Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Receptie Eutelsat 5 West. Este po...

Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet
 Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 

Panasonic OLED

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#289
freddy2017

freddy2017

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 16.07.2017
Având LZ2000 incorporat  Chromecast,ar trebui sa fie disponibila și aplicația HBO MAX.
Este o diferenta vizibila între actuala versiune a sistemului de operare și cea de anul trecut?Atât ca aspect cât și utilitate?

View Postgigi_4476, on 09 mai 2022 - 13:49, said:


"Schema" asta am remarcat-o si eu pe 48JZ980(care doar ce mi-a sosit de 2 ore), dar si pe 65JZ2000, atunci când schimb de pe Netflix pe TV...
Se simte diferenta, calitativ vorbind, a imaginii, între modelele 980 și 2000?Eu zic ca ar trebui sa se simtă.

#290
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,253
  • Înscris: 06.12.2006

View Postfreddy2017, on 30 septembrie 2022 - 22:31, said:

Având LZ2000 incorporat  Chromecast,ar trebui sa fie disponibila și aplicația HBO MAX.

Unde scrie ca are Chromecast incorporat?
Panasonic foloseste Easy Mirroring - proiectezi ecranul telefonului pe TV - diferit de cast to device cand folosesti chromecast.

#291
logo_xxl

logo_xxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 24.06.2005
Nu stiu, dar tot se da inainte cu chromcast ul asta incorporat, si am tot cautat si nici vorba de asa ceva.

In terms of wireless connectivity, you have Wi-Fi and Bluetooth, but no AirPlay2 or Chromecast built-in, although screen mirroring is easily enough achieved if your smartphone is on the same wireless network.

Asta exista de ani de zile la panasonic, daca ai tu alta sursa legat de chromecastul LZ2000, posteaza aici.

Edited by logo_xxl, 02 October 2022 - 11:30.


#292
freddy2017

freddy2017

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 16.07.2017
Și JZ-1500 are aceeași calitate a imaginii cu LZ-1500?

#293
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 30.01.2003
Întrebare pentru cei cu sistem de operare My Home Screen: se poate instala vreun client VPN pe el?
Nu am găsit nimic prin app store, vreo 10 aplicații cu totul.

#294
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,253
  • Înscris: 06.12.2006
Nu poti, dar poti incerca ce scrie in link:
How do I set up a VPN on a Panasonic Smart TV?

#295
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 30.01.2003
Mersi. Soluții alternative știam, dar nu vreau să pun pe router.

#296
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,396
  • Înscris: 07.02.2017
Sunt curios cu ce va ieși pe piața, Panasonic, anul viitor.Sper sa o facă.

#297
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Sunt slabe șanse din câte înțeleg sa aiba panou qd-oled. Eu as fi foarte mulțumit cu un tv cu performantele jz/lz dar cu o procesare mai buna a gradațiilor de culoare.

Edited by AndreiNR, 23 December 2022 - 23:05.


#298
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,396
  • Înscris: 07.02.2017
Ma aștept ca Panasonic sa scoată o noua generație de procesoare.Poate ca Panasonic așteaptă maturizarea ecranelor qd-oled, adică cel puțin anul 2024, înainte sa adopte asa ceva.Sau poate ca totuși o va face, începând cu anul 2023, pe anumite modele ale sale.

#299
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Pe forumurile de afara s a afirmat, nu o singura data, ca Panasonic si Samsung sunt la cuțite. Eu sper sa fie falsa afirmația mai ales ca au avut cu joint venture cu HDR10+, cand aveau doare ele formatul asta si DV,nu.

Chip urile inculpate sunt mediatek. Nu s Panasonic.

#300
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,396
  • Înscris: 07.02.2017
Mediatek este o firma taiwaneza.Nu apartine Samsung.

#301
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Pai si unde am zis eu ca tin de Samsung. Discutia era legata de panouri. Apoi ai zis ca si fac Panasonic nu stiu ce chip mai bun și eu am zis ca chipul minunat responsabil de lipsa fine counturingului este de la mediatek in tv astea.
Daca n am inteles eu ceva bine, scuze.

Edited by AndreiNR, 24 December 2022 - 23:30.


#302
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 30.01.2003
Pe TV-ul meu am soundbar + sateliți conectate pe ieșirea ARC pentru filme.
Soundbar-ul e slăbuț pentru muzică, am vrut să adaug două boxe separate. Am încercat și pe ieșirea de headphones, și pe ieșirea optică.
Problema e că îmi redă sunetul pe boxe mereu, eu speram să fie folosite doar când aleg TV, pe Home Theater să rămână doar soundbar-ul.
Ceva idei cum să separ sunetul pe boxe/soundbar?

#303
londonwalk

londonwalk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 03.10.2016
azi am urmarit review-uri pentru LZ2000. si cam toate sunt de la excelent in sus. m-a incantat faptul ca aparent vine cu o calibrare foarte buna out of the box, spre deosebire de alte branduri. eu am fost ani buni fan Sony dar de cand mi s-a prajit ecranul la nici 2 ani si jumatate de la cumparare, am zis sa caut TV-uri mai fiabile. asa am ajuns la Panasonic. are cam tot ce imi trebuie mie mai putin o chestiune si parca nu imi vine sa cred ca nu o are: Chromecast si AirPlay2 incorporate. cel putin asa am citit si vad ca si aici unii membri scriu ca nu are. este cineva care are modelul asta si poate confirma? de fapt eu sper sa infirme... :)

#304
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 30.01.2003
Speri să infirme/confirme ca să ai motiv să nu-l cumperi? La 12k lei cât costă mai contează 2-300 de lei pe un stick?
BTW, vezi că nu are nici HBO Max.

Edited by georgica, 17 January 2023 - 09:27.


#305
londonwalk

londonwalk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 03.10.2016
nu este vorba de 2-300 de lei, ci de faptul ca nu vreau un matz atarnator din TV, sunt satul de cabluri. mersi pentru info legata de HBO Max, nu stiam. nu ma uit la HBO Max, prefer alte platforme de streaming, but good to know

#306
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,933
  • Înscris: 25.04.2016
Vrei o imagine foarte buna sau smart tv ? Doar Sony (si tp vision ("philips") au android tv. Ori una ori alta.... Insa nu-i mare problema sa atasezi un mic stick cu android tv in spate la tv. E chiar mai bine sa nu fie tv os cu android care nu e stabil.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate