Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Rezultat Lazio CFR

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
93-94.

#20
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016
CFR are avantajul ca Lazio joaca la disperare. Sa vedem daca va fructifica acest avantaj.

#21
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
3-0 pentru Italieni

#22
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
1-1

#23
gabimilo1

gabimilo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 10.01.2011
2-2

#24
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007

View PostTestosteron, on 28 noiembrie 2019 - 19:33, said:

CFR are avantajul ca Lazio joaca la disperare. Sa vedem daca va fructifica acest avantaj.
Nu cred ca joaca cu disperare. Vad ca joaca mai mult cu rezervele. Vreo 3 titulari foloseste doar.
Chiar si asa ii calaresc pe romani... pardon, pe cei de la cfr.

Edited by dan1980_25, 28 November 2019 - 22:57.


#25
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postdan1980_25, on 28 noiembrie 2019 - 22:51, said:

Nu cred ca joaca cu disperare. Vad ca joaca mai mult cu rezervele. Vreo 3 titulari foloseste doar.
Chiar si asa ii calaresc pe romani... pardon, pe cei de la cfr.
Au fost clar peste CFR in prima repriza , dar n-as spune ca ne calaresc . In prima repriza , ei 7 ocazii si 1 sut pe poarta , noi 4 si 0 pe poarta . Am avut si o bara .

Edited by Vlad_22, 28 November 2019 - 23:18.


#26
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,361
  • Înscris: 06.02.2008
Lazio se concentrează pe campionat, e clar că de-acolo le vin bani mai mulți dacă termină pe loc de Champions League. În EL își menajează titularii pe cât posibil și joacă la ciupeală. Iese iese, nu iese nu-i bai. Drept dovadă că li se rupe și suporterilor sunt și tribunele goale. Dezolant.

#27
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
asta am vazut si eu. celtic e pe primul loc si are calificarea asigurata , probabil o sa isi menajeze niste jucatori iar lazio nu cred ca ar avea vreodata probleme cu o echipa ca rennes. in orice caz sansele sunt destul de mari pentru cfr. de vazut cum vor juca lazio si celtic, care din ele va lasa jocul mai lejer. cred ca lazio chiar si cu rezervele bagate in teren are sansa sa bata pe rennes.

#28
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,818
  • Înscris: 13.07.2011
Problema este ca am intrat in meci cu o echipa foarte defensiva. In prima repriza am fost dominati de italieni cu o incredibila posesie de peste 70%. In a doua repriza am jucat mai bine, dar sansele au lipsit. Un egal era meritat, dar CFR nu are un atac puternic. Traore pe langa faptul ca are 3 metri inaltime si pierde cam orice balon inalt, este si incet si pur si simplu nu stie nimic cu mingea.

A ramas sa tremuram in ultima etapa cu Celtic-ul si sa fim dependenti de rezultatul nostru dar si al italienilor.

#29
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,861
  • Înscris: 14.08.2007

View Postdan1980_25, on 28 noiembrie 2019 - 22:51, said:

Chiar si asa ii calaresc pe romani... pardon, pe cei de la cfr.
De fapt au jucat mai bine decat au facut-o in alte meciuri pe care le-au castigat.

Echipe doar de romani nu mai prea poti avea la nivelul asta, asa ca daca ai cativa jucatori romani de top deja e foarte bine, iar daca mai ai si antrenor roman e excelent. Relevant pentru Romania e ca aduc puncte tarii, care duce lipsa acuta de echipe care sa faca asta. Iar lor si orasului le aduc bani, meciuri cu echipe europene cunoscute, turisti, vizibilitate.

Daca voiai sa spui ca intr-un fel e "alta tara" la Cluj (stii tu, unde PSD are 10-15% si se "zbate" pe locul 4-5), ai si tu dreptate in felul tau ;)

#30
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postbusiness11, on 29 noiembrie 2019 - 09:45, said:

Problema este ca am intrat in meci cu o echipa foarte defensiva. In prima repriza am fost dominati de italieni cu o incredibila posesie de peste 70%. In a doua repriza am jucat mai bine, dar sansele au lipsit. Un egal era meritat, dar CFR nu are un atac puternic. Traore pe langa faptul ca are 3 metri inaltime si pierde cam orice balon inalt, este si incet si pur si simplu nu stie nimic cu mingea.

A ramas sa tremuram in ultima etapa cu Celtic-ul si sa fim dependenti de rezultatul nostru dar si al italienilor.
italienii de regula sunt cunoscuti ca stiu sa pastreze de rezultat. de fapt in lumea fotbalistica e ultra cunoscut faptul ca italienii joaca plictisitor si tacticizat. daca vrei spectacol te uiti la spanioli.
au avut in repriza a 2-a cfr cateva ocazii mari as putea spune. insa nu s-au concretizat. au fost si cateva situatii cand s-a sutat de departe peste poarta decat sa se prefere pasa.

#31
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,235
  • Înscris: 29.12.2006

View PostVlad_22, on 28 noiembrie 2019 - 23:16, said:

Au fost clar peste CFR in prima repriza , dar n-as spune ca ne calaresc .

Necazul e că CFR s-a apărat în prima repriză, adică i-a invitat pe adversari să lea dea gol, ceea ce evident Lazio a făcut, că doar ce era să facă dacă Clujul s-a apărat ! Aşa e tot timpul: echipa care se apără primeşte gol.

N-ar fi fost prea mare rău dacă urma alt meci, nu cel cu Celtic, care abia aşteaptă să meargă la Cluj să ia calificarea CFR-ului, aşa cum aceştia au luat-o pe-a lui Celtic în Liga Campionilor, în vară.

#32
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postlupini, on 29 noiembrie 2019 - 16:01, said:



Necazul e că CFR s-a apărat Ăźn prima repriză, adică i-a invitat pe adversari să lea dea gol, ceea ce evident Lazio a făcut, că doar ce era să facă dacă Clujul s-a apărat ! Așa e tot timpul: echipa care se apără primește gol.

N-ar fi fost prea mare rău dacă urma alt meci, nu cel cu Celtic, care abia așteaptă să meargă la Cluj să ia calificarea CFR-ului, așa cum aceștia au luat-o pe-a lui Celtic Ăźn Liga Campionilor, Ăźn vară.
Depinde acum . Antrenorul scoțienilor , Neil Lennon , a spus că vor juca cu rezervele la Cluj , in mare parte , fiindcă au și derby cu Rangers și vor să-și mai odihnească din titulari . Acum , sa nu fie asta vreo tactica de a induce in eroare adversarul . Așa au jucat și împotriva celor de la Rennes , cu ceva rezerve și uite că le-au dat 3 goluri . CFR trebuie sa înțeleagă că cei de la Celtic nu sunt Clinceniul sau mai știu eu cine , ca să-i poți spulbera pe teren propriu . Cu Lazio puteam obține macar 1 pct , că au fost cam slabuti italienii la finalizare .

Edited by Vlad_22, 30 November 2019 - 13:49.


#33
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
oricum cfr a prins grupa accesibila. rennes si celtic sunt oarecum echipe accesibile. sau asa pareau la inceput. insa in meciuri s-a vazut ca nu e chiar asa si doar rennes e mai slabuta , celtic si lazio sunt destul de serioase....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate