Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Cumpărare aplicație Android

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Vreau sa cumpăr o aplicație de ex de meteo, e 12 lei pentru cat timp o cumpăr? 1 luna? 1 an ? Forever?

#2
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Ar trebui să scrie

#3
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Forever cât ești pe același cont.

#4
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Nu scrie nimic de perioadă.

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,537
  • Înscris: 15.06.2004
Pai daca o cumperi nu e clar ?
Pe toata durata existentei ei, sau a contului tau.

Daca inchiriai atunci scria pe ce perioada - la filme exista posibilitatea asta.

Exista totusi, uneori, posibilitatea ca o aplicatie sa fie retrasa din Store din varii motive. In functie de motivele respective poate sa fie si eliminata de pe telefonul tau.

#6
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Pe viață, în general. Mi s-a mai întâmplat însă la unele aplicații, foarte puține e drept, să mă trezesc că au făcut un update mai serios și cer din nou bani pentru anumite funcții deși cumpărasem cu ani în urmă varianta full.

#7
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Mie mi s-a întâmplat să cumpăr o aplicație și după câteva luni îmi spune google protect că este periculoasă și trebuie să o dezinstalez.

#8
MirceaMFx

MirceaMFx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 13.10.2019

 Remicade, on 10 decembrie 2019 - 07:08, said:

Vreau sa cumpăr o aplicație de ex de meteo, e 12 lei pentru cat timp o cumpăr? 1 luna? 1 an ? Forever?

Eu folosesc (Bucharest metro Guide) asta și este foarte bună. Gratuită. Fără subscripție.

#9
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Nu cred ca este free pentru tot restul vietii pentru ca dezvoltatorul trebuie sa plateasca niste servere sau servicii meteo oferite de companii terte. Acum e gratis dar dupa un timp vor aparea restrictii in aplicatie...  Daca vrei ceva simplu si moca foloseste widget-ul de la Google. Ei au si vremea. Deocamdata fara reclame... :) Oricum ce rost are sa mai bagi in telefon inca o aplicatie. Unele dintre aceste aplicatii au fost prinse cu nasoleli. De Google poti fi sigur ca te spioneaza. 😂

#10
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Scrie cand cumperi sau la descriere. In general, aplicatiile sunt platite o singura data si le ai permanent, atat timp cat folosesti contul respectiv (e similar cu licenta OEM de la Windows: daca ai instalat pe un calculator, ramane valabila pentru acel calculator (in cazul tau, licenta este valabila pentru contul tau de Gmail, indiferent de aparat)).

Aplicatiile care necesita un abonament (subsprictie, cum zice unul din colegi) sunt la aplicatiile nu sunt one-time-buy (spatiu de stocare, filme, anumite functionalitati, etc).

Edited by Pololica, 10 December 2019 - 09:58.


#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

 Remicade, on 10 decembrie 2019 - 07:31, said:

Nu scrie nimic de perioadă.
T&C ai citit?

Bănuiesc ca nu.

#12
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013

Am mai văzut free și când au ajuns cu merele în coș...

#13
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
T&C tradu-mi tu

Attached Files



#14
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Din imagine banuiesc ca-i vorba de aplicatia: Weather 14 days Pro, in cazul asta aplicatia o platesti o singura data.
Odata cumparata ea va fi disponibila sa o instalezi pe toate dispozitivele ce tin de contul tau din Google Play si ori de cate ori vei dori, pana ea nu va mai fi disponibila.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate