Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Radoi la nationala mare!

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,246
  • Înscris: 06.01.2007
Sa ma puna pe mine antrenor la nationala.
As obtne aceleasi rezltate, dar eu ma multumesc cu jumatate din salariu.

#20
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Noi nu avem jucatori, nu-i problema de selctioneri.
Radoi ce a zis accepta ?

#21
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

View Postnotrust, on 26 noiembrie 2019 - 13:44, said:

Noi nu avem jucatori, nu-i problema de selctioneri.
Radoi ce a zis accepta ?
da..e anuntul oficial pus pe pagina FRF..au inceput sa caute antrenor pentru astia mici..cica Mutu e una dintre variante..vor sa-i strice si pe astia mici..

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Gazetei Sporturilor a scris despre singura condiție pusă de Rădoi pentru a accepta scaunul de selecționer: cea de a fi lăsat să antreneze selecționata de tineret la Olimpiada din vară!


#23
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,235
  • Înscris: 29.12.2006

View PostMembruAnonim, on 26 noiembrie 2019 - 12:37, said:

Comisia Tehnică a Federației Române de Fotbal a decis să îl propună pe Mirel Rădoi pentru postul de selecționer al Echipei Naționale, anunță FRF într-un comunicat.

Avem sanse in meciul cu Islanda?

Într-un meci e posibil orice: ori victorie ori înfrângere. De regulă valoarea unei echipe nu se ia în seamă doar după un meci ci după mai multe. Ori, o ştim şi pe-a României şi pe-a Islandei, după mai multe meciuri.

În ceea ce-l priveşte pe Rădoi: avea presă bună după meciurile Naţionalei sub 21 de ani. Dacă însă el vrea să-şi compromită numele bun pe care şi l-a câştigat, treaba lui. La Naţionala mare...nu e valoare. La drept vorbind, nici Naţionala mică nu e cine ştie ce !

Presa românească vorbeşte una-n-truna că...Naţionala sub 21 a ajuns în Semifinala Campionatului European din vară. Însă, adevărul e că...Naţionala sub 21 doar a ieşit din grupă ! Semifinala a fost în acel caz, următoarea etapă după grupă !

Să ne gândim că de regulă, pentru a ajunge într-o semifinală, trebuie trecute "16-imi", "Optimi", "Sferturi", şi abia apoi urmează "Semifinala". Deci vedem că după grupe urmează fie 16-imi, fie Optimi, depinde de competiţie, dar...niciodată Semifinala. Asta arată că de fapt, Naţionala sub 21, n-a făcut ea cine ştie ce performanţă, deoarece "la adevăr" a ajuns doar în 16-imi sau "Optimi" unde a fost eliminată, nicidecum în semifinală.

Autoamăgirea asta cu "Semifinala" care n-a fost semifinală, nu ne duce nicăieri.

Edited by lupini, 26 November 2019 - 14:06.


#24
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

View Postlupini, on 26 noiembrie 2019 - 14:04, said:

Autoamăgirea asta cu "Semifinala" care n-a fost semifinală, nu ne duce nicăieri.
da-mi voie sa te contrazic aici: ne duce acolo unde ne-a dus mai mereu dupa anii 2000..la TV!

#25
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Au ales varianta cea mai comoda, antrenorul de la tineret.Nu stiu daca va reusi sa se impuna in vestiar. Probabil il va lasa pe Nistor sa se odihneasca si va chema mai multi jucatori pe care ii cunoaste (de la Fcsb si tineret).
Are avantajul ca probabil cunoaste o parte din jucatori si ca nationala mica a castigat 2 sau chiar 3 meciuri in care nu era favorita.
Dezavantajul e ca nu prea are experienta, ii lipseste nu stiu ce licenta si nu are multe meciuri ca antrenor.
Acuma, foarte rau nu are cum sa fie. In ultima vreme Romania la seniori a batut doar pe Feore si Malta.

Romania 81m
Islanda 83m
Ungaria 46m
Bulgaria 29m
Pe transfermakt, nu sta rau Romania.
Am avut si noroc la tragerea la sorti. Pe cealalta varianta era Scotia (cu o valoare mai mult decat dubla, mult peste Suedia care ne-a batut lejer de 2 ori ); mai era si Norvegia, care are 91m, si cu care Romania a facut 2 egaluri.

Islanda a batut acasa pe Albania si Turcia, Andora, Moldova si a pierdut cu Franta. Dar, in deplasare, au luat bataie de la Albania, Franta, egal cu Turcia; victorii normale cu Modolva si Andora, Acasa, e destul de periculoasa Islanda, dar, in deplasare e slabuta, de nivelul Romaniei; daca avem noroc si au terenul plin de zapada in martie si joaca meciul cu Romania in deplasare(Scotia, Olanda, Norvegia sau pe unde se mai vehicula..), ar fi si mai bine pentru noi.

#26
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,481
  • Înscris: 30.08.2017

View PostIon_de_la_Raion, on 26 noiembrie 2019 - 12:46, said:

Cu Radoi, luam titlul mondial.

/sarcasm_off

Cum zicea cineva la Digisport, nici daca vin Guardiola, Mourinho si Klopp impreuna, Romania nu va face mare lucru in viitorul apropiat, nu sint jucatori de valoare.

Cam asta e problema...cand ai tai joaca prin campionate de 2 lei in timp ce ai adversarilor se dueleaza constant cu echipe din campionate de top ale Europei, nu prea ai cum sa scoti mare lucru. Pur si simplu pentru multi fotbalul adevarat e o premiera, habar n-au ce sa faca atunci cand apare Sergio Ramos in fata lor.

View PostGbr_smt, on 26 noiembrie 2019 - 13:51, said:

da..e anuntul oficial pus pe pagina FRF..au inceput sa caute antrenor pentru astia mici..cica Mutu e una dintre variante..vor sa-i strice si pe astia mici..

Cineva trebuie sa-i invete si cum e cu scoala vietii.

#27
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

Quote

Cineva trebuie sa-i invete si cum e cu scoala vietii.
Au deja 2 mese la Nuba cu numele lor in fiecare seara daca vine Liniuta..

#28
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,361
  • Înscris: 06.02.2008

View Postmaccip, on 26 noiembrie 2019 - 13:33, said:

Sa ma puna pe mine antrenor la nationala.
As obtne aceleasi rezltate, dar eu ma multumesc cu jumatate din salariu.

Fix la asta mă gândeam. Ce au făcut ăștia până acum pot și eu, la zecime de preț.

Edited by caiuscorneliu, 26 November 2019 - 16:27.


#29
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,246
  • Înscris: 06.01.2007

View Postcaiuscorneliu, on 26 noiembrie 2019 - 16:27, said:

Fix la asta mă gândeam. Ce au făcut ăștia până acum pot și eu, la zecime de preț.
Eu la o unspime.
:D

#30
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Dan e foarte bun, dar vulcanic pe teren, ori echipa are nevoie de liniste, nu de tensiune. Mirel e mai asezat. La astia din ziua de azi trebuie sa vii cu duhul blandetii, nu mai merge cu biciul...

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca merge la CFR merge si la nationala...

#32
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,072
  • Înscris: 24.02.2011
Deci suntem în plop și plopu-n aer. Rădoi e un gunoi, habar n-are de fotbal, Petrescu asemenea, iar despre Mutu ce să zic, până și cei mai tembeli dintre microbiști știu că-i o mână moartă.

#33
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Mutu chiar ca e o gluma. Ala numai sa ia peste picior si sa faca misto stie. Zero barat ca antrenor, n-a facut nimic pe unde a fost.

#34
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
si ca jucator in afara de o Cupa cu Dinamo ce altceva a castigat?...

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsandel1, on 26 noiembrie 2019 - 19:12, said:

Deci suntem în plop și plopu-n aer. Rădoi e un gunoi, habar n-are de fotbal, Petrescu asemenea, iar despre Mutu ce să zic, până și cei mai tembeli dintre microbiști știu că-i o mână moartă.
Gata ma l-am gasit pe Sandel, antrenorul perfect...

#36
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,072
  • Înscris: 24.02.2011
Poți să știiPosted Image Măcar mie nu mi se întâmpla să-mi cadă fizic jucătorii de la căldură ca-n meciul cu Germania.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate