Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

IMUNOCUB

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 11.01.2006
A cumparat cineva IMUNOCUBE ?


https://www.imunocub...nia.ro/#box-1-w


Chiar face tot ce se spune sau este doar reclama?


AStept pareri.

#2
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,216
  • Înscris: 06.01.2007
Functioneaza pe acelasi principiu ca si apa sfintita.
Daca crezi, are efect. Daca nu, nu.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
La mine a inceput sa falfaie pagina aia de mi-a blocat browserul si a trebuit sa opresc procesul cu totul.

Pare a fi un filtru de apa ordinar cu ceva filtru pe baza de carbon si ioni de argint. Atat. Cel putin astea 2 fac tot ce specifica acolo - pe o perioada de timp - dupa care trebueisc schimbate.
Si ceea ce spune se bate cap in cap. Nu poate creste imunitatea omorand si eliminand bacteriile.

#4
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 13.10.2010
Ieftin ca Praga...382euro

Quote

ImunОсube, spre deosebire de filtrele cu cartuse,
genereaza impulsuri de inalta frecventa care actioneaza la nivel molecular si descompun particulele nocive din aer, apa si alimente in unele simple si inofensive.
Cum stie care sunt particulele nocive?

Cam acelasi lucru il face si un cub rubik. E mica diferenta intre ele...de vreo 381 euro. Avantaje rubik: e colorat, se poate pune in orice pozitie, poti sa dai cu el dupa cainii galagiosi din fata casei fara teama ca o sa se sparga, pretul. Dezavantaje: nu are ceas si butoane.

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Partea cu inalta frecventa n-am apucat sa o citesc la cat se falfaia pagina.
Daca foloseste curent atunci nu e ok - poate deveni chiar toxic in utilizare.

#6
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005
din descrierea obiectului:
ImunOcube genereaza impulsuri de inalta frecventa care declanseaza o reactie de oxidare accelerata la nivel molecular care se propaga rapid in aer si in mediile lichide
Adică îmbătrînești într-o zi cît alții într-o lună. Bun așa.

Este singurul care are cea mai mare putere de sterilizare, mult mai mare decat a clorului si razelor UV din sali de operatii.
Și fraierii ăia din spitale, tot cu substanțele lor în loc să ia un cub din ăsta...

Are eficienta terapeutica in tratamentul a peste 200 de boli.
La asta nu pot să zic decît oaahh...

Este protejat de o carcasa robusta, care exclude riscul de accidentare pentru copii.
Ceea ce te împiedică să vezi că înăuntru e gol...

Și bomboana de pe tort:
Revitalizeaza intregul organism / Imbunatateste starea de sanatate
Fortifica sistemul imunitar / Produce starea de relaxare generala
Calmeaza rapid diferite dureri / Are efect puternic analgezic
Normalizeaza presiunea arteriala si ritmul respiratiei
Creste numarul de eritrocite din hemoglobina
Imbunatateste atentia si capacitatea de munca
Creste rezistenta la efort / Intensifica circulatia sanguina
Normalizeaza functiile neurale centrale si vegetative
Incetineste procesele infectioase / Este antibacterian, virustatic si antiinflamator
Favorizeaza concentrarea, confortul fizic, echilibrul natural
Stimuleaza detoxifierea naturala, elimina toxinele, metalele grele si radicalii liberi
Creste rezistenta organismului la viroze si raceli / Imbunatateste calitatea somnului
Mareste capacitatea pulmonara / Accelereaza asimilarea vitaminelor
Are efecte antialergice / Alina iritatiile cailor respiratorii si ale nasului
Imbunatateste acuitatea vizuala / Creste capacitatea de memorar
Reduce intensitatea atacurilor de astm / Normalizeaza echilibrul apei in organism
Calmeaza iritarea gatului, tusea bronsica, starea de greata
Normalizeaza echilibrul hormonal / Diminueaza iritabilitatea
Accelereaza arderea grasimilor / Are actiune antidepresiva

Mai rămîne s-o lungească și s-o îngroașe și ar avea un succes turbat...

Cumpărați, cumpărați! La 1.815 lei bucata redus de la 2.020 e chilipir curat. E pe un anume magazin care imită Amazonul, știți voi care.

#7
horatiu81

horatiu81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 29.07.2009
Tare asta: "Creste numarul de eritrocite din hemoglobina"!Posted Image

#8
dani_moca1976

dani_moca1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 29.05.2007
Pana la urma e doar "gluma buna" ?

#9
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
Atata timp cat nu sunt studii care sa arate eficacitatea sau sa o masoare in vreun fel  ei pot pretinde ca face orice.Prosti sunt aia care platesc nu aia care cer. Cumva ar trebui totusi sa existe un departament de stat ceva care sa protejeze pe prosti de asemenea escrocherii. Si nu pentru ca raman prostii fara bani, dar se imbogatesc niste escroci.

#10
StefanaB

StefanaB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 13.12.2007

View Posthoratiu81, on 15 decembrie 2019 - 18:32, said:

Tare asta: "Creste numarul de eritrocite din hemoglobina"!Posted Image
Ce inseamna sa arunci cu vorbe docte pe ntr naivi ��. De fapt ar fi invers (daca ar fi ��) Hemoglobina e baza IN eritrocite, nu eritrocitele in hemoglobina.

#11
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 18.10.2011
Sunt curios care e numarul pacalitilor. Chiar sunt curios cat merge asa ceva...

#12
ehomba

ehomba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.11.2011

View Postaaaa4567, on 10 aprilie 2020 - 15:46, said:

Sunt curios care e numarul pacalitilor. Chiar sunt curios cat merge asa ceva...

Merge mult, mama proștilor e mereu gravidă.

Dacă ar fi fost vîndut pe canale oficiale și fără pretenții de panaceu universal, eu sigur luam țeapă. Apa oxigenată este folosită în domeniul medical, și ozonul e tot ceva prin zona aia, Pînă a flu mai multe detalii, la nivelul meu de ignoranță, presupun că ceva eficiență are, dar probabil la fel ca multe alte leacuri minore, precum spunea cineva mai sus ca aghiazma sau tămîia, care pe lîngă efectul de placebo au și altele precum ionii de argint, sau substanțele din busuioc sau Boswellia. Și tratamentele astea naturiste, au ele efect dar minor. Așa că părerea mea că și campania asta este ca multe altele care preiau un tratament din instrumentarul naturist, și îl bagă la preț umflat cu pretenții de vindecare absurde. Prostimea bagă bani la greu, și cînd se prinde lumea că nu e chiar așa, borfașii trec pe alt panaceu universal. Ultimul exemplu e curcumin95, care e un extract de turmeric, colorant și condiment de prin alte părți. Interesat de chestia cu eliminarea colesterolului, am săpat după studii, și am găsit din surse credibile că există un efect minor, dar pentru doze minuscule. Deci dai 10 lei pe o pungă de colorant alimentar și te tratezi trei ani din ea. nu 100 de lei pentru o lună.

Agasat de reclama agresivă de pe FB, am aruncat un ochi și pe imucubul ăsta, ȘI PREA PUTE A CAMPANIE DIN ASTA NESIMȚITĂ.  După modul de promovare e scam clar.

Am și întrebat despre contrazicerea creșterea imunității/sterilizare. Răspunsul a fost, e sterilizator, deci prin traiul într-un mediu curat, alimente sănătoase, se crește imunitatea. Bullshit, lasă-mă, cu alimentele sănătoase, asta o știu, spune de marfa ta. Și ok, o fi sterilizator, dar dacă trăiesc în eprubetă sînt eu m,ai ferit inițial, dar sistemul imunitar va slăbi.

Apoi chestia cu NASA. Am căutat detalii pe situl lor și nu apare nimic despre sterilizarea cu ozon. Apare totuși un alt spinoff, https://spinoff.nasa...2013/cg_4.html. Ciudat, ăsta deși e validat de NASA, pare tot o cioacă după unele reviewuri. Nu m-ar mira să fie chiar țeapă. NASA e mare, și nu e exclus să fie și pe acolo disperați care să se vîndă pe doi țechini.

Deci cam atît am cules pînă acum. Și am mai văzut ceva despre omologarea porodusului care conform unui comentator, nu prea se leagă.

Aștept alte detalii. Momentan mie îmi pute a scam. Am văzut și interviul cu toarșu cosmonaut. nimic convingător. doar basme și glume de doi lei. Și mai e un detaliu, un altul cică, cu diode de 12 lei îmi fac un ionizator singur. Reprezentanții cică nu e ionizator, e altceva. Dar în interviu nea Mitică spunde de ioni. Deci e ionizator sau nu? Se cam bîlbîie aici.

Edited by ehomba, 10 April 2020 - 23:24.


#13
ehomba

ehomba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.11.2011

View Postehomba, on 10 aprilie 2020 - 23:18, said:



Am văzut și interviul cu toarșu cosmonaut.

Abia acum am observat că threadul e mai vechi. Credeam că scamul e recent, ca să profite de atmosfera creată de praspăta epidemie. Și credeam că a fost copt pe tema ISS , și se vinde un ozonator banal la preț și pretenții de ozeneu. Dar văd că țeapa e mai veche,  Și am dat de un alt video în care e promovat de un popă. Nu am avut răbdare să pierd o oră , dar am ciugulit cîteva secvențe, și m-am îngrozit de nivelul de nesimțire cu care se minte.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GeRY7GG4NMg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
ehomba

ehomba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.11.2011

View PostTudy88, on 12 februarie 2020 - 14:46, said:

Atata timp cat nu sunt studii care sa arate eficacitatea sau sa o masoare in vreun fel  ei pot pretinde ca face orice.Prosti sunt aia care platesc nu aia care cer. Cumva ar trebui totusi sa existe un departament de stat ceva care sa protejeze pe prosti de asemenea escrocherii. Si nu pentru ca raman prostii fara bani, dar se imbogatesc niste escroci.

am găsit ceva care cam zice contrariul
adică pot fi efecte adverse
e drept e alt produs și altă utilizare

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K9Bb7MzvVuM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
itdan

itdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.07.2018
Am facut eu comanda la firma Imunocube Romania SRL si am avut o MARE DEZAMAGIRE !!!

Firma care comercializeaza acest aparat NU este de incredere !
Nu am avut cu cine sa discut de la firma.
Am trimis e-mail-uri catre adresele afisate, dar am primit inapoi mesajul ca adresele sunt blocate !
Solicitarea mea initiala a fost sa primesc pretul exact in lei si nu cum mi s-a trimis: Pret: 382
382 de ce ?
382 lei ?
382 metri ?
382 kg ?

23.04.2020 Dan.

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate