Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

iPhone 8, Gold, 64GB - probleme ID Apple

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
Menționez de la început că nu am avut niciodată produse Apple. Soția a primit ca telefon de serviciu un Iphone 8 nou, deci nu a mai fost configurat anterior. Am parcurs configurările inițiale, am făcut cont nou de Apple etc. Am confirmat adresa de email cu acel cod ce îl primesc pe SMS, deci totu pare ok, sau așa mi se pare mie.
Am vrut să instalez aplcații ca să bag ”Copy My Data” ca să iau agenda din fostul telefon, dar primesc mereu același mesaj:
Acest ID Apple nu a fost utilizat încă în iTunes Store Atingeți Revizuiți pentru a vă autentifica, apoi verificați-vă informațiile de cont”
Dacă aleg ”Revizuiți” (cealaltă opțiune fiind de anulare) îmi apare o fereastră albă și nu face nimic. Am dat o resetare generală și am reconfigurat telefonul, cu altă adresă de email dar am ajuns la același rezultat. Ce greșesc ?

#2
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Tu credeai ca poti copia agenda așa usor, cu o aplicație obscura? Posted Image
Deși la început ți se poate părea complicat, cu putintica răbdare se rezolva toate. Presupun ca tel vechi e un Android așa ca https://support.appl.../ro-ro/HT201196

#3
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
Am rezolvat. Problema era de la acea etapă cu reviuiți, unde nu continua configurarea. Aseară încercasem de forte multe ori și apărea doar acea fereastră albă. Acum am încercat din nou, fără sim în telefon că era deja enervant de câte ori am tot schimbat montt/scos sim-ul, și a mers, a continuat etapa de finlizare cont apple unde trebuia să aleg metoda de plată și date de facturare.
M-am cam grăbit să postez.
Aplicația nu știu cât de obscură este, mi-a recomandat-o un prieten ce are service de telefoane. Am folosit-o deja și a copiat cu succes cele 500 de contacte din vechiul samsung s5 neo.

#4
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
Trebuie sa bagi un card de credit/debit valid. Altfel nu poti sa instalezi nimic din App Store. Nici macar aplicatii gratuite.

Magaria Apple este ca nu iti explica in clar treaba asta, trebuie sa te prinzi tu.

#5
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 20.02.2008
Am facut un cont pt un prieten, saptamana trecuta, fara card de credit, poate instala orice aplicatie gratuita...

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Nici eu nu cred ca am cardul bagat in iphone si merge OK.

#7
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
Sunt 3 optiuni la configurarea metodei de eventuale plăti: card, telefon si nimic. Eu am ales nimic evident si a mers. La mine problema a fost ca nu ajungeam in acea etapa a configurarii. Probabil mergea prost serveru aplle.

#8
oldcalin

oldcalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2006
Am probleme cu Apple ID-ul. Până în ianuarie 2019 am folosit numai iPhone ani și ani de zile cu același Apple ID și număr de telefon. În ianuarie 2019 am trecut pe Android și nu am mai folosit Apple ID.
În Ianuarie 2020 a trebuit să vând iphone-ul nepoatei mele pe care l-am decodat la Orange ca să fi liber și am luat o cartelă Vodafone ca să testez că totul e ok. Am asociat Apple ID-ul meu cu acel număr de pe cartelă. Am vândut telefonul (resetat , totul ok) cu tot cu cartelă, pe care noul proprietar probabil a aruncat-o.
Acum, mi-am luat eu un iPhone 8 plus și vreau să intru cu Apple ID-ul meu dar la autentificarea în doi pași îmi trimite mesaj spre numărul de telefon al cartelei pe care evident nu o am, am încercat să resetez id-ul dar trebuie să știu numărul, pe care evident nu-l știu. Cum îmi recuperez ID-ul ? Trec de parolă dar cad la proba cu codul trimis pe SMS....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate