Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

George Puscas-jucatorul anului 2019 in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 06.02.2008
Hagi e praf și pulbere, sub Pușcaș după părerea mea, deși nici ăsta nu e vreo sculă. În afară de niște lovituri libere și cornere acceptabile pe care probabil le exersează intensiv la antrenamente nu are nimic. Nici nu ai la ce să-l compari cu ta-su'. Sare mingea din el ca din colțul mesei, n-are poziționare, condiție fizică, nici prea tehnic nu e. Un "talent" umflat cu pompa.

Edited by caiuscorneliu, 03 December 2019 - 17:56.


#20
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
Puscas joaca ca varf, adica un fel de Lewandovski, Suarez, jucatori pusi acolo ca sa bage mingea in poarta. Dar el este slab cu mingea, pierde cam orice duel, la cap e praf, este si lent.

Hagi joaca pe o alta pozitie, este un mijlocas ofensiv asemanator cu Messi. Adica incearca sa creeze faze de joc ofensiv. Hagi se si specializeaza pe cornere si lovituri libere, dar nu este puternic fizic si tactic mai dureaza pana se caleste. In schimb e luptator si are viteza.

#21
Powerup

Powerup

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 30.04.2017
oare voi stiti ca puscas a jucat anul asta la euro u21 si a ajuns in semifinale, de unde am fost eliminati din cauza lui ionut radu care a aparat lamentabil? Si ca a fost in echipa turneului conform uefa? a dat si 4 goluri. Normal ca e si jucatorul anului in Romania

Edited by Powerup, 04 December 2019 - 14:06.


#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
A aparat bine Radu, doar ca a luat alea doua goluri direct din lovitura libera pe final.

#23
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011

 Powerup, on 04 decembrie 2019 - 14:05, said:

oare voi stiti ca puscas a jucat anul asta la euro u21 si a ajuns in semifinale, de unde am fost eliminati din cauza lui ionut radu care a aparat lamentabil? Si ca a fost in echipa turneului conform uefa? a dat si 4 goluri. Normal ca e si jucatorul anului in Romania

Nu compara mere cu pere, una este u21 si alta este nationala mare.
Acum cativa ani de zile exista un anume Davie Selke la nationala Germaniei care castiga campionatul european U19 si U21 cu Germania. Era golghetar al nationalei si daca nu ma insel si al turneului, de presa mondiala era numit urmatoarea legenda nemteasca.

Selke implineste in ianuarie 25 de ani, in trecut a jucat la RB Leipzig pe vremea cand erau in Bundesliga 2 si a promovat cu echipa in Bundesliga 1. Acolo a stat mai mult pe bara. Intre timp s-a transferat la Hertha BSC, mai prinde din cand in cand lotul principal, dar altii la varsta lui isi "pierd" vremea pe la Barcelona, Madrid, PSG, etc.

Cam la fel este si Puscas, a dat cateva goluri la nationala mica si dupaia "l-au facut rege". Dar el defapt este departe de performantele unui rege.

#24
Powerup

Powerup

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 30.04.2017
A dat 5 goluri si pentru nationala mare anul asta. Ca ai tu ceva cu el nu inseamna ca nu merita acest titlu. In rest cam asta e valoarea jucatorilor romani, rezerve la hertha berlin

#25
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
Eu nu am absolut nimic cu el, dar nu merita deloc acest premiu. A dat 2 goluri cu Feroe, 3 cu Malta. Cu Suedia, Norvegia, Spania nu stiu daca a atins mingea mai des de 10 ori. Nu avem cu cine si atat.

#26
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Asa zic si eu.

#27
Powerup

Powerup

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 30.04.2017
a dat pasa de gol pentru andone in meciul cu spania

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate