Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Al doilea mandat al lui Iohannis

* * - - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10843 replies to this topic

#1
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,324
  • Înscris: 29.07.2013
Bucurie euforica la sediul de campanie al lui Iohannis, bucurie euforica la PNL, bucurie in randurile fostei opozitii.
In aceasta seara de duminica bucuria inca este de inteles dar, de maine?
Incepe al doilea mandat al lui Iohannis la Cotroceni. Mandatul incepe cu un guvern liberal, slab ca si sustinere majoritara in Parlament, cu aliati slabuti ca si numar (PMP) sau slab pregatiti politic (USR) si cu o opozitie inca buimacita de lovitura primita la prezentele alegeri dar in niciun caz infranta ci pe cale de dezmeticire.

Eu cred ca greul de abia acum incepe. De maine, orice greseala va costa enorm.
Romanii i-au incredintat al doilea mandat cu speranta in schimbare, va reusi sau nu, ramane de vazut si de comentat pe topicul de fata.

Edited by argonaut, 24 November 2019 - 21:30.


#2
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008

View Postargonaut, on 24 noiembrie 2019 - 21:29, said:

Romanii i-au incredintat al doilea mandat cu speranta in schimbare, va reusi sau nu, ramane de vazut si de comentat pe topicul de fata.

Nah, l-am votat doar fiindca aia-i proasta, sper sa devina casiera la o benzinarie cat mai repede.

Edited by Gh3r0m, 24 November 2019 - 21:37.


#3
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,324
  • Înscris: 29.07.2013

View PostGh3r0m, on 24 noiembrie 2019 - 21:34, said:

Nah, l-am votat doar fiindca aia-i proasta.

Corect, asta face si mai dificila rezolvarea problemei.
Sunt curios cam care-i procentul voturilor negative din total voturi primite de Iohannis.

#4
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Eu i-am oferit credit pentru o schimbare în bine, am încredere în Președinte, dar va fi un an greu, orice clinci între PNL și USR-PLUS va costa enorm.

Trebuie neapărat ca PNL, USR-PLUS și PMP să obțină peste 70%, iar pesedeaua să fie trimisă în groapa de gunoi a istoriei.

De asemenea, mare grijă la ProRomânia, cine știe ce vor coace aceștia în „laboratoarele” lor.

#5
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,891
  • Înscris: 29.06.2006
principala problema e ca proasta a luat 33%, aia ma sperie pe mine, ca inca sunt 3 milioane de prostalai

#6
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
PSD si coalitia are 3 milioane de voturi. Indiferent de prezenta. Indiferent de vreme. Indiferent de orice context.

Asta-i axioma de la care trebuie plecat in orice scenariu.

Daca Iohannis, PNL si PLUSR nu colaboreaza la localele de la anu', PSD castiga. Scurt pe doi.

Daca Iohannis, PNL si PLUSR nu colaboreaza la parlamentarele de la anu', PSD castiga. Scurt pe doi.

Si la alegerile astea-i nevoie de colaborare. De strategii zonale, regionale. Fiindca aici orice vot conteaza. Fiindca romanu' nu da multi bani pe genul asta de alegeri. Prezenta-i, de obicei, redusa. In genul asta de alegeri nu conteaza diaspora. In genul asta de alegeri suntem legati de glie prin buletin. Fara cooperare, PSD castiga.

Fiindca are teritoriul in mana.

Iar Iohannis tre' sa-i dea cap in cap pe PNL-isti si PLUSR-isti. Asta-i rolul lui imediat. Asta ar trebui sa faca de maine.

Edited by Alecsandru010, 24 November 2019 - 21:44.


#7
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Sper ca Iohannis, dar mai ales Guvernul Orban să negocieze cu brio aderarea în Spațiul Schengen, dar și liberalizarea regiumului de vize pentru SUA, ținând cont că la anul vom avea, sper, un președinte serios al SUA, în locul lui Trump.

#8
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Ce schimbare, omule, cand n-a facut nimic timp de 5 ani? Nimic, nimic, doar nu s-o fi hotarat chiar acum sa-si dea silinta. Stai sa vezi ca de maine e in concediu iar pe undeva, il doare la balon.

#9
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,595
  • Înscris: 05.12.2005
Examenul de trecere îl ia la locale şi parlamentare.
După părerea mea tranziţia se va încheia atunci când PSD&Co scad sub 20% şi Iliescu trece dincolo...

Edited by mihaicozac, 24 November 2019 - 21:45.


#10
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,678
  • Înscris: 13.10.2003

View PostAlecsandru010, on 24 noiembrie 2019 - 21:41, said:

PSD si coalitia are 3 milioane de voturi. Indiferent de prezenta. Indiferent de vreme. Indiferent de orice context.

Asta-i axioma de la care trebuie plecat in orice scenariu.


Daca Iohannis, PNL si PLUSR nu colaboreaza la localele de la anu', PSD castiga. Scurt pe doi.

Daca Iohannis, PNL si PLUSR nu colaboreaza la parlamentarele de la anu', PSD castiga. Scurt pe doi.

Si la alegerile astea-i nevoie de colaborare. De strategii zonale, regionale. Fiindca aici orice vot conteaza. Fiindca romanu' nu da multi bani pe genul asta de alegeri. In genul asta de alegeri nu conteaza diaspora. In genul asta de alegeri suntem legati de glie prin buletin. Fara cooperare, PSD castiga.

Fiindca are teritoriul in mana.

Da, este nevoie de o coalitie de partide ptr. a neutraliza pesedeul.
Dar si mai important este ca la alegerile de la anul sa mergem cu totii la vot.
Ei au 33%, noi 66% si procentul nostru poate creste daca merge lumea la vot!

Ce este important acum?
Dancila a πRdut!!! Posted Image

Edited by radumiki, 24 November 2019 - 21:45.


#11
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,849
  • Înscris: 20.10.2015

View PostAlecsandru010, on 24 noiembrie 2019 - 21:41, said:

PSD si coalitia are 3 milioane de voturi. Indiferent de prezenta. Indiferent de vreme. Indiferent de orice context.

Asta-i axioma de la care trebuie plecat in orice scenariu.

Daca Iohannis, PNL si PLUSR nu colaboreaza la localele de la anu', PSD castiga. Scurt pe doi.

Daca Iohannis, PNL si PLUSR nu colaboreaza la parlamentarele de la anu', PSD castiga. Scurt pe doi.

Si la alegerile astea-i nevoie de colaborare. De strategii zonale, regionale. Fiindca aici orice vot conteaza. Fiindca romanu' nu da multi bani pe genul asta de alegeri. Prezenta-i, de obicei, redusa. In genul asta de alegeri nu conteaza diaspora. In genul asta de alegeri suntem legati de glie prin buletin. Fara cooperare, PSD castiga.

Fiindca are teritoriul in mana.

Iar Iohannis tre' sa-i dea cap in cap pe PNL-isti si PLUSR-isti. Asta-i rolul lui imediat. Asta ar trebui sa faca de maine.


Pe Iohannis scoate-l din schema
Orban si PNL sunt sacrificati.
Urmareste acum motiunea de cenzura din februarie-martie si o sa asisti la 2016 reloaded

Singura diferenta va fi ca proasta sa distruga pesedeul.
Nu te astepta ca Iohannis sa faca altceva decat a facut pana acum, adica sa doarma

#12
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View Postxcit, on 24 noiembrie 2019 - 21:39, said:

principala problema e ca proasta a luat 33%, aia ma sperie pe mine, ca inca sunt 3 milioane de prostalai

nu sunt 3 milioane de prostalai, sunt 3 milioane de romani care trebuie ajutati - doar ca atat pot unii sa gandeasca, binar, ca un calculator.

#13
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,849
  • Înscris: 20.10.2015

View Postradumiki, on 24 noiembrie 2019 - 21:44, said:

Da, este nevoie de o coalitie de partide ptr. a neutraliza pesedeul.
Dar si mai important este ca la alegerile de la anul sa mergem cu totii la vot.
Ei au 33%, noi 66% si procentul nostru poate creste daca merge lumea la vot!

Ce este important acum?
Dancila a πRdut!!! Posted Image

Eu am inteles ca e 40-60

#14
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View PostAlecsandru010, on 24 noiembrie 2019 - 21:41, said:



pnl e un rahat - raul mai mic.
e urmatorul partid care ajunge la cosul de gunoi.

#15
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,607
  • Înscris: 16.08.2010
Il urmaresc cu atentie si ingrijorare.    Posted Image


Aproposito, si eu l-am votat doar ca sa nu iasa proasta satului - reprezentanta a infractorilor.

#16
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View Postargonaut, on 24 noiembrie 2019 - 21:29, said:


Romanii i-au incredintat al doilea mandat cu speranta in schimbare, va reusi sau nu, ramane de vazut si de comentat pe topicul de fata.

La noi "schimbare" are o anumita conotatie, sa zicem pozitiva. Adica daca castigi un milion la loto e o schimbare. Dar nu e schumbaredaca iti rupsi un picior ! E doar o nenorocirre/ neplacere!!

View Postc4n1b4lul, on 24 noiembrie 2019 - 21:39, said:


Trebuie neapărat ca PNL, USR-PLUS și PMP să obțină peste 70%, iar pesedeaua să fie trimisă în groapa de gunoi a istoriei.



View Postxcit, on 24 noiembrie 2019 - 21:39, said:

principala problema e ca proasta a luat 33%, aia ma sperie pe mine, ca inca sunt 3 milioane de prostalai

eu am "incredere" in guvernu LUI si in EL care vor promova o schimbare ca in 1997 sau 2010 de va aduce PSD ul la victorie.
Personal as prefera sa ma insel - insa asta ar insemna lefuri marite, pensii marite , mai mult "social"

Ma rog EL si peneleii au zis ca e soparla rauvoitoae ca ei ar dori sa reduca pensiile... Da nu ii cred .. asa cum nici Dracu nu ma crede cand zic ca o sa ma las de fumat ...
CVu, zoc az, ,are incredere in Florin vasile Citu ....

#17
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,595
  • Înscris: 05.12.2005

View Postmorenno, on 24 noiembrie 2019 - 21:46, said:


nu sunt 3 milioane de prostalai, sunt 3 milioane de romani care trebuie ajutati - doar ca atat pot unii sa gandeasca, binar, ca un calculator.
Mai degrabă educaţi...

#18
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Poate incepe in mandatul asta programul ala... "Romania educata". :)))))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate