicio gluma, munca ucide lent si provoaca imbatranirea prematura a organismului => deoarece genereaza o accelerare a entropiei unui sistem inchis (respectiv omul care munceste). Asta e explicatia stintifica pentru care spre exemplu Victor Ponta arata la 45 de ani precum unul de 30 din call center.

Edited by doxan, 11 December 2019 - 18:16.


#21
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postaaaa4567, on 11 decembrie 2019 - 17:47, said:

Se poate anagaja la stat si poate obtine un beneficiu numuit salariu, care  e chiar frumusel. Singura conditie e sa expuna burta la soare.

Acum, serios, vreau si eu sa vad asemenea diagnostice puse, in Romania. Cum frica de munca? De munca in general, sau de un anumit mediu (toxic etc)? Nu isi poate schimba domeniul de activitate?

nu munca in sine cat colaborarea cu restul. este foarte asemanatoare cu tulburarea generala de anxietate si cu tulburarea de anxietate sociala.

#22
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Bă ej nebun?
Leneșii au inventat o fobie ca să-și justifice lenea și mai vor să și fie plătiți pentru faptul că lenevesc.
Bunicul meu avea o vorbă: ”Nu muncești, nu mănânci!”

#23
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View PostAugustus1978, on 11 decembrie 2019 - 15:38, said:

Persoana diagnosticata cu ergofobie (ponofobie) ce fel de ajutoare sociale poate obtine? In mod normal ar trebui sa obtina un venit garantat pe viata egal cu salarul minim pe economie.
Daca ati reusit sa obtineti ajutor financiar cat ati primit?
Mentionez ca persoanele cu acesta fobie nu pot sa lucreze deoarece consta exact in frica / alergia la munca, cat si in frica / alergia de a cauta de lucru. Ba mai mult este una din fobiile cel mai greu (chiar imposibil) de tratat.

Toti barbatii care au boala asta, au devenit homosexuali in timp.
Asa ca am auzit ca exista un club al lor, fie la ei acolo

#24
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostTsunnnami, on 11 decembrie 2019 - 19:47, said:


Toti barbatii care au boala asta, au devenit homosexuali in timp.
Asa ca am auzit ca exista un club al lor, fie la ei acolo
De fapt ești femeie?

#25
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,238
  • Înscris: 05.06.2002
oricat as incerca sa nu iau la misto chestia asta mie-mi depaseste imaginatia cum cineva poate ajunge in ipostaza sa aiba pe bune o astfel de fobie si chiar nu-i bun sa presteze nimic cat de cat folositor societatii. la fel de greu mi se pare de explicat societatii ca are o datorie morala fata de asemenea persoane.... poate a vazut cineva asa ceva pe bune sa ne explice si noua, da' nu copy/paste de pe net...

#26
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View Postericmario, on 11 decembrie 2019 - 20:35, said:

De fapt ești femeie?

Nu, lesbian

#27
LOLkekLOL

LOLkekLOL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 29.07.2019
E de bine. Asteptam si fobia de plata a taxelor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate