Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Panasonic OLED

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#19
bir75

bir75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.06.2014
Citeste Klein-ul pe 0,5 IRE?
Oare vine cu pattern-uri interne?
De ce 1,3 si nu 1,5 IRE?

Edited by bir75, 07 January 2020 - 18:59.


#20
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,792
  • Înscris: 04.10.2014

 bir75, on 07 ianuarie 2020 - 18:57, said:

Citeste Klein-ul pe 0,5 IRE?
Luminanță, da, RGB, nu.

 bir75, on 07 ianuarie 2020 - 18:57, said:

De ce 1,3 si nu 1,5 IRE?
0,5 ar fi trebuit să fie 0,6-0,7, pentru a avea (aproximativ) progresie geometrică (dublare) în zona de jos: 0,7 x 2 = 1,3; 1,3 x 2 = 2,5; 2,5 x 2 = 5; 5 x 2 = 10.

#21
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Salut, exista OLED Panasonic la noi pe piata cu diagonala mai mare de 65 inch ?

#22
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,792
  • Înscris: 04.10.2014
Nu. Nici seria GZ nu a fost fabricată cu panouri mai mari și nici seria HZ nu se anunță să depășească diagonala de 65.

#23
mozsos

mozsos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 29.04.2008

 AndreiNR, on 01 decembrie 2019 - 23:13, said:

Best buy este fara discutie Gz950. Asta e badge ul pe care l-a primit de la avforums si parca hdtvtest.uk .
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VUQlEsTTibk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
https://www.avforums...tv-review.16674

am urmatoarea dilema: intre tx-55fz800 la 4200 lei vs. tx-55gz950 situat intre 5600-6000 lei, ce ati alege? va multumesc

#24
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Ti-am raspuns pe aria cealalta pana sa vad ca ai scris si aici.

#25
logo_xxl

logo_xxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 24.06.2005
Andrei, pentru continutul 4k cu hdr10 (nu DV) ce profil folosesti? Tot professional1/2? Sau mai modifici ceva?
Poti posta setarile tale pentru TV (HD), netflix (HD, HDR, DV) respectiv player extern (HD, HDR).

Pana acumulez orele sa-l pot chema pe maestru Picard pentru calibrare, apelez la cunostiintele tale.
Mersi

#26
emikiii

emikiii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 01.03.2014
FZ800: apăs butonul de Power, se deschide tv-ul, fără imagine, doar sunet. Apăs pe info, nu se afișează nimic. Apăs pe picture, se afișează doar "normal" și "dinamic" în condițiile în care eu am setat doar p1, p2, cinema și cinema thx. Butonul menu funcțional, ecranul activat. Schimbarea canalelor tv funcțională. Înainte cu o oră își făcuse un ciclu scurt. Rezolvare: oprit și aprins din nou după câteva secunde. Am apăsat vreun buton din greșeală în același timp cu butonul Power? A mai avut careva genul acesta de experiențe? Ar trebui să mă îngrijorez? 😁

#27
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,792
  • Înscris: 04.10.2014
Doar normal și dinamic ai în browser, probabil și YouTube și posibil și alte aplicații. S-a deschis o aplicație care nu avea sursă de semnal sau care a crăpat.

#28
emikiii

emikiii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 01.03.2014
Oricum telecomanda am butonat-o pe întuneric, în timp ce bâjbâiam după ea, mă gândesc că am apăsat și pe alt buton. Dacă e vorba despre vreo aplicație, e clar că nu a reușit să se conecteze la net instant deoarece semnalul apare după 5-10 secunde din momentul în care aprinzi tv-ul.

#29
Cristian_A

Cristian_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 26.09.2011
Salutare, mâine va ajunge 55GZ950E. Îmi puteṭi spune, vă rog, ce setǎri aveṭi pentrul modul professional pentru zi şi noapte, pe care îl voi folosi pentru filme, şi THX Cinema pentru tv. Şi eventual alte setări ce trebuiesc modificate. Mulṭumesc anticipat!

#30
florinbss2

florinbss2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 29.06.2006
Ai pus aceeași întrebare pe cealaltă arie de oled, ai primit răspunsul și totuși după aceea mai pui aceeași întrebare aici. Ce alt răspuns speri să primești?
Nici măcar nu ai tv-ul

Edited by florinbss2, 18 May 2020 - 16:01.


#31
Cristian_A

Cristian_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 26.09.2011
La recomandarea lui AndreiNR am repostat aici. Acest forum există pentru a ne putea ajuta între noi. Dacă mă poṭi ajuta cu întrebarea mea, foarte bine, dacă nu, treci mai departe.

#32
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Raman recomandările de acolo. Oled light il reglezi dupa preferinte insa eu nu pot sa ma uit in intuneric/lumina controlata la oled mai mare de 35 cu profesional 2. Poti ridica gama la 2.3 daca vrei sa ai mai multe detalii in zonele intunecate.


#33
florinbss2

florinbss2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 29.06.2006

 Cristian_A, on 18 mai 2020 - 16:16, said:

La recomandarea lui AndreiNR am repostat aici. Acest forum există pentru a ne putea ajuta între noi. Dacă mă poṭi ajuta cu întrebarea mea, foarte bine, dacă nu, treci mai departe.

Și totuși de ce nu ai răbdare să-ți vină tv-ul mai întâi? E ca și cum ai întreba cum se schimbă vitezele pâna să ai mașina. Nu ți se pare puțin ciudat?

#34
Cristian_A

Cristian_A

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 26.09.2011
Prefer să ştiu dinainte ce setări trebuiesc făcute, astfel încât să le aplic imediat, nu să le caut atunci.

#35
florinbss2

florinbss2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 29.06.2006
Acum zici bine. Poate îl și calibrezi înainte sa-l ai

Edited by florinbss2, 19 May 2020 - 05:27.


#36
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

 Cristian_A, on 18 mai 2020 - 19:46, said:

Prefer să ştiu dinainte ce setări trebuiesc făcute, astfel încât să le aplic imediat, nu să le caut atunci.
Setarile se fac individual ,pe fiecare TV in parte functie de o sumedenie de factori. Nu exista setari miraculoase standard.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate