Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Ecig pentru CBD

  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Salut , as dori sa mi cumpar o togara electronica in special pentru a vapa CBD. Ce imi recomandati sa cumpar pana pe la 200 lei? Nu am mai avut.

Edited by exydos, 05 December 2019 - 08:31.


#2
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011
Vaporizator ele CBD sunt chestii speciale din câte știu, nu merge cu o țigare clasică..

#3
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008
- Măi omule, vezi ce bagi acolo, că sutele care au murit recent în SUA de la blocaj pulmonar în urma vapatului au folosit ULEI de canabis. Nu se vapează nici un fel de ulei, nici măcar de mentă sau ce plantă inocentă vrei, că nu se dizolvă și nu se absoarbe în plămîni, rămîne acolo și mori.
- Glicerină, propilen glicol și arome consacrate, atît. Eu mi-am extras în PG prin macerare aromă (esențe) din lavandă, scorțișoară și cuișoare, merg și alea, dar mai bine nu.
- Ca o excepție am folosit odată o picătură de ulei (sau ce era, f. concentrat oricum) de mentă din magazinul naturist în 100mL de bază, se dizolvă în VPG în cantități mici dar tot a ieșit foarte tare, am mai diluat de vreo 10 ori ca să pot vapa și măcar cel de mentă se mai evaporă (încet), asta dacă era chiar ulei.

Edited by silverflower, 05 December 2019 - 09:03.


#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Vezi aici https://www.reddit.com/r/Vaping/

Nici eu nu as vapa ulei dupa cazurile alea, desi nu au fost chiar asa multe raportat la numarul de vaperi.

CBD poti lua sub forma de pasta, se tine sub limba.

#5
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,120
  • Înscris: 04.02.2011
Sau poți fuma mugurii, cum face mai toată lumea. Se găsesc legal în România, din ăia cu THC sub 0.2%

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Poate si fuma daca are chef de dat declaratii la Politie, arest pana analizeaza aia bud-ul, daca au chef si nu trec direct cannabis.

#7
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Muguri de CBD cu THC 0% nu sunt legali? Chiar si daca fumez iarba cu thc 0% si cu cbd ridicat poate exploda vapeul ? Raman la tigari? As vrea sa renunt la ele si la iarba si sa inlocuiesc cu CBD , intrucat iarba cu THC imi creste anxietatea si imi da atacuri de panica , iar CBD ul m am gandit sa fie o alternativa mai buna

View Postbenis, on 05 decembrie 2019 - 08:49, said:

Vaporizator ele CBD sunt chestii speciale din cĂąte știu, nu merge cu o țigare clasică..
Da , dar uleiul CBD merge la orice vape pen

Ce parere aveti de prafu CBD isolate , ca sa mi fac singur ulei.

View PostMizu, on 05 decembrie 2019 - 09:24, said:

Vezi aici https://www.reddit.com/r/Vaping/

Nici eu nu as vapa ulei dupa cazurile alea, desi nu au fost chiar asa multe raportat la numarul de vaperi.

CBD poti lua sub forma de pasta, se tine sub limba.
Sunt si picaturi in nas de CBD , dar am inteles ca nu e la fel de efectiv de administrat

#8
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Teoretic sunt legali, practic cum face diferenta politistul intre bud cu 0.2% THC si unul cu 20% THC? Iti zic eu ca nu face, ajungi in arest si poate iei si doua peste cap pentru ca incerci sa ii aburesti ca nu e ilegal.

Sfatul meu sa incerci tot CBD-ul peste care dai, si vezi daca da rezultate sau nu. Incearca si pe dark web, de obicei pe piata oficiala solutiile cu CBD sunt o gluma proasta foarte scumpa.

Sau nah, creste niste canepa, fumezi sau extragi, stii ca e marfa buna. Gasesti seminte de CBD... https://weedseedsexp...feminized-seeds

#9
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Postsilverflower, on 05 decembrie 2019 - 08:52, said:

- Măi omule, vezi ce bagi acolo, că sutele care au murit recent în SUA de la blocaj pulmonar în urma vapatului au folosit ULEI de canabis.
Nu au murit de la canabis / CBD
Ci, se pare, de la acetatul de vitamina E, un aditiv.

#10
sickersonn

sickersonn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.08.2013
https://e-cbd.ro/cat...cbd-de-vanzare/ , poate asta te ajuta, cica ar fi pt. vapat

Edited by sickersonn, 24 December 2019 - 15:41.


#11
ZeNCBD

ZeNCBD

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.01.2020

 exydos, on 05 decembrie 2019 - 08:30, said:

Salut , as dori sa mi cumpar o togara electronica in special pentru a vapa CBD. Ce imi recomandati sa cumpar pana pe la 200 lei? Nu am mai avut.

Imho, as alege Vaporesso Orca Solo.
Este numai buna pentru inceput, de calitate si la un pret rezonabil.

Plus ca nu iti trebuie putere mare deoarece peste un anumit prag, gustul unui e-lichid produs cu terpene naturale va fi schimbat.

Ai grija si la calitatea e-lichidului. Sa fie fara alte nebunii (aditivi si substante chimice) iar producatorul sa afiseze rezultatele analizelor de laborator (ideal ar fi ca laboratorul sa fie independent).


Recomand Harmony ca producator, liderul e-lichidelor cu CBD din Europa. Las si un link, daca doresti e-lichid CBD, la cel mai ok pret.

Sau poti alege Harmony CBD Pen, cu un mod de utilizare foarte simplu, ce are cartuse preumplute cu e-lichid CBD de inalta calitate dar, din pacate, doar cu 2 arome (OG Kush sau Menta Marocana).


 exydos, on 05 decembrie 2019 - 10:30, said:

Da , dar uleiul CBD merge la orice vape pen

Sa NU pui niciodata ulei CBD intr-o tigara electronica pt e-lichid.
Vei baga ulei de masline/canepa/mct vaporizat , care nu este tocmai sanatos pentru plaman:
https://en.wikipedia...d_pneumonia  Posted Image


 exydos, on 05 decembrie 2019 - 10:30, said:

Ce parere aveti de prafu CBD isolate , ca sa mi fac singur ulei.

Daca adaugi cristale CBD calitativ in orice ulei vegetal si amesteci bine, vei avea propriul ulei CBD.
Dar va contine strict CBD, fara alti canabinoizi.
Google "entourage effect cbd", pentru a afla de ce e mai bine sa alegi un ulei CBD full/broad spectrum, de calitate.

Subliniez "calitate" deoarece sunt foarte multe produse CBD pe piata dar daca alegi orbeste, vei plati bani pentru un ulei, poate si cu putin CBD ( probabil obtinut din canepa inferioara, crescuta cu pesticide & stuff) dar care nu va avea efectele terapeutice ale "canabisului medicinal" (cu <0,2% THC, cat e legal), ci dimpotriva.

#12
Lagro

Lagro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.03.2006
Poate ca cel mai bine ar fi sa vapezi muguri cu CBD cu un Dynavap.

#13
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Ai cumparat tu de la aia si nu au fost probleme?

#14
Lagro

Lagro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.03.2006

 Mizu, on 30 ianuarie 2020 - 14:28, said:

Ai cumparat tu de la aia si nu au fost probleme?

Nu au fost probleme, sunt din UE si nu mai trece pachetul pe la vama, dar chiar daca ar trece nu ai avea probleme.
OK, daca ar intra pe fir politia ar putea sa te sacaie cu declaratii etc. pana li se face analiza de laborator sau pana se fac verificarile de unde si cum ai cumparat. Asta in cel mai rau caz, dar sunt sanse foarte mici sa se intample asa. In final, probleme legale nu poti avea sub nici o forma.
Este un site de unde cumpara toata Europa si au formele legale 100%, analize complexe de laborator, etc.
Intre timp am gasit o sursa si in Romania, ei cumpara angro de acolo si le vinde aici, cam la acelasi pret, tinand cont de transportul care este mult mai scump din UK. De acolo cu tot cu transport te costa cam 12-13 Euro gramul, iar de aici cam 11 euro gramul + posta romana.

#15
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Da-ne si sursa locala.

#16
Lagro

Lagro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.03.2006

 Mizu, on 30 ianuarie 2020 - 15:07, said:

Da-ne si sursa locala.

Ti-am trimis un mesaj

#17
LaurentiuT

LaurentiuT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 04.07.2008

View PostLagro, on 30 ianuarie 2020 - 14:25, said:

Poate ca cel mai bine ar fi sa vapezi muguri cu CBD cu un Dynavap.

Salut

Mi-am luat recent un vaporizator (Utillian 420) si incerc, fara succes pana acum, sa bag tutun in el. Am incercat cu tutun de rulat de vreo doua feluri, tutun dintr-o tigara si tutun dintr-un stick iqos. Cu primele doua nu obtin mai nimic, doar un gust oarecum de tutun. Cu tigara scot un pic de fum dar e si foarte tare, cam cum e si cu iqos doar ca asta e si mai tare.
Am mai auzit ca pentru astea merge tutun de pipa dar n-as vrea sa mai iau inca un pachet de tutun (deja am doua...) pe care sa-l arunc.
Asa ca, ai idee, tu sau altcineva, ce ar trebui sa bag intr-un vaporizator?

A, si da-mi si mie sursa locala, poate macar cu aia fac ceva.

Merci!

#18
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Poate e prea uscat tutunul.

In acelasi timp, nu te poti astepta sa scoata la fel de mult fum ca atunci cand ii dai foc, foarte multi compusi toxici raman in planta.

Testeaza la diverse temperaturi si la diverse grade de umplere, pana te satisface rezultatul. Ai zis ca a fost prea tare tutunul de tigara, atunci umple doar pe jumatate sau 1/3 camera.

Urmareste tutoriale de utilizare pe youtube, fiecare vaporizator are chichitele lui pentru a-i atinge potentialul maxim.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate