Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

televizor Sharp LC-40FI5012E nu gaseste live tv focus sat

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
vasile1966

vasile1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 08.02.2009
O persoana a cumparat un smart tv sharp LC-40FI5012E  in germania , acolo lucreaza  si incearca sa vizioneze online programe romanesti libere.
Nu ii apare decat 2 programe din republica moldova si restul din germania ,
A incercat si live tv focus sat , i-am dat eu seria smartcardului si parola , dar in google nu se deschide aplicatia, nici nu poate descarca in google play.
Ce se intampla , se poate face ceva ? nici eu nici acea persoana , nu ne prea pricepem la asa ceva.
Multumesc anticipat

#2
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Sa faca bine sa vorbeasca cu cineva din Romania, face un abonament la parabolica si primeste prin posta echipamentul (antena si LNB-ul), le instaleaza si vede numai posturile din Romania.
On-line... cam greu chiar si pe cale legala!
Alta solutie viabila NU are decat ceea ce am scris mai sus.Abonamentul pe satelit,repet - se face in Romania obligatoriu si parabolica se instaleaza in Germania!

#3
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 06.11.2014
Pai, ce cauta pe Google Play daca el n-are Android ca sistem de operare? Sharp are Aquos net+ ca sistem de operare, care-i alta mancare de peste fata de Android.

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Online - adica intra pe browser, pe diverse site care transmit live (oficial / neoficial) ?
Asta nu are nici o legatura cu tara de unde a fost cumparat tv sau unde este acum tv.
E o problema de internet / site.
Fiind vorba de piraterie (presupun), solutia e sa incerce alte site-uri, astea dispar si merg prost de pe o zi pe alta.
Si sa ne explice si noua, mai precis, pe ce site intra si DE CE nu poate sa vizioneze.

Focus Sat - nu se deschide site in browser.
Vezi mai sus: ce apare exact si ce se intimpla ?
Play store - pai, are Android pe TV ala ?
Se pare ca nu are.

#5
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Digi24 e un post excelent si e disponibil online GRATUIT:

http://www.digi24.ro/live/digi24

#6
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007

View PostTehnicianul090370, on 01 decembrie 2019 - 10:52, said:

On-line... cam greu chiar si pe cale legala!
Alta solutie viabila NU are decat ceea ce am scris mai sus.Abonamentul pe satelit,repet - se face in Romania obligatoriu si parabolica se instaleaza in Germania!

View Posttrollerul_de_serviciu, on 01 decembrie 2019 - 11:32, said:

Online - adica intra pe browser, pe diverse site care transmit live (oficial / neoficial) ?
Fiind vorba de piraterie (presupun), solutia e sa incerce alte site-uri, astea dispar si merg prost de pe o zi pe alta.

nu este piraterie https://www.focussat.ro/live-tv/

Quote

Serviciul poate fi urmărit în toate țările din Uniunea Europeană de pe dispozitive mobile. În funcție de zona geografică de unde este accesat pot apărea probleme de vizionare sau accesare a conținutului TV.

si UPC are o oferta similara - Horizon Go https://www.upc.ro/t...app/horizon-go/

Quote

  Țările în care Horizon GO va fi disponibil incepând cu 1 aprilie: Austria, Belgia, Bulgaria, Croatia, Cipru, Cehia, Danemarca, Estonia, Finlanda, Franta, Martinica, Mayotte, Guadalupe, Guiana Franceză și Reunion, Saint-Martin, Germania, Grecia, Ungaria, Irlanda, Italia, Letonia, Lituania, Luxemburg, Malta, Olanda, Polonia, Portugalia, Madeira și Insulele Azore, Slovacia, Slovenia, Spania, Insulele Canare, Suedia și Marea Britanie.

Edited by STARTREK1, 01 December 2019 - 15:26.


#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostSTARTREK1, on 01 decembrie 2019 - 15:23, said:

Ma refeream la prima parte, de aceea am scris separat, pe subiecte: online, focus sat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate