Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tantari uriasi

lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...
 Ochelari distanta intermediara

Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...
 Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...
 Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect

Al doilea mandat al lui Iohannis

* * - - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10843 replies to this topic

maccip

maccip

46 ani

• Grup: Senior Members
Daca iti aduci aminte, in prma parte a primului mandat, tema era ca Basescu a muscat mana care l-a hranit. Pentru ca era o supriza pentru multi sa nu serveasca pe cei care l-au sustinut.
Eu asa am perceput-o, ca pe o smecherie de-a lui Basescu, sa "se lase sustinut" dupa care sa nu mai plateasca.
Insa nu cu toti. Probabil ca Cocos l-a sustinut si .. nu putea sa nu=i intoarca serviciu. L-a sustinut cu bani sigur, dar posibil si cu influenta, naiba stie.
Si in contrapartida i-a futut-o sustinut-o pe Elena.
Mai era unul Popoviciu, care facuse practic aceleasi magarii ca Voiculescu. Si era vorba tot despre terenurile facultatii de agronomie(sau institut de cercetare, ceva).
Voiculescu a facut bulau, Popoviciu ala  -> nimic!
Dar.. nu poate fi o coincidenta faptul ca pe terenul respectiv e ambasada americana.
N-am informatii, dar judec si eu euristic cu ce am vazut si am putut eu compara. N-am toate datele, poate n-or fi fost identice, insa eu am privit acele smecherii ca fiind identic practic. Si Popoviciu n=a patit nimic. Popoviciu sau .. cum naiba il chema pe ala care are terenul de sub Ikea, Mall Baneasa si ambasada americana(care probabil ca a cumparat-o, ca nu cred ca stau aia acolo cu chirie).

So.. eu nu l-am privit niciodata pe Petrov ca fiind imaculat. Am zis de mai multe ori ca e vidanjorul care miroase a cacat pentru ca lucreaza cu cacati.

Ce nu am inteles insa e, de ce a lasat-o pe fii-sa aia proasta sa faca politica. Adica.. asta nu era necesar, ca nu avea o asemenea datorie fata de ea.
In rest, dupa cum l-am citit eu, cred ca nu se putea altfel. Cam asa se ajunge presedinte in Romania.

Dar e bine ca realitatea e distincta de adevar ca asa putem alege. Unii aleg realitatea, altii adevarul. E bine ca sunt mai multe optiuni.
Tre sa fii naiv sa crezi ca Base a fost ingeras.
Si poate ca la fel de naiv sa crezi ca un ingeras ar fi ajuns presedinte. Asta-i poate partea cea mai dureros de metabolizat.

Mie mi-a placut Petrov. S-a miscat bine si cred ca a fost foarte util, mai ales pentru acea perioada. Am sperat sa vina unul mai bun, care sa nu mai miroase a cacat. Nu mi-am dat seama ca ficusul are nevoie de cacat ca ingrasamant, sa poata trai in liniste si armonie.

oaspetele

oaspetele

Guru Member

View Postmaccip, on 13 februarie 2024 - 22:03, said:

Ce vizita?
Daca a avut "in mod masiv" un caracter economic, inseamna ca asa trebuia. Basescu a fost realist si adecvat in general. N-am niciun indiciu ca ar fi fost pupator in cur al lui Putin.

E o vizita de la inceputul mandatalui.
E interesant de vazut cum ne transformam atunci cand vorbim de o persoana pe care am sustinut-o, In cazul meu, anterior. In cazul tau (si al altora), sustinerea vad ca merge mai departe.
Stiu, e trist sa o iei peste nas, sa te inseli. Dar macar atunci cand lucrurile sunt evidente, lasa-o mai moale.

Pentru mine un presedinte care spune  "Nu sint tipul de politician roman fixat asupra trecutului in relatiile cu Moscova.
De istorie trebuie sa se ocupe istoricii" nu poate fi cel mai bun presedinte,
Asta suna cam ca "Ieșirea din criză nu este mandatul USR".
Lasand la o parte sustinea echipei care a dat tunuri peste tunuri, vezi doar restituirile proprietatii, ce a lasat Basescu dupa el? Prin ministru pe Ponta si o alianta toxica USL la cote maxime. Parca asta i se reproseaza si actualului. nu?

maccip

maccip

46 ani

View Postoaspetele, on 14 februarie 2024 - 05:36, said:

Stiu, e trist sa o iei peste nas, sa te inseli. Dar macar atunci cand lucrurile sunt evidente, lasa-o mai moale.

Ce-s cu chestiile astea la tine? Parca ai fi altcineva.
Ce spui tu n-are nicio treaba. Daca as fi avut o problema, as fi spus-o.
In plus, eu insumi gandesc la fel. E prea mult zgomot pentru ca macar s-o spun, daramite sa mai si intelegi motivatia.
Mai ales daca ma iei in felul asta.
Eu cred ca trebuie sa avem relatii bune cu toti. Atat cat se poate si pe masura a cat se poate. Probleme?
Deci nici vorba sa cred ca ma insel. Nici n-am cum, cat timp eu insumi gandesc la fel.

oaspetele

oaspetele

Guru Member

Te inseli in ceea ce priveste oamenii,
La asta m-am referit.

Eu i-am facut pana si campanie electorala lui Iohannis, desi stiam ca e arogant. Da macar la Sibiu a facut treaba.
Oricand l-as vota in detrimentul lui Ponta sau aiurea.
Dar asta nu ma face sa nu-l consider un lenes si un miserupist cum rar s-au vazut.

maccip

maccip

46 ani

Dar nu l-as vota nici pe minciunila ala de Ponta, dar poate ca n-ar fi trebuit sa merg la vot.
Nu-i doar arogant ci e si de un misecuvinism atroce.

antinari

antinari

Guru Member

View Postmaccip, on 14 februarie 2024 - 17:20, said:

e si de un misecuvinism atroce.
Nimeni nu poate detrona titularul topicului la acest capitol https://www.hotnews....zarea-paris.htm

GlCA_Contras

GlCA_Contras

Master Mind

View Postmaccip, on 14 februarie 2024 - 17:20, said:

Dar nu l-as vota nici pe minciunila ala de Ponta, dar poate ca n-ar fi trebuit sa merg la vot.
Nu-i doar arogant ci e si de un misecuvinism atroce.
Arogant si tupeist ar fi cea mai mica problema... Mai rau e ca e securist si pesedist prefacut in reformator.

Atreides

Atreides

Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

Luati repede, tocmai scos proaspat din cuptor de catre Recorder

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wKrC4Mh3k_I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

george_alexandru

george_alexandru

Mwe Putin

Pentru rezultatele deosebite pe care le-a avut ca președinte, merită ce-i mai bun.

GlCA_Contras

GlCA_Contras

Master Mind

Facem un efort ca merita Imparatu pesedeului...

murdar

murdar

Active Member

• Grup: Members
Partea buna e ca dupa ce moare, se intoarce la stat vilalaul. O ocupa alt faraon.

Faraonu' a avut grija de securitate, securitatea are grija de faraon. O mana se spala pe alta.

Edited by murdar, 27 February 2024 - 20:22.

GlCA_Contras

GlCA_Contras

Master Mind

View Postoaspetele, on 14 februarie 2024 - 05:36, said:

cum au pus botu fomistii din peleu la schema lu Voiculescu cu calu troian jerman si pesedez...  giugiuc le-a tras-o la rozeta labaralilor :D

san-62

san-62

Member

Csf, ncsf!

Attached Files

• Attached File  127.jpg   224.21K   17 downloads

GlCA_Contras

GlCA_Contras

Master Mind

Petreanu:

Eu cred că ar trebui să facem și noi, în România, cum fac americanii, sau britanicii, sau alte democrații consolidate: sediul președinției să fie și reședința familiei prezidențiale pe durata mandatului.
Se poate aloca un buget rezonabil pentru zugrăvirea și mobilarea corectă a unui apartament prezidențial în Palatul Cotroceni, la începutul mandatului – așa cum președintele american locuiește la Casa Albă și prim ministrul britanic la Downing Street 10, și președintele României poate locui la Cotroceni cât durează mandatul, iar la terminarea acestuia, cred că se poate descurca, nu e nevoie să-i plătim din taxele românilor palate de 9 milioane de euro ca să-și țină izmenele în dressinguri de câte 67 de metri pătrați, nu?
E plăcerea ta să fii ciocoi? N-ai decât, dar măcar fii pe banii tăi, nu pe ai contribuabililor.

Ciocoii vechi si noi ;)

san-62

san-62

Member

Dormitor ...

Attached Files

Edited by san-62, 05 March 2024 - 19:54.

NFS01

NFS01

Senior Member

san-62, pe 05 martie 2024 - 19:52, a scris:

Dormitor ...
Doar ultimii 5 se pun,dupa 5 ani de dormit romanii au fist multuniti si l-au votat intr-un nr si mai mare

un_el

un_el

Senior Member

De la domnul Presedinte citire, pe Facebook, cum altfel?

Citat

"Salut reușita României în procesul privind Roșia Montană și felicit echipele de specialiști implicate cu profesionalism în susținerea cauzei noastre, în cadrul procesului de arbitraj internațional de la ICSID", este reacția președintelui Klaus Iohannis în cazul Roșia Montană.

"După mulți ani de contestări și dezbateri, atât politice, cât și juridice, suntem astăzi la momentul adevărului: România câștigă procesul pentru Roșia Montană, fără penalizări sau despăgubiri, luptând și reușind să protejeze patrimoniul național", a scris Klaus Iohannis pe Facebook.

sursa: https://www.antena3....ana-703215.html

De unde o fi "cuvantat"? :lol:

sanderoalex

sanderoalex

Nefumător înrăit

Din concediu

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate