Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Iphone 11 Pro Max - sticla sparta

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
bogdanbala13

bogdanbala13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.11.2019
Salut,

Detin un iphone 11 Pro Max caruia i-am spart sticla de pe display. As vrea sa stiu daca exista variante de inlocuit a sticlei sau daca trebuie schimbat display-ul complet. Daca aveti recomandari, de preferat  ar fi sa fie in Constanta sau Bucuresti.

#2
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,494
  • Înscris: 13.11.2011

View Postbogdanbala13, on 10 decembrie 2019 - 01:05, said:

Salut,

Detin un iphone 11 Pro Max caruia i-am spart sticla de pe display. As vrea sa stiu daca exista variante de inlocuit a sticlei sau daca trebuie schimbat display-ul complet. Daca aveti recomandari, de preferat  ar fi sa fie in Constanta sau Bucuresti.
Cum ai reușit sa-l spargi?
Ei se lauda cu o sticla foarte rezistentă...Nu aveai folie de protecție ?

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postbogdanbala13, on 10 decembrie 2019 - 01:05, said:

Detin un iphone 11 Pro Max caruia i-am spart sticla de pe display. As vrea sa stiu daca exista variante de inlocuit a sticlei sau daca trebuie schimbat display-ul complet. Daca aveti recomandari, de preferat  ar fi sa fie in Constanta sau Bucuresti.
Mergi la iStyle, si iti dau ei un pret aproximativ, daca il pot schimba.
Daca e doar crapata sticla si nu afecteaza nici imaginea afisata (pixeli morti) sau sensibilitatea touch-ului, lasa-l asa.

Foarte putini se incumeta sa schimbe doar sticla, si nu iti garanteaza ca nu ramai cu pixeli morti dupa operatiune (din cate stiu si la 11 Pro Max e laminata pe display, si e foarte greu de dezlipit si reaplicat alta la loc, dureaza si 1-2 ore).

Iar de schimbat display-ul, e "doar" vreo 450-500 de Euro, si poti pierde functii cum ar fi 'True Tone', 'Face ID' sau adaptarea automata a luminozitatii, daca nu e imperecheat cu placa ta de baza.

Edited by Hider141, 10 December 2019 - 08:45.


#4
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,036
  • Înscris: 02.09.2005
Daca il repari la un service neautorizat, pierzi garantia

#5
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
2080 lei cu TVA inclus pretul la Istyle.
Nu are rost sa mergi la gigigsm pentru ca tot pe acolo vei plati si nici nu ai garantia lucrului bine facut.

Ai toate preturile aici:  https://istyle.ro/service-istyle/

#6
Valentin_

Valentin_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 11.08.2008
Autorizati acum din cate stiu sunt cei de la Cordon Electronics pentru Apple iar reparatia ar costa in jur de 1999 lei, https://carecenter.ro/.

#7
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007
Vai si mie 400 lei mi se pare scum schimbarea sticlei pentru S8+

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View PostValentin_, on 10 decembrie 2019 - 10:29, said:

Autorizati acum din cate stiu sunt cei de la Cordon Electronics pentru Apple iar reparatia ar costa in jur de 1999 lei, https://carecenter.ro/.
Și iStyle, și chiar și cei de la Depanero.
Am intrat acum pe cont și am verificat, dar nu pot urca screenshot pe forum de pe mobil.
https://ibb.co/cJJZrWf

Edited by Hider141, 10 December 2019 - 10:41.


#9
bogdanbala13

bogdanbala13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.11.2019

View Postmissionnad, on 10 decembrie 2019 - 08:36, said:

Cum ai reușit sa-l spargi?
Ei se lauda cu o sticla foarte rezistentã...Nu aveai folie de protecție ?
Nu aveam folie de protectie,  l-am scapat pe jos si probabil a cazut pe o pietricica.

View PostHider141, on 10 decembrie 2019 - 08:42, said:

Mergi la iStyle, si iti dau ei un pret aproximativ, daca il pot schimba.
Daca e doar crapata sticla si nu afecteaza nici imaginea afisata (pixeli morti) sau sensibilitatea touch-ului, lasa-l asa.

Foarte putini se incumeta sa schimbe doar sticla, si nu iti garanteaza ca nu ramai cu pixeli morti dupa operatiune (din cate stiu si la 11 Pro Max e laminata pe display, si e foarte greu de dezlipit si reaplicat alta la loc, dureaza si 1-2 ore).

Iar de schimbat display-ul, e "doar" vreo 450-500 de Euro, si poti pierde functii cum ar fi 'True Tone', 'Face ID' sau adaptarea automata a luminozitatii, daca nu e imperecheat cu placa ta de baza.
Am fost cu telefonul la un prieten care are service de telefoane a schimbat display-ul dar nu a reusit sa il imperecheze cu placa de baza.

View PostDecember, on 10 decembrie 2019 - 09:23, said:

2080 lei cu TVA inclus pretul la Istyle.
Nu are rost sa mergi la gigigsm pentru ca tot pe acolo vei plati si nici nu ai garantia lucrului bine facut.

Ai toate preturile aici:  https://istyle.ro/service-istyle/

Pana la urma tot la istyle am ajuns,  exact 2080 lei m-a costat si am primit telefonul perfect functional in 4 zile.
Multumesc pentru informatii

Edited by Dany_Darke, 31 March 2020 - 11:53.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate