Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta
 Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...
 telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...

Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...
 Acceleratie sacadata Vespa 300ccm

Microfon pentru un Sony A6100?

Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Imprimanta OKI B432

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

Bratu_danut_007

Bratu_danut_007

Member

• Grup: Members
Buna ziua,

Pentru imprimanta OKI B432 folosesc cartus si unitate imagine compatibile.
Am inteles de la service ca din cauza tonerulul prost se strica foarte repede unitatile de imagine.
Unitatile ar trebui sa functioneze 25K dar am notat si nu tin mai mult de 12-4k.
Am incercat mai multi furnizori si 2 producatori de tonere si unitati de imagine dar mereu problema a fost aceeasi, apar dungi pe lungime atasez o poza.

Am desfacut si curatat unitatile de imagine cu alcool tehnic izopropilic - photoconductor si cu apiratorul tonerul in unitate, dar fara un rezultat remarcabil... dungile tot apar.

Cum as putea rezolva problema ma gandesc ca ar trebui sa schimb developing roller?

Attached Files

Savi0r26

Savi0r26

Junior Member

La cum vad foaia, mai mult pare a fii problema de cartus, nu de cilindru. Ai incercat cu un alt cartus?
Cartusul din imprimanta este reincarcat sau este compatibil nou?
Incearca sa-i dai listare la un document alb.  Deschizi word si ii dai print la o pagina alba, vezi daca tot asa scoate? Dupa ce listezi un document , cilindrul iti ramane curat sau e negru?

Daca nu reusesti nici cum lasa un mesaj aici, si vedem.

eu zic sa  incerci cu un alt cartus care stii sigur ca e bun .

Bratu_danut_007

Bratu_danut_007

Member

View PostSavi0r26, on 11 decembrie 2019 - 15:56, said:

La cum vad foaia, mai mult pare a fii problema de cartus, nu de cilindru. Ai incercat cu un alt cartus?
Cartusul din imprimanta este reincarcat sau este compatibil nou?
Incearca sa-i dai listare la un document alb.  Deschizi word si ii dai print la o pagina alba, vezi daca tot asa scoate? Dupa ce listezi un document , cilindrul iti ramane curat sau e negru?

Daca nu reusesti nici cum lasa un mesaj aici, si vedem.

eu zic sa  incerci cu un alt cartus care stii sigur ca e bun .

Am incercat si cu original si compativil acelasi rezultat.
Cilindru ramane cu niste mici dungi dar insesizabile aproape.
Am atasat o poza cu text.

Attached Files

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate