Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Inchiriere spatiu centru comercial Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
vldsnz97

vldsnz97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 22.04.2018
Doresc sa deschid o mica afacere intr-un mall din Iasi, am fost la administratie, am vorbit, mi-a notat toate datele, am discutat detalii, fiind luni mi-au zis ca ma vor suna dupa sedinta pe care o vor avea in acea zi. A trecut o saptamana si 2 zile si nu am primit nimic. Am sa trec din nou pe la ei. Dar oare am sanse?
Ce vreau sa deschid e un mic spatiu destinat copiilor, ei nu mai au astfel de loc dupa ce s-au inchis anul acesta cateva si am vazut ca este destul de cerut pe siteul lor. Trebuia sa ma sune sa imi spune daca da sau nu, dar nu am mai fost sunat. Ce motive ar avea sa o lungeasca?
Dupa ce criterii selecteaza chiriasii?

#2
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018
o mica afacere intr-un spatiu mare cu chirie pe masura.vei fi sclavul lor
iti doresc succes

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Pui problema gresit.
Ei de fapt nu te vor, pentru ca cel mai adesea e omor pe spatiile din Mall-uri, adica se da spaga ca sa intri, mai ales daca nu esti un brand cunoscut.

In unele mall-uri ai contract cu procent din cifra de afaceri.

#4
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

 vldsnz97, on 26 noiembrie 2019 - 22:31, said:

Ce vreau sa deschid e un mic spatiu destinat copiilor, ei nu mai au astfel de loc dupa ce s-au inchis anul acesta cateva si am vazut ca este destul de cerut pe siteul lor.
stii de ce s-a inchis?
boli cu transmitere
trebuie sa fie curatenie ca intr-un spital, ceea ce inseamna ca in fiecare zi trebuie sa faci dezinfectare la absolut tot

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Man, eu vad ca ai deschis topic sa intrebi ca vrei sa iti cumperi vw tiguan sh...
Cred ca nu ai nici o sansa in fata unor oameni cu pile care invart niste cifre anual de te ia ameteala :)
Incepe undeva mai de jos si pe parcurs o sa urci, nu te arunca direct la un nivel ridicat ca o sa cazi rau.
Daca erai ceva fiu de politician sau om de afaceri cu milioane in conturi, atunci te sunau cu o zi inainte de termen Posted Image Viata nu-i corecta, dar mergem inainte. Posted Image

#6
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Ai neamuri la Ierusalim?  Sau cum mi-au spus mie in 92---  Trebuie sa pui la cutia milei la biserica!  Eram prea crud,am mai si intrebat- la care biserica!  Asa ca te intreb: cat ai in cont/cat poti cere ca sa-ti aprobe fara sa vinzi un rinichi/nevasta/casa?    Sau,SAU,te combini cu cineva din C.A. al mallului.

#7
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 vldsnz97, on 26 noiembrie 2019 - 22:31, said:

ei nu mai au astfel de loc dupa ce s-au inchis anul acesta cateva
oare de ce?

#8
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006

 vldsnz97, on 26 noiembrie 2019 - 22:31, said:

...Ce vreau sa deschid e un mic spatiu destinat copiilor...

 TruculMagic, on 26 noiembrie 2019 - 23:12, said:

........Cred ca nu ai nici o sansa in fata unor oameni cu pile care invart niste cifre anual de te ia ameteala Posted Image........
Daca erai ceva fiu de politician sau om de afaceri cu milioane in conturi, atunci te sunau .....
cu siguranta toti fii de politicieni si afaceristii cu milioane in conturi urmaresc cu sufletul la gura un mic spatiu dintr-un mall din Iasi :)

@vldsnz97 : mergi iarasi personal si incearca sa afli ce se mai intampla cu cererea ta. e posibil ca aprobarea sa dureze mai mult, dar e posibil si sa te refuze (caz in care probabil ca nu se vor mai deranja sa te sune), din diverse motive.

#9
Bernard77

Bernard77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 14.04.2017
Ceva update?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate