Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Contract individual de munca sau PFA?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
unknownnn

unknownnn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.05.2020
Eu am avut un PFA timp de vreo 3 ani si dupa ce am incheiat colaborarea cu firma respectiva la care eram angajat ( cu contract de colaborare ), am inchis PFA ul. Sau asa stiam eu.
Cu toate ca aveam actul care atesta faptul ca PFA a fost inchis, m-am trezit dupa vreo 2 ani cu o datorie de "doar" 12.000 lei, out of nowhere....M-am trezit evident cu poprire de 30% pe salariu, am incercat sa aflu motivele de la banci ( initial nu stiam de unde a aparut ) dar acestea nu imi furnizau nicio info asa ca am ajuns la ANAF.
Acolo am fost intampinat de nesimtirea tipica si de faptul ca tre sa achit, ca apoi sa ii dau in judecata si sa imi recuperez banii. Ceva mai stupid nici ca se putea. Apoi am luat legatura cu firma care se ocupa de contabilitate si cumva in stilul romanesc de rahao, firma stia pe cineva care stia pe cineva care stia pe directorul ANAF si asa cumva au reusit sa opreasca demersul de poprire si sa ma lase naibii in pace.
Dar nu va imaginati ce stres a fost. Mai ales ca stimatul ANAF a decis sa imparta suma "datorata" in 2. Astfel fiind 2 dosare separate, poprirea a crescut de la 30 la 50% din salariu.

Pt mine a fost o experienta horror si nu as mai vrea sa aud de ANAF,  DAR!!! cred ca ete ffff important sa ai o firma de contabilitate f profi si poate eviti multe situatii neplacute.

Spor

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate