Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Deezer și Tidal

- - - - -
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#19
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Jango sau Slacker. Dar sunt gratis, posibil să nu îți placă.

Edited by neur0, 27 November 2019 - 15:38.


#20
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Youtube. Si in masina radio FM in sistem de zapping, unde prind ceva ce-mi convine.

#21
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
in masina trebuie bluetooth ca sa streamezi ce ai pe tel

#22
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007

View Postlu_chus, on 27 noiembrie 2019 - 14:28, said:

Cred ca trebuie sa ai o ureche foarte antrenata sa faci diferenta intre ele ca sunet. Ce nu gasesti pe Spotify gasesti pe YT Music si invers, nu?. Pandora am testat si eu, e ok.
Nu neaparat ureche cat sa ai hardware-ul necesar suficient de performant incat sa evidentieze diferentele de calitate. Intradevar, pe niste casti de 100-200 ron si cu un simplu telefon nu se aud mari diferente insa daca asculti pe un streamer mai de calitate pe un sistem audio peste medie diferentele sunt "vizibile" insa putini au asa ceva acasa.

#23
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008

View PostFlat, on 27 noiembrie 2019 - 15:47, said:

in masina trebuie bluetooth ca sa streamezi ce ai pe tel
Masina mea nu are BT ca e din 2008.

Nici AUX nu are.

Acasa am luat masuri, am legat PC-ul la TV si Home Cinema, scapand de reclamele multe si cenzura de pe posturile TV muzicale.

#24
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
Spotify are continutul bun blocat geoteritorial, ca si YouTube...

#25
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Apropos de asta: daca eu trăiesc în Germania sa zicem și îmi fac abonament in Ro, când folosesc aplicația in Germania am acces la librăria nemțească?

#26
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019

View Postatupi, on 27 noiembrie 2019 - 16:35, said:

Apropos de asta: daca eu trăiesc în Germania sa zicem și îmi fac abonament in Ro, când folosesc aplicația in Germania am acces la librăria nemțească?
Ai access la libraria romaneasca. Conteaza tara in care l-ai facut. Asa ca mai bine il faci in Germania

Edited by lu_chus, 27 November 2019 - 16:41.


#27
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009

View Postiri_rim, on 27 noiembrie 2019 - 16:28, said:

Spotify are continutul bun blocat geoteritorial, ca si YouTube...
Depinde și cine ce consideră ”bun”.

#28
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,863
  • Înscris: 14.08.2007
Eu folosesc Deezer de cativa ani in masina si la birou/acasa si ma declar destul de multumit de el. Tidal am vazut ca nu are catalog comparabil mai ales la muzica romaneasca. Spotify pare sa aiba catalog comparabil cu Deezer, dar cand am inceput eu sa folosesc nu aveam Spotify pe platforma si atunci mi-am facut playlist-urile deja pe Deezer si nu am gasit motive sa trec la Spotify (e o singura chestie care imi place la Spotify si nu o are Deezer, gapless play - sa cante piesele fara pauza, bun pentru albumele unde nu ar trebui sa fie pauza intre piese). Youtube Music nu l-am testat pana azi, pe modul free calitatea audio e inferioara Deezer din ce am testat pe aceleasi piese, dar probabil daca platesti e cam tot acolo (nu ai setare High Quality in modul free) ...

#29
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
Niciuna, ascult Dance Wave pe gratis.
Plus un App de YouTube fără reclame de la un prieten.

Bine că eu plătesc taxe și bolnav fiind și corporațiile astea plătesc lula. Ba mai sunt și lăudate.

#30
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Youtube, mai ales cu A d B l o c k activat.

#31
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Eu am Deezer si pana acum este ok.

#32
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 18.08.2016
Eu am avut deezer premium,iar acum am spoify.Ca si calitate a sunetului,prefer spotify pt ca se aude putin mai bine,detaliile sunt mai prezente,basul mai bun,in schimb deezer se aude mai tare si putin mai clar,insa nu se potriveste pt mine pt ca,castile mele sunt putin plate,nu prea au bas.Folosesc un dac/amp fiio k1
Ca si librarie,sunt cam la fel,spotify iti sugereaza mai bine si iti reda melodii asemanatoare,deezer mai are putin de lucrat la flow.

#33
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
cel mai simplu mi se pare de ascultat si alte posturi de radio din Romania , altele decat cele obisnuite. erau niste posturi din astea de house/tehno sau de dance specializate pe asa ceva.

radio-urile cu muzica mainstream nu au decat obisnuitele melodii latino americane, muzica romaneasca comerciala si orice e comercial de oriunde. daca se vrea ceva mai underground se asculta radiouri specializate pe un anumit stil.

#34
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
pai un album cu sunet crisp este blocat geoteritorial asadar iti este varata pe gat varianta cu sunet inregistrat nasol, tras de useri sau live-uri. si experienta asta o ai pe YouTube. am indraznit sa ascult o piesa la calitate high qual. dar aceasta era blocata geoteritorial si mi-au fost oferite versiuni doar low qual.

#35
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
personal pot spune ca nu fac diferenta foarte clar intre diferite melodii cu calitate diferita. decat daca este o diferenta prea mare.

si cred ca majoritatea oamenilor se incadreaza in chestia asta

#36
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Deezer (HiFi)

Edited by calbog, 28 November 2019 - 10:25.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate