Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Infractiune motivata de ura

  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2019 - 18:02, said:

F bine. Ce treaba aveai cu ei sa ti permiti astfel de glume?

Eu sunt de vina ca fac glume sau ei ca aveau toti piticii din cap pusi de-a-ndoaselea?
Tu explici tuturor ca esti "special" si promovezi asta, dar te superi cand face unul o gluma despre tine?

View Postneur0, on 23 noiembrie 2019 - 18:30, said:

Asta se înțelege.
În ce țară se petrecea treaba? Tot e bine că nu ai fost condamnat penal, dat afară etc.

Nu conteaza tara in care era desfasurat cursul. Am zis deja ca decizia a fost administrativa, adica pe baza codului intern al CE, care fiind institutie europeana are dreptul sa impuna astfel de limitari angajatilor/personalului extern. Nu avea cum sa fie fapta penala fiindca s-a intamplat prin 2014, cand treaba asta inca nu era luata asa in serios de lege.

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostThuraya_123, on 23 noiembrie 2019 - 19:01, said:

Eu sunt de vina ca fac glume sau ei ca aveau toti piticii din cap pusi de-a-ndoaselea?
Tu explici tuturor ca esti "special" si promovezi asta, dar te superi cand face unul o gluma despre tine?

Da, nu faci glume cu cei cu care nu ti permiti sa faci astfel de glume. Promoveaza toleranta, nu altceva.

#39
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,150
  • Înscris: 24.06.2006

View PostSingIt, on 23 noiembrie 2019 - 17:36, said:

Report la topic.
parca te plictisea

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2019 - 19:02, said:

Promoveaza toleranta, nu altceva.
pai aia nu ar trebui sa fie toleranti cu o gluma ori toleranta este doar pentru unii? sau avem masuri diferite? sau unii sunt mai egali decat altii?Posted Image

#40
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Ca fost o gluma nepotrivita ok, dar modul in care a facut-o a parut intentionat rautacios? Au considerat ca nu e suficient sa-i atraga atentia ca se simt jigniti, ci ca e necesar sa excaladeze la conducere? Ca sa ce? Ce au rezolvat asa si nu rezolvau cu politetea?

Edited by Mizu, 23 November 2019 - 19:35.


#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Glumele proaste si lipsa bunului simt nu ar trebui tolerate. Din cauza lor a aparut cp ul.

#42
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017
Situatia a fost in felul urmator. La curs au inceput sa se prezinte si sa explice cum ca ea e femeie, dar blocata in corp de barbat, si gagica'su (ma rog, gagica'sa) e barbat blocat in corp de femeie si au povestit despre sine tuturor. Au inceput sa-si promoveze stilul de viata si sa explice ca toti restu' trebuie sa ii accepte asa cum vor ei si nu cum i-a lasat mama natura.
Moment in care i-am intrebat ce sunt de fapt. S-au enervat si au repetat sarada cu femeie cu p*la si tot restul. La final le-am zis ca de fapt sunt normali, doar ca au facut schimb intre ei.
Au tacut iar dupa cateva saptamani aflu ca mi-au facut plangere pentru hate crime & speech.

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2019 - 19:36, said:

Glumele proaste si lipsa bunului simt nu ar trebui tolerate. Din cauza lor a aparut cp ul.

Gluma proasta e sa fii barbat, sa te costumezi in femeie, dar sa ti-o tragi cu o femeie costumata in barbat. Unii au nevoie de o resetare a normalitatii, ca s-a cam descentrat.

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu, gluma proasta este ce ai facut tu. Ce fac ei si cum sunt ei nu este treaba nimanui. Cu ce te deranjeaza pe tine ca s ei asa cum sunt?

Edited by MembruAnonim, 23 November 2019 - 20:08.


#44
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2019 - 19:36, said:

Glumele proaste si lipsa bunului simt nu ar trebui tolerate. Din cauza lor a aparut cp ul.
Sofism ieftin. Dacă vrei să afli mai multe lucruri despre corectitudinea politică, printre altele și ce este ea, am deschis topic aici: https://forum.softpe...-vieii-moderne/

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2019 - 20:07, said:

Nu, gluma proasta este ce ai facut tu. Ce fac ei si cum sunt ei nu este treaba nimanui. Cu ce te deranjeaza pe tine ca s ei asa cum sunt?
A afirmat el că e deranjat că distinsa are penis și distinsul vulvă? Sau viceversa? Îmi pare că induci lumea în eroare.

De când a afirma despre cineva că este normal, e o glumă proastă? În plus ești vreo autoritate în materie de glume, să decizi care este proastă sau nu?

Edited by neur0, 23 November 2019 - 20:12.


#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ma plictisesti, neur0, canta la alta masa.

#46
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2019 - 20:12, said:

Ma plictisesti, neur0, canta la alta masa.
Apreciez capacitatea de a purta o discuție. Dar dacă astea sunt argumentele, nu dai nimănui impresia că ai dreptate.

#47
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2019 - 20:07, said:

Nu, gluma proasta este ce ai facut tu. Ce fac ei si cum sunt ei nu este treaba nimanui. Cu ce te deranjeaza pe tine ca s ei asa cum sunt?
Dar chiar ei si-au adus treburile in discutie incepand sa explice cine si ce e. Eu m-as simti jenat de chestia sta deoarece nu vad de ce as fi obligat sa le ascult povestea vietii intr-o intalnire de afaceri.

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Păi poate ar trebui să ne explice contextul Thuraya. Oricum, chiar și așa, rămâi profesionist și schimbi vorba într un mod diplomat, nu faci glume proaste.

#49
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,150
  • Înscris: 24.06.2006

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2019 - 20:12, said:

Ma plictisesti, neur0, canta la alta masa.
plictisit/a plictisit/a, davezi ca tu canti la masa luiPosted Image

#50
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2019 - 20:54, said:

Oricum, chiar și așa, rămâi profesionist și schimbi vorba într un mod diplomat, nu faci glume proaste.
Am stabilit deja că nu este o glumă prostă. Ai putea da dovadă de empatie și să-l compătimești pe Thuraya pentru sancțiunea aplicată pe nedrept. Posted Image

Edited by neur0, 23 November 2019 - 21:06.


#51
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2019 - 20:54, said:

Păi poate ar trebui să ne explice contextul Thuraya. Oricum, chiar și așa, rămâi profesionist și schimbi vorba într un mod diplomat, nu faci glume proaste.

Contextul general - era inceputul unui curs despre metodele de educatie pentru liceeni si studenti. Iar eu eram pe partea introductiva, vorbeam de legislatia europeana aferenta strategiei 2014-2020.
Contextul spcific - cei doi erau lucratori/psihologi intr-un centru de copii institutionalizati din Belgia.

Intelegi acum cine-i gluma proasta?

Nu poti sa fii asa ceva si sa gandesti in felul asta, dar sa ai dreptul sa modelezi minti tinere in cel mai critic moment din viata. In liceu majoritatea iau cele mai proaste decizii posibile (alcool, droguri, sex neprotejat, etc) si mai vin si astia doi. Efectiv, mintea mea nu accepta ca astia doi au dreptul sa lucreze acolo. Gluma asta a fost cel mai friendly lucru pe care il gandea mintea mea in acel moment.

View Postneur0, on 23 noiembrie 2019 - 21:06, said:

Am stabilit deja că nu este o glumă prostă. Ai putea da dovadă de empatie și să-l compătimești pe Thuraya pentru sancțiunea aplicată pe nedrept. Posted Image

Chiar nu vreau compatimire. Sanctiunea aia m-a ajutat enorm sa inteleg sa nu-mi mai pese si sa ma reformez profesional. A fost conform proverbului "un sut in cur, un pas inainte".

#52
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostThuraya_123, on 23 noiembrie 2019 - 21:17, said:

Contextul general - era inceputul unui curs despre metodele de educatie pentru liceeni si studenti. Iar eu eram pe partea introductiva, vorbeam de legislatia europeana aferenta strategiei 2014-2020.
Contextul spcific - cei doi erau lucratori/psihologi intr-un centru de copii institutionalizati din Belgia.

Intelegi acum cine-i gluma proasta?

Nu poti sa fii asa ceva si sa gandesti in felul asta, dar sa ai dreptul sa modelezi minti tinere in cel mai critic moment din viata. In liceu majoritatea iau cele mai proaste decizii posibile (alcool, droguri, sex neprotejat, etc) si mai vin si astia doi. Efectiv, mintea mea nu accepta ca astia doi au dreptul sa lucreze acolo. Gluma asta a fost cel mai friendly lucru pe care il gandea mintea mea in acel moment.
Păi să ne spună Yseult dacă și-ar da copiii pe mâna celor doi.

#53
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostThuraya_123, on 23 noiembrie 2019 - 21:17, said:



Contextul general - era inceputul unui curs despre metodele de educatie pentru liceeni si studenti. Iar eu eram pe partea introductiva, vorbeam de legislatia europeana aferenta strategiei 2014-2020.
Contextul spcific - cei doi erau lucratori/psihologi intr-un centru de copii institutionalizati din Belgia.

Intelegi acum cine-i gluma proasta?

Nu poti sa fii asa ceva si sa gandesti in felul asta, dar sa ai dreptul sa modelezi minti tinere in cel mai critic moment din viata. In liceu majoritatea iau cele mai proaste decizii posibile (alcool, droguri, sex neprotejat, etc) si mai vin si astia doi. Efectiv, mintea mea nu accepta ca astia doi au dreptul sa lucreze acolo. Gluma asta a fost cel mai friendly lucru pe care il gandea mintea mea in acel moment.



Chiar nu vreau compatimire. Sanctiunea aia m-a ajutat enorm sa inteleg sa nu-mi mai pese si sa ma reformez profesional. A fost conform proverbului "un sut in cur, un pas inainte".


Mă scuzi, dar eu nu înțeleg. Ei propovăduiau schimbarea de sex sau, pur și simplu, povesteau despre ei? Știi? Chestia asta cu gender dysphoria chiar există. :)

#54
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2019 - 21:43, said:

Chestia asta cu gender dysphoria chiar există. Posted Image

Pe bune?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate