Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

E-Boda Smart Time 200 Probleme Update Firmware. (AJUTOR)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

AlexandRo46

AlexandRo46

Junior Member

• Grup: Junior Members
Ok,deci ieri seara,am cumparat acest ceas E-Boda.Toate bune si frumoase,pana azi pe la 10-11,m-o pus ala cu coarne sa ii fac update la software,motiv: fiindca,credeam ca daca ii fac update o sa apara aplicatiile Facebook,WhatsApp,Browser,Twitter;fiindca ele de fabrica nu au aparut si pe video-ul cu unboxing de la E-Boda apareau. Am incercat toate variantele de pe site-ul lor,am incercat si recomandarile de pe un topic cu aceasi problema rezultand la nimic.
Daca instalez vreun firmware oficial obtin urmtoarele variante: Ecranul dublicat in 2 si micsorat,culori negative,touch nefunctional,rasturnat ori in jos sau lateral.
Acum am obtinut un firmeware de la un user care si-a facut backup la ceas-ul sau.Dar are culorile pe negativ.As vrea softul original autentic sa il pun inapoi pe ceas.Ajutati-ma.Am auzit ca daca il duc la garantie 90% s-ar putea sa mi-o taie.Pe certificatul de garantie observ ca softul nu intra in aceasta,desi ar trebui deoarece este o greseala din partea lor.

trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

Guru Member

• Grup: Senior Members
Garantie
Vorbesti  inainte pe mail/telefon, le psui ca ai facut update oficial.
Ai pus un ROM neoficial ?!
Sa fii sanitar, din pacate.......
Daca, totusi, e oficial (desi nu prea stiu sigur daca poti sa faci bakup 100% la unul oficial - adica fara root, fara custom recovery), vezi ce am scris mai sus.
Altfel, singura solutie e tot aia: backup la un ROM oficial sau alt ROM neoficial (dar slabe sanse de asa ceva)

Edited by trollerul_de_serviciu, 24 November 2019 - 17:35.

AlexandRo46

AlexandRo46

Junior Member

Nu mai am bonul de cumparare si da,firmware-ul care mi-a stricat ceasul este oficial.Este uploadat pe siteul E-Boda.

AlexandRo46

AlexandRo46

Junior Member

UPDATE:Am dus ceasul la cei de la Altex,le-am spus ca l-am primit cu culorile inversate si acestia mi-au dat bani inapoi. Citez: ,,Mda..aceste smartwatchuri nu sunt cine stie ce...e de asteptat sa se mai intample asa.Nu sunt asa de bune.''     Caz inchis.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate