Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Ce s-a intamplat de vinerea neagra, nu s-a terminat nici acum.

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
46 replies to this topic

#37
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019

View Postiri_rim, on 04 decembrie 2019 - 05:15, said:

Nu am vrut initial sa deschid topic, dar trebuie sa spun ca nici pana azi nu am primit coletul de vinerea neagra de la eMag si devine stresant. Acum nu mai e vorba de rabdarea asteptarii pentru un colet care ori nu va fi adus vreodata ori care deja e programat pentru retur. ci pur si simplu de nesimtirea de care au dat dovada anul asta, de lipsa de respect fata de client si de grosolania sa insulte clientul pe banii lui. Acum sper sa curga reclamatiile si sa fie chiar si desfiintati ca mai apoi sa isi dea seama si sa se trezeasca la realitatea ca s-au inhamat in ceva de care nici nu sunt in stare sa gestioneze corect. Mi-e scarba. Simpla mea intrebare este daca mai este cineva patit ca mine si/sau daca a ajuns la o rezolvare. Acum si daca vine curierul cu coletul vreau sa il refuz. Patania asta e mai nasoala pentru cei care au platit cu cardul pentru care banii au fost deja luati. Alta tactica mizerabila din partea lor, cum sa refuzi tu plata prin ramburs, adica obliga clientul sa plateasca online ca banii sa ii fie luati si comanda sa nu fie onorata? Si cea mai noua mizerie e taxa de curier umflata, indiferent de metoda de plata. Presimt ca iubitorii de shopping online vor ajunge la gandirea mea: mai bine e sa cumperi lucrurile de la fata locului cu bani cash. Nu suntem in anul 2020, nu suntem moderni nu trebuie sa platim cu cardul doar pentru ca il avem. Anul asta ma dezabonez newsletter de la toate magazinele online si voi evita sa mai cumpar ceva online, ceilalti, daca au o satisfactie similara cu autoflagelarea, sa treaca in continuare prin corvoada de a astepta curieri si de a astepta colete pana la sfantul asteapta, ca doar tot curierii au pretentia sa ne spuna noua clientilor sa ne miscam cururile sa ne ridicam singuri coletele, las, ca eu unul voi cumpara direct din magazin, old school de azi inainte. si cine are impresia ca shopping-ul online e viitorul, sa se mai gandeasca de 5 ori.
Am avut nesansa sa lucrez pentru Emag ca agent de call center tocmai in perioada asta cu Black Friday acum cativa ani si situatia a fost exact la fel cum o descrii tu. Cate injuraturi mi-am luat in perioada aia nu mi-am luat niciodata. Sfatul meu, nu mai plati niciodata inainte ci la livrare

#38
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,242
  • Înscris: 05.06.2002

View Postsas1975, on 04 decembrie 2019 - 07:34, said:


Asa ceva!!! Ai grija sa astupi bine intrarea in peștera. Legat de ramburs. Sa vina Amazon odata, sa vedem cum sta treaba cu rambursul.
Chiar daca afara se plateste numai cu cardul, se pare ca treaba asta nu functioneaza prea bine la romani...

#39
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
N-o sa accepte Amazon ramburs. Garantat. Si foarte bine ca nu accepta. Eu vreau livrare cu drona Posted Image

Edited by Ann0nyym0us, 04 December 2019 - 11:38.


#40
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postrumegus, on 04 decembrie 2019 - 09:20, said:

Topic inutil, postare lunga, din care nu se intelege nimic.Ai cumparat de la emag, sau marketplace? Inainte de a face comanda, te-ai uitat sa vezi daca produsul e pe stoc in magazin, sau in stoc la furnizor? Tot acolo puteai vedea in cate zile va fi livrat. De awb ai auzit? Sigur nu. Pe awb puteai vedea unde e produsul, daca a plecat din magazin, daca e la curier, sa vezi unde e buba, dar tu stii doar sa plangi...
Doamne, nu pot sa cred! Pai n-ai citit mai intai numele initiatorului? Te asteptai la ceva care merita sa fie citit si comentat pe bune?

#41
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

View PostKres, on 04 decembrie 2019 - 06:26, said:

Nu mai are eMag contract cu Posta Romana sau ce? Eu știu că lumea a ridicat din oficiile poștale dar aia din marketplace livrează cum vrea putza lor.

Eu daca as fi in locul ANPC as obliga firmele precum eMag sa mute marketplace în secțiune separată de magazinul online de baza, astfel încât omul să facă distincție clară între cele două.

Clar... sa fie bine semnalizata treaba, sa nu ne trezim cu altceva la comanda. Asa am patit eu cu A10 de BF, imi arata unul la vreo 600 de lei de la un partener eMAG, nu de la ei. Oare chiar au fost oameni care au cumparat din greseala de pe Marketplace, crezand ca dau 200 de lei pe A10, cum a fost de fapt la eMAG?

#42
Ellaenn

Ellaenn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 01.11.2019
E de considerat cita lume a pus botu?(e o expresie,creduli)la vrajelile mioritice cu black friday...Implicit si curierii sunt aglomerati.Astept si eu o vrajeala dar din alta tara,unde scrie clar pe factura pretul cu si fara black friday...

#43
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007

View Postdanpet, on 04 decembrie 2019 - 09:08, said:

Patania mea cu emag: pe 30 noiembrie, am comandat o masina de spalat,.... Mi se spune ca va fi livrata intre 4 si 6 Dec..
Ieri, 4 Dec a venit curierul (Sameday) cu obiectul, 2 baieti mi-au bagat-o in casa si e totul ok...Nimic de reprosat. Posted Image

View PostFreeThinker, on 04 decembrie 2019 - 09:48, said:

Verifica ambalajul si produsul cu atentie. Emag vinde produse returnate la pret de produse noi.
Era totul intact, ambalajul intact, masina in perfecta stare. Azi o montez si ii fac proba!

Edited by danpet, 05 December 2019 - 08:00.


#44
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
s-a rezolvat problema in cazul meu, s-a refacut comanda la acelasi pret si urmeaza sa vad daca astept la fel de mult ca pentru comanda anterioara neonorata.

totusi, as dori sa mai citesc nefericirile similare ale altora care trec prin ce am trecut eu si daca au ajuns pana la urma la o rezolvare.

#45
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Aha, deci s-a putut rezolva daca i-ai contactat. Dar a trebuit mai intai sa astepti niste saptamani ca sa poti sa faci topic de cersit atentie pe SP.

#46
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
sunt egoist, stiu. dar am dreptul sa intreb daca mai sunt nemultumiti ca mine.

#47
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu, nu mai sunt, toti oamenii intregi la cap, stiu ca de BF sunf intarzieri, tu est singurul care nu esti instare sa pricepi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate