Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Imprimanta xerox 5024 - unitate cilindru.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
VladislavP

VladislavP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.11.2016
Buna ziua.

Am o imprimanta cu urmatoarea eroare:


``091-440: Drum Near End of Life
   Drum cartridge is near end of life.
   Reorder a drum cartridge.``

Conform manualului de la apararea acestei erori mai am vreo 2.000-3.000 pagini pe care le pot scoate, dupa care trebuie inlocuit unitatea de cilindru.
Am comandat un chip de resetare, l-am montat la un service, si am resetat numarul de pagini conform manualului, insa eroarea mai sus mentionata tot apare.

Oare am facut eu o greseala? Trebuia sa montez chipul si sa resetez imprimanta doar cand primeam eroarea de ``The drum cartridge life is over.`` si imprimanta nu mai printa? Oare am montat cipul prea repede?

Are cineva vreo idee pentru mine va rog? Va multumesc.

Edited by VladislavP, 06 December 2019 - 08:39.


#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,578
  • Înscris: 08.03.2017
Xerox produce copiatoare greu spre imposibil de fentat , daca e prea destept cipul se blocheaza imprimanta...
Este ca si cand cumperi Mercedes si circuli cu motorina de la butoi - ori pe original ori mergi pe alta firma ce permite cip resetter (Samsung, HP, Canon s.a.)

Edited by ldpe, 06 December 2019 - 08:52.


#3
djmaddox

djmaddox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 09.10.2006
Salut,
dupa ce inlocuiesti drum, trebuie sa anunti masina ca ai facut asta (5022-5024 au fost facute mai din topor pe partea asta). Mai jos ai procedura:

1. Se intra in diagnoza – se tine apasat 0+start (pass :xxxx) - aici pui parola de admin - 6789 sau 1111 este default
2. Se introduce la chain link - 950-807 -> se apasa start / la final se restareaza masina.

Vezi ca trebuie sa tii apasat 0 vreo 10 secunde dupa care cu el apasat apesi butonul START.....probabil o sa incerci de cateva ori pana iese.

Bafta la incercat.

#4
tcostica

tcostica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.01.2004
Procedura oficiala de resetare drum Xerox 5024: https://drive.google...iew?usp=sharing

#5
VladislavP

VladislavP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.11.2016
Multumesc mult de ajutor. Intr-adevar am incercat cu metoda originala de resetare care este in manual (atasat si de tcostica) insa nu am reusit.
Multe multumiri lui djmaddox cu metoda lui am reusit din prima. Poate este o metoda de resetare care ar trebui sa o stie doar cei de la xerox? :)

Stima.

#6
djmaddox

djmaddox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 09.10.2006
Ma bucur ca ai rezolvat. Eu am cateva 5022/5024 in productie si procedura o am de la "sursa" ca sa zic asa:)

#7
onsinquer

onsinquer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.02.2007
Salutare, indraznesc sa intreb si eu aici daca o procedura pentru inlocuire drum la 5019/5021 o stie cineva.
Multumesc!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate