Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

ispita

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
3. Ispititorul s-a apropiat de El si I-a zis: "Daca esti Fiul lui Dumnezeu, porunceste ca pietrele acestea sa se faca paini."
4. Drept raspuns, Isus i-a zis: "Este scris: "Omul nu traieste numai cu paine, ci cu orice cuvant care iese din gura lui Dumnezeu."
5. Atunci diavolul L-a dus in sfanta cetate, L-a pus pe streasina Templului
6. si I-a zis: "Daca esti Fiul lui Dumnezeu, arunca-Te jos; caci este scris: "El va porunci ingerilor Sai sa vegheze asupra Ta; si ei Te vor lua pe maini, ca nu cumva sa Te lovesti cu piciorul de vreo piatra."
7. "De asemenea este scris", a zis Isus: "Sa nu ispitesti pe Domnul Dumnezeul tau."
8. Diavolul L-a dus apoi pe un munte foarte inalt, I-a aratat toate imparatiile lumii si stralucirea lor si I-a zis:
9. "Toate aceste lucruri Ti le voi da Tie, daca Te vei arunca cu fata la pamant si Te vei inchina mie."
10. "Pleaca, Satano", i-a raspuns Isus. "Caci este scris: "Domnului Dumnezeului tau sa te inchini si numai Lui sa-I slujesti.


ce s-a intamplat cu Isus se intampla cu fiecare om, putini pot refuza
cand crezi in evolutie, te crezi superior si crezi ca de asta iti vin toate lucrurile, insa evolutia este satan, orice forma de superioritate este satan
asta e satan, iti exploateaza fiecare greseala, vine cu oferte, sa te inchini lui si daca o faci esti terminat
daca ma inchin lui satan, voi avea si luna de pe cer, insa sunt constient ca urmeaza o pedeapsa pe masura faptelor

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hlznpxNGFGQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

satan ma cunoaste, stie ce vreau, in acest videoclip este tot ce vreau, nu pot spune ce, este rusinos dar se poate intelege ceva
satan lucreaza prin noi fiindca ii permitem, este un lant al slabiciunilor

#2
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
Il vrei pe Luis Fonsi, am inteles.

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Religie + manele în același topic ?

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,986
  • Înscris: 18.12.2007
Asta se intampla cand te opui instinctelor naturale. Si nu ma refer la manele...

#5
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postlegit10, on 09 decembrie 2019 - 13:21, said:



satan ma cunoaste, stie ce vreau, in acest videoclip este tot ce vreau, nu pot spune ce, este rusinos dar se poate intelege ceva
satan lucreaza prin noi fiindca ii permitem, este un lant al slabiciunilor


Eu n-am inteles....ce vrei ?

#6
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postlegit10, on 09 decembrie 2019 - 13:21, said:

in acest videoclip este tot ce vreau, nu pot spune ce, este rusinos dar se poate intelege ceva
Te-am dibuit, nastrusnicule !
Tu vrei sa tzopai ca un ciocarlan pe langa niste tzatzoase !

Dar daca Dumezeu e unul dintre noi, vorba cantecului, ce zici ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7Gx1Pv02w3Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca nu stii englezeste si vrei traducerea, spune, si ti se va da.

Edited by Quantum, 09 December 2019 - 14:50.


#7
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Dorele, tu esti?

Intr-adevar, introducerea CIP-ului si a altor forme de scanare biometrica, de catre banci, guverne, corporatii, e Semnu Fiarei pentru oile Domnului...

#8
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 07.03.2012
Initiator, de unde ai luat ciupercile?

#9
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kAq6vbTTK3Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007
Cred ca fiecare manual de psihiatrie ar trebui sa aiba asa ceva ca si studiu de caz documentat.

#11
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

View Postantiqque, on 09 decembrie 2019 - 13:29, said:

Il vrei pe Luis Fonsi, am inteles.

Il vrea pe barbosul ala inalt cu haina verde...
Acum vrea de fapt sa marturiseasca ca sa-i fie iertate pacatele...

Edited by loock, 09 December 2019 - 16:10.


#12
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postlegit10, on 09 decembrie 2019 - 13:21, said:

3. Ispititorul s-a apropiat de El si I-a zis: "Daca esti Fiul lui Dumnezeu, porunceste ca pietrele acestea sa se faca paini."
4. Drept raspuns, Isus i-a zis: "Este scris: "Omul nu traieste numai cu paine, ci cu orice cuvant care iese din gura lui Dumnezeu."
5. Atunci diavolul L-a dus in sfanta cetate, L-a pus pe streasina Templului
6. si I-a zis: "Daca esti Fiul lui Dumnezeu, arunca-Te jos; caci este scris: "El va porunci ingerilor Sai sa vegheze asupra Ta; si ei Te vor lua pe maini, ca nu cumva sa Te lovesti cu piciorul de vreo piatra."
7. "De asemenea este scris", a zis Isus: "Sa nu ispitesti pe Domnul Dumnezeul tau."
8. Diavolul L-a dus apoi pe un munte foarte inalt, I-a aratat toate imparatiile lumii si stralucirea lor si I-a zis:
9. "Toate aceste lucruri Ti le voi da Tie, daca Te vei arunca cu fata la pamant si Te vei inchina mie."
10. "Pleaca, Satano", i-a raspuns Isus. "Caci este scris: "Domnului Dumnezeului tau sa te inchini si numai Lui sa-I slujesti.
Din moment ce ateii sunt lipsiti de credinta = pentru ei atat Dumnezeu cat si Diavolul sunt inexistenti:

De ce functioneaza pentru toata lumea fara exceptii: "7. Cereti, si vi se va da; cautati si veti gasi; bateti, si vi se va deschide."?

Edited by poadol, 09 December 2019 - 16:24.


#13
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Functioneaza doar pentru cei care nu uita sa treaca pe la BOR pentru a isi achita taxele.

#14
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 07.03.2012
Alea nu sunt taxe, sunt contributii pe prostie: cu cat dai mai mult si mai des, cu atat mai prost esti. Nivelul 1 este mergator la biserica. Nivelul 100 este firea-pandelw.

#15
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
unde se semneaza contract cu satan?

intreb pentru un prieten

#16
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postmediasick, on 09 decembrie 2019 - 21:13, said:

unde se semneaza contract cu satan?

intreb pentru un prieten

La adevărații sataniști! Sfatul meu, este să-ți sfătuiești amicu' să stea departe de așa ceva...

#17
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
m-am gandit de multe ori daca este bine sa spun asta, pentru ca nu vreau sa dau idei

eu m-am inchinat lui satan, dar am cerut imposibilul, sa vad daca exista Dumnezeu. am primit ce am cerut
cum m-am inchinat lui satan? m-am asezat in genunchi si i-am cerut, dar a durat cateva luni pana s-a implinit ce i-am cerut
rasplata a fost ca am innebunit, aveam in cap prea multe informatii, unele adevarate, altele false. vreo 4, 5 ani am agonizat, pana am citit biblia si mi-am revenit dar cu o alta conceptie despre viata

pe orice nebun coincidentele il innebunesc pentru ca iti faci propriile teorii despre viata, in loc sa crezi in Isus

pe langa asta am trait un cosmar de nedescris

Edited by legit10, 10 December 2019 - 13:12.


#18
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013

View Postlegit10, on 10 decembrie 2019 - 13:19, said:

vreo 4, 5 ani am agonizat,

Tu inca agonizezi  Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate