Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Relatie de 10 ani jumate incheiata brusc de el

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#19
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005

View PostTruculMagic, on 08 decembrie 2019 - 17:24, said:

Pentru mine femeia care a incercat atatia parteneri (ma refer inclusiv la sex), nu reprezinta nimic, niciodata nu m-as casatori cu asa ceva... Posted Image

Adica in sensul ca nu vrei sa pui mana pe ceva impur, nu? Ceva care sa-ti intineze divinitatea.

Se spunea parca in folclorul indian (cred ca in opera Bhagavad Gita) de un rege sau print, sau ceva de genul, care avea o iubita sau sotie, nu mai retin exact.

Iar iubita asta fiind odata ranita, un barbat a luat-o in brate si-a adus-o la palat.

Ei, doar pentru ca a pus altcineva mana pe ea, regele n-a mai vrut sa fie impreuna cu ea.

Asa ar trebui sa ajungi si tu. :D

#20
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017
10 ani este o "piatra de hotar" in relatie - daca treci o duci mult si bine , clar acolo s-au adunat multe, acum a explodat , nu de acum e problema acum doar a erupt .
Si-a gasit alta femeie, un barbat nu pleaca si gata, doar o femeie se descurca singura dupa o despartire , doar nu esti copil sa crezi ce-ti spune
Vrei sa suferi ? cauta-l
vrei viata ? mergi inainte cu capul sus . La 26 de ani ai tot viitorul in fata , bucura-te ca nu ai avut surpiza asta la menopauza , acum traieste-ti viata si ia-o ca o experienta .Clar nu e usor dar nu o da in extreme ca nu a murit nimeni sa ajungi in depresii si alte tampenii , doar nu crezi ca viata asta sta intr-o sula.

Edited by ldpe, 08 December 2019 - 17:45.


#21
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 16:19, said:

Cand nu te mai iubesti, lucrurile merg altfel. Nu se gandeste ca suferi, decat dupa fericirea lui. Omul s-a plictisit de relatie, daca te-a iubit, nu o mai face si acum vrea altceva. Obisnuinta insa, se opune schimbarii, dar un timp. Se poate ca peste o luna-doua, sa se sature de libertate. Tine de tine daca mai incerci sau nu.
26 ani. Mergi mai departe, viata ta nici nu a inceput.

View PostDaniellone, on 08 decembrie 2019 - 17:40, said:

Esti femeie. Nu o sa inteleg niciodata cum omit femeile uneori evidentul, dar surprind chestii care barbatilor le scapa.
Omului nu-i pasa de ea. Nu se gandeste la alta, ca sa sufere initiatoarea, (cu tot respectul, dar barbatii sunt mai putin ai draq decat femeile...nu actioneaza dupa planificari diabolice) ci isi cauta fericirea, gandindu-se numai la el. Relatiile de mici, nu tin. Eu sunt altul fata de cel de la 14 ani. O drama comuna.

Eu am trait astea la momentul potrivit. Le spun mereu cinerilor pe care ii cunosc: gresiti cand omu-i mic si greseala pe masura...

#22
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

View Postsilesax, on 08 decembrie 2019 - 17:02, said:

tu i ai aratat ca vrei sa continuați? i ai aratat ca ții la el?
ca o sclava m-am aratat in fata lui si am si recunoscut ce am gresit ca ma stresez prea mult si ca ma las absorbita de stres si uneori am fost mai rece, dar sincer, faptul ca el o vazut ce i-am aratat si totusi de atatea zile sa imi ignore total, e clar ca nu mai vrea sa aiba nimic de-a face cu mine, ce ma innebuneste e ca nu vorbeste clar "tu, eu nu mai vreau nimic cu tine" Nu ca nu stie si ca ma iubeste dar nu stie cat si ca are nevoie de timp

#23
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 18:05, said:

Nu tii garda sus fata de cel pe care-l iubesti. Si-i dai tot, pentru ca si celalalt da.

#24
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
încearcã totusi sa vezi daca are pe altcineva. daca are, atunci da l uitarii. daca nu, mai așteaptã.

#25
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

View PostRockyy, on 08 decembrie 2019 - 17:22, said:



Nu are rost sa ii arate nimic. El a renuntat la ea. S-a plictisit de ea. Are o alta gagica, o noua provocare.
eu am incercat sa discut cu el ca se pot ivi situatii de genul si ca is constienta ca i se pot ivi curiozitati mai degraba lui decat mie chiar daca am fost amandoi de la 16 ani impreuna si ca mereu cand face o alegere sa o faca sa fie el multumit suta la suta. Il.intreb ca ce spera sa se intample in viata lui bun, a spus ca nu s-a gandit atat de departe, l-am.intrebat daca e impacat cu decizia asta, a zis ca nu. Ce sa mai inteleg?

#26
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 18:05, said:

ca o sclava m-am aratat in fata lui si am si recunoscut ce am gresit ca ma stresez prea mult si ca ma las absorbita de stres si uneori am fost mai rece, dar sincer, faptul ca el o vazut ce i-am aratat si totusi de atatea zile sa imi ignore total, e clar ca nu mai vrea sa aiba nimic de-a face cu mine, ce ma innebuneste e ca nu vorbeste clar "tu, eu nu mai vreau nimic cu tine" Nu ca nu stie si ca ma iubeste dar nu stie cat si ca are nevoie de timp

si crezi ca asta e o rusine sau cum ? Omul vrea sa incerce si altceva, asa sunt barbatii, mai egoisti :)...voi in schimb, femeile, atunci cand va indragostiti, nu ma ganditi clar :). Asa ca, mergi mai departe ;), daca te multumesti cu putin, o sa primesti putin :). El ti-a spus ce-si doreste, ramane la latitudinea ta daca accepti :).

#27
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 18:05, said:

ca o sclava m-am aratat in fata lui si am si recunoscut ce am gresit ca ma stresez prea mult si ca ma las absorbita de stres si uneori am fost mai rece, dar sincer, faptul ca el o vazut ce i-am aratat si totusi de atatea zile sa imi ignore total, e clar ca nu mai vrea sa aiba nimic de-a face cu mine, ce ma innebuneste e ca nu vorbeste clar "tu, eu nu mai vreau nimic cu tine" Nu ca nu stie si ca ma iubeste dar nu stie cat si ca are nevoie de timp

Sigur are pe altcineva. Pe tine te tine de rezerva, nu este sigur daca va merge cu acea persoana. Daca te va cauta dupa o saptamana, arata-i semnul pacii. Oricum nu va merge, nu mai incerca cu el. Cauta pe altcineva.

Editare: inteleg ca esti buna, vrei sa il intelegi, sa ii faci pe plac, dar nu mai fi proasta lui. Nu mai sta cu el. Gaseste o persoana care sa te poata face fericita.

Edited by Rockyy, 08 December 2019 - 18:17.


#28
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

Quote

='Daniellone' timestamp='1575819638' post='25623413']
El regreta ca esti singura fata cu care a facut sex. Pe de o parte isi da seama ca nu gaseste una mai buna ca tine (ca altfel nu statea de la 15 ani pana acuma cu tine), pe de alta parte ar vrea sa vada cum e cu altele. El se bazeaza ca tu in timpul asta suferi si stie ca are upper hand in situatia asta. Ce isi doreste el e ca tu sa stai si sa plangi si sa il astepti pe el sa se hotarasca, in timp ce el incearca sa se combine cu ce prinde. Daca vrei sa castigi upper hand-ul si sa-l faci sa-si dea seama ca e un idiot, combina-te cu altul si asigura-te ca el afla. O sa vina sa-ti planga si sa-ti spuna cat de mult te iubeste si ce mult a gresit. Incearca totusi sa tii relatia noua light. Daca o sa faci sex cu tipul cel nou, chiar daca te impaci cu fostul, o sa-ti scoata ochii in continuu cu chestia asta, pana te saturi.

Pe de alta parte, daca doar regreta ca nu si-a tras-o cu altele in toti anii astia, puteti incerca swingingul.
la prima parte m-am gandit si sincer am avut mereu frica asta ca o sa imi reproseze. Cand vorbeam cu el, merei spunea ca nici poveste, zilele trecute mi-a reprosat ca de fapt pentru ca am vorbit cu el de lucrurile astea, de ce nu m-am gandit ca il indepartez, iar in ceea ce priveste ce-a de-a doua parte a ce ai spus, nu ma caracterizeaza deloc sa ma manifest asa si decat sa complic tot in mine mai mult, mai bine incerc sa stau lucida cat pot

Edited by Sandra123456, 08 December 2019 - 18:16.


#29
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 18:10, said:

eu am incercat sa discut cu el ca se pot ivi situatii de genul si ca is constienta ca i se pot ivi curiozitati mai degraba lui decat mie chiar daca am fost amandoi de la 16 ani impreuna si ca mereu cand face o alegere sa o faca sa fie el multumit suta la suta. Il.intreb ca ce spera sa se intample in viata lui bun, a spus ca nu s-a gandit atat de departe, l-am.intrebat daca e impacat cu decizia asta, a zis ca nu. Ce sa mai inteleg?

daca accepti chestia asta, esti o fraiera Posted Image....pe viitor, chiar daca vine inapoi, o sa mai repete chestia asta...de ce ? pentru ca are o proasta care il iubeste...orice ar face e asigurat Posted Image.

PS. esti tanara, iti permiti multe ;)...nu ai copii si nici alte angajamente :)....

Edited by jimi91, 08 December 2019 - 18:21.


#30
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

View PostStGermain, on 08 decembrie 2019 - 17:22, said:

O relatie inceputa in copilarie nu are cum sa tina pentru totdeauna fara despartie sau fara inselat - mai ales daca vorbim despre barbati.

In marea majoritate a cazurilor, intre varsta de 15 ani (cand ati inceput voi) si varsta de early 20's oamenii se schimba enorm. Apoi, dupa 25 de ani se schimba din nou, tot enorm. In toata aceasta perioada oamenii ar trebui sa schimbe partenerii, sa cunoasca diversi potentiali parteneri de viata si sa ia o decizie definitiva (casatorie, familie) in cunostinta de cauza, pe baza unor comparatii facute cu fostii potentiali parteneri pe care i-a cunoscut.
Chiar daca ar fi ramas cu tine, fiind prima (probabil, la 15 ani), oricum ar fi fost curios si fie te-ar fi inselat, fie te-ar fi lasat mai tarziu.

Bucura-te ca ai varsta la care poti iesi in lume si cunoaste 5-6 parteneri pana sa ramai cu unul. Esti inca pe piata, la potential maxim si cu un maximum de grip. In ce cunostinta de cauza l-ai ales tu pe el? Cu ce l-ai comparat? A fost primul si poate a sa te lamuresti mai tarziu ca de fapt puteai cu mult mai mult.

Aranjeaza-te si iesi din casa in piata de profil pentru cativa ani.
Nu is foarte de acord cu modul in care vezi tu solutia, nu m-ar ajuta pentru ca nu asa mi felul. Si nu ca ar avea vreo legatura, dar nu, nu a fost la 15 ani. Am asteptat. Si revenin la ce ai spus, nu ma intereseaza sa am marfa pentru comparat, nu m-a interesat niciodata. Nu cred ca inspre directia aia or sa ma.poarte pasii, ca o fi bine sau nu, habar n-am.

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sincer, e ca nasol prin ce treci, mai ales dupa atatia ani de relatie si mai ales daca ai pus mult suflet.
Ce pot sa iti spun si ca un sfat prietenesc- daca nu te mai vrea, nu are rost sa tii cu forta pe nimeni langa tine!
Ti-as sugera sa incerci sa-l uiti si sa iti ocupi timpul cu altceva pana iti gasesti "sufletul pereche".
Incearca un hobby sau ceva, cititul sau altele.
Parerea mea e ca e bine ca o perioada sa stai deoparte si sa nu te arunci in orice relatie doar de dragul de a fi cu cineva. Sunt o gramada de oameni singuri, dar asta nu inseamna ca mereu va fi asa. Toate se rezolva cu timpul daca doresti, evident!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

#32
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

View PostTruculMagic, on 08 decembrie 2019 - 17:21, said:

Toti trecem prin kkt-uri din astea, doare dar mergem mai departe :)
Daca te iubeste , sigur te va cauta... si peste astea 8 zile, mai asteapta o saptamana sa vezi ce se intampla :)
Intre timp mai pune un insta stories sau fb cu ceva texte in engleza mai interesante sau ca te inchiriezi de revelion Posted Image  o sa-i provoci gelozie Posted Image
stiu, crede-ma ca nu vreau sa dramatizez. Simt nevoia ca o fraiera sa vorbesc de asta si inteleg ce se intampla macar de la oameni care nu ma cunosc daca el nu ii in stare sa imi spuna. Mereu m-am vazut pe mine aia mai rea si mai defecta, da jur ca sa il las singur sa se tortureze nu as fi facut-o. Ma crezi ca nu ma intereseaza daca e gelos sau nu? Vreau doar sa fie sincer si direct, nu sa ma tot joace sa isi lase usa deschisa.

Edited by Sandra123456, 08 December 2019 - 18:27.


#33
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
concluzia, dupa 10 ani. 2 oameni tot nu sunt in stare sa fie sinceri.

Edited by 41ex, 08 December 2019 - 18:30.


#34
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 15:55, said:

innebunesc de durere, imi e dor de el, nu pot sa mananc nu pot sa dorm nu stie ce simte si ce gandeste si ce se intampla.
Este normal, dar când ați avut discuțiile trebuia să-l faci să pună cărțile pe masă. Sau atât a putut să-ți zică, ori de laș ori că vrea să lase o portiță deschisă sau că nu e sigur (deși se gândește demult la asta, cel mai probabil) sau că nu vrea să te rănească mai mult (în stupizenia lui). Probabil nu e nimic WOW nici în ce se întâmplă, nici în ce "i-a venit". Pur și simplu vrea altceva.

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 15:55, said:

ce sa fac sa rezolv? a mai ramas ceva de rezolvat? ce s-a intamplat cu el? iertati-ma pentru mesajul lor si va multumesc anticipat pentru rabdare.
Dacă te gândești mai la rece, o să vezi că nu vrei nici tu să rezolvi nimic sau că rezolvarea e doar o peticire. Bucură-te de anii pe care i-ați avut și rămâi deschisă pentru viitorul tău fără el.

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 16:19, said:

Stie ca sufar si totusi nu il.intereseaza. cum poate sa fie asa cand el parea sa fie ultimul om in stare de asemenea manifestare? Creierul asta cretin al meu efectiv nu poate sa asimileze ca ii real ce se intampla. Cum faci asa ceva??
E de rahao, oamenii sunt de rahao.

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 16:19, said:

Il mai caut, ii mai cer explicatii sau nu mai am cu cine sa discut?
Ar trebui să intuiești sau să deduci explicațiile. Când e ceva super din senin, da, mergi după el, cât se poate. Tu ai avut deja discuții cu el. Tot nu te-a lămurit. De ce? Pentru că e nesigur și el și vrea să stea în două bărci dacă se poate.

View PostSandra123456, on 08 decembrie 2019 - 18:05, said:

Nu ca nu stie si ca ma iubeste dar nu stie cat si ca are nevoie de timp
Adică vrea o pauză? Tu decizi dacă ești de acord cu pauza și cu a aștepta distrusă și a fi ignorată până se decide el și îți decide soarta :lol:
Sau e doar ca să nu se despartă așa deodată. :lol:  E cam prostălău, din păcate.

#35
Sandra123456

Sandra123456

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 14.07.2019

View PostYOUR_GOD, on 08 decembrie 2019 - 18:00, said:


Cand nu te mai iubesti, lucrurile merg altfel. Nu se gandeste ca suferi, decat dupa fericirea lui. Omul s-a plictisit de relatie, daca te-a iubit, nu o mai face si acum vrea altceva. Obisnuinta insa, se opune schimbarii, dar un timp. Se poate ca peste o luna-doua, sa se sature de libertate. Tine de tine daca mai incerci sau nu.
26 ani. Mergi mai departe, viata ta nici nu a inceput.


Esti femeie. Nu o sa inteleg niciodata cum omit femeile uneori evidentul, dar surprind chestii care barbatilor le scapa.
Omului nu-i pasa de ea. Nu se gandeste la alta, ca sa sufere initiatoarea, (cu tot respectul, dar barbatii sunt mai putin ai draq decat femeile...nu actioneaza dupa planificari diabolice) ci isi cauta fericirea, gandindu-se numai la el. Relatiile de mici, nu tin. Eu sunt altul fata de cel de la 14 ani. O drama comuna.

Eu am trait astea la momentul potrivit. Le spun mereu cinerilor pe care ii cunosc: gresiti cand omu-i mic si greseala pe masura...
nici nu m-am gandit ca vrea altceva ca sa sufar eu. Sincer, zici ca is nebuna, inca ma gandesc ca poate nu e vorba de altcineva. Cand ma gandesc ca nu ma mai iubeste, ma crezi ca mi se face rau? Nu pot decat sa ma gandesc ce naiba am facut de am dus un om care ma iubea la punctul la care sa nu o mai faca?

#36
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019
Cioeba reincalzita ....reincalzita va ramane toata viatza .
Zii merci ca nu te-a lasat cand aveai si 2 plozi .
Ai toata viata inainte ....have fun ....ai timp sa-ti pui poalele in cap  
:)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate