Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Infractiune motivata de ura

  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017

View Postadicontakt, on 23 noiembrie 2019 - 17:21, said:

hai fratilor , report la topic si gata

nu te duci tu mai bine sa te plimbi prin parc?

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Infracțiune motivată de ură.

View Postneur0, on 23 noiembrie 2019 - 17:06, said:

...

Întrebarea e: am înebunit cu toții? Acum 20 de ani trăiam într-o lume mult mai normală.

Altă întrebare: va continua starea de alienală mintală care se pare că a cuprins tot globul, să se agraveze?
1. Aproape toți. Mai suntem și sănătoși.

2. Va continua, da. Istoria se repetă. Apoi, într-un mod sau altul, se vor așeza din nou lucrurile.

#21
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Da, aia e traducerea potrivită.

Prin nebunie, nu înțeleg o afecțiune clinică ci o isterie colectivă.

Dacă istoria se repetă, lucrurile pot avea deznodăminte nefericite. Mai folositor ar fi să nu ajungem la exagerări. Dar nu se poate fără, se pare. :(

#22
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postneur0, on 23 noiembrie 2019 - 17:06, said:

ĂŽntrebarea e: am Ă®nebunit cu toții? Acum 20 de ani trăiam Ă®ntr-o lume mult mai normală.

Altă Ă®ntrebare: va continua starea de alienală mintală care se pare că a cuprins tot globul, să se agraveze?
Da și da.
Cel puțin Europa Occidentală și America de Nord în mod cert!

#23
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostCris007, on 23 noiembrie 2019 - 17:22, said:

Trans-ul ala nu stie ce sa reclame.
Mai bine s-ar concentra pe lista asta cu transi ucisi doar in ianuarie 2019, de exemplu.
Nu putea reclama ceva pentru care nu a suferit daune personal. Dar a ales să găsească o victimă heterosexuală, să-l reclame pentru că nu a făcut sex cu el. De abia asta mi se pare ură.
Dar nu faptul că ăla a reclamat e esențial, ci faptul că poliția și justiția din Marea Britanie consideră asta o infracțiune.

#24
LOLkekLOL

LOLkekLOL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 29.07.2019
Descreierarea e grava si periculoasa, dar prostii nu inteleg. De asta si au succes toate tampeniile si abuzurile care se intampla in ultima vreme, precum tratamente hormonale aplicate copiilor care nici n-au ajuns la pubertate, pentru "schimbare de sex". Pentru ca exista prea multi prosti care rad si nu dau atentie acestor incidente. Nu stiu unde dracu vom ajunge, lucrurile nu arata bine deloc! Tot mai multi prosti si decreierati incearca si reusesc sa-si impuna ideile prostimii care cam inghite tot ce i se da, din "corectitudine politica"..

#25
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postneur0, on 23 noiembrie 2019 - 17:06, said:

Altă întrebare: va continua starea de alienală mintală care se pare că a cuprins tot globul, să se agraveze?

Alienarea mintala e o forma indusa a CP-ului impus(a) de neomarxisti.

Dar, da, deocamdata, va continua.

Pana intr-o buna zi...

Edited by sylvius, 23 November 2019 - 17:34.


#26
SingIt

SingIt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 31.12.2014
Report la topic.

Cand a fost atentatul din Orlando in 2016 unde 59 de oameni au fost omorati si in jur de 500 au fost raniti, nimeni nu a zis nimic. Pentru ce ar trebui sa ne intereseze stirea asta? :)

#27
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

View Postneur0, on 23 noiembrie 2019 - 17:19, said:

Știrea e că dacă refuzi să faci sex cu cineva pentru că tu ai alte preferințe sexuale, poți fi cercetat penal pentru o crimă a urii. Cel puțin în Marea Britanie.
Mi se pare un subiect de discuție rezonabil.
1. Poliția este obligată să ancheteze o plângere, rezultatul unei anchete poate fi "plângerea a fost neîntemeiată" sau "plângerea a fost întemeiată și suspectul va fi trimis în judecată" sau "plângerea a fost neîntemeiată, dar am decoperit alte probleme care trebuie anchetate", dar în general o plângere trebuie anchetată.

2. Nu știm exact ce anume conține plângerea către poliție, dacă e "a refuzat să facă sex cu mine", mă îndoiesc că poliția va lua o măsură. Dacă plângerea este "după ce a descoperit că sunt trans individul a început să mă hărțuiască", este altă problemă.

#28
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostLOLkekLOL, on 23 noiembrie 2019 - 17:31, said:

Descreierarea e grava si periculoasa, dar prostii nu inteleg. De asta si au succes toate tampeniile si abuzurile care se intampla in ultima vreme, precum tratamente hormonale aplicate copiilor care nici n-au ajuns la pubertate, pentru "schimbare de sex".
E de discutat asta, cu părinții care își încurajează sau susțin copii să facă o schimbare de sex. Cel mai recent caz al fi cel a cuplului Brad Pitt/Angelina Jolie. Evident, poate fi nociv pentru copii.

Dar nu asta e problema aici. Problema e că refuzi să faci sex cu unul din ăsta și ai probleme penale.

View Posttavitu, on 23 noiembrie 2019 - 17:37, said:

1. Poliția este obligată să ancheteze o plângere
Doar plângerile care pot avea temei legal si posibilitatea de a fi reale.

Îți garantez că dacă mă duc să reclam că am fost răpit de extratereștri nu va da nimeni curs plângerii.

#29
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,146
  • Înscris: 24.06.2006

View PostSingIt, on 23 noiembrie 2019 - 17:08, said:

Dar tu vei continua sa deschizi topic-uri incontinuu pe aceasi si aceasi tema? Devine cam boring. Ultimul din cate stiu ti-a fost inchis.
poti sa te retragi daca te plictisesti

#30
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Sigur, dar noi nu știm ce a reclamat... așa că fiecare își imaginează ce vrea și asta nu este un lucru care să genereze o discuție productivă.

Edited by tavitu, 23 November 2019 - 17:50.


#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSingIt, on 23 noiembrie 2019 - 17:36, said:

...
Cand a fost atentatul din Orlando in 2016 unde 59 de oameni au fost omorati si in jur de 500 au fost raniti, nimeni nu a zis nimic. Pentru ce ar trebui sa ne intereseze stirea asta? Posted Image
Banuiesc ca au fost aplicate si acolo drepturile omului.
Adica criminalul sa aiba in celula caldura, lenjerie curata, grup sanitar curat, eventual televizor, mancare buna....

#32
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017
Sa povestesc o intamplare personala.

La un training al EC, aveam 2 cursanti, un cuplu de belgieni trans. Un el si o ea. El era de fapt femeie, dar imbracata ca un barbat, lua hormoni de crestere a parului pe corp si fata si facuse operatie estetica de extirpare a sanilor. Ea era barbat, dar imbracat in rochie si tocuri, epilat definitiv cu laserul pe fata si corp si avea silicoane. El se "identifica" drept femeie nascuta in corp de barbat, iar ea vice versa.

Din cauza faptului ca mi-am permis sa glumesc ca ei de fapt sunt oameni normali, doar ca au facut schimb intre ei, am primit mustrare scrisa si interdictie de a mai tine cursuri timp de 3 luni, glumita mea fiind incadrata drept fapta de calomnie la "hate speech or crime against underprivileged persons".

Edited by Thuraya_123, 23 November 2019 - 17:59.


#33
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Hahaha! Hai s-o luam altfel. Daca tu, neur0, mi-ai propune sa facem sex si eu te-as refuza, te-ai duce la politie sa ma reclami, just like that?
Ca eu asa intelesei din ce zici tu ca s-a intamplat.

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostThuraya_123, on 23 noiembrie 2019 - 17:58, said:

Sa povestesc o intamplare personala.

La un training al EC, aveam 2 cursanti, un cuplu de belgieni trans. Un el si o ea. El era de fapt femeie, dar imbracata ca un barbat, lua hormoni de crestere a parului pe corp si fata si facuse operatie estetica de extirpare a sanilor. Ea era barbat, dar imbracat in rochie si tocuri, epilat definitiv cu laserul pe fata si corp si avea silicoane. El se "identifica" drept femeie nascuta in corp de barbat, iar ea vice versa.

Din cauza faptului ca mi-am permis sa glumesc ca ei de fapt sunt oameni normali, doar ca au facut schimb intre ei, am primit mustrare scrisa si interdictie de a mai tine cursuri timp de 3 luni, glumita mea fiind incadrata drept fapta de calomnie la "hate speech or crime against underprivileged persons".


F bine. Ce treaba aveai cu ei sa ti permiti astfel de glume?

#35
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostLaberta, on 23 noiembrie 2019 - 18:00, said:

Hahaha! Hai s-o luam altfel. Daca tu, neur0, mi-ai propune sa facem sex si eu te-as refuza, te-ai duce la politie sa ma reclami, just like that?
Ca eu asa intelesei din ce zici tu ca s-a intamplat.
Asta se înțelege.

View PostThuraya_123, on 23 noiembrie 2019 - 17:58, said:

Din cauza faptului ca mi-am permis sa glumesc ca ei de fapt sunt oameni normali, doar ca au facut schimb intre ei, am primit mustrare scrisa si interdictie de a mai tine cursuri timp de 3 luni, glumita mea fiind incadrata drept fapta de calomnie la "hate speech or crime against underprivileged persons".
În ce țară se petrecea treaba? Tot e bine că nu ai fost condamnat penal, dat afară etc.

#36
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2019 - 18:02, said:

F bine. Ce treaba aveai cu ei sa ti permiti astfel de glume?
Păi ei înșiși sunt niște glume (proaste) ale naturii! :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate