Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

tgp marit

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
Strelok_-

Strelok_-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 390
  • Înscris: 17.10.2019

 XTH, on 28 noiembrie 2019 - 22:00, said:

Vezi....ai devenit alunecos,...precum pestele de"l maninci, cum spui asa....
Sexul face minuni, te face de uiti de medicamente, doctori stari de ANXIETATE, peste , post, varza si orez.
Ia tratamentul asta:
prima saptamina , sex in fiecare zi, pina la epuizare,
a doua saptamina, din 2 in 2 seri, te recuperezi, sa vezi ce bine_ti face, mama   mama.
Succes!  aplica tratamentul si mai...combinam!Posted Image
nu mai am prietena de 2 ani si nici papusi gonflabile nu am in casa.Stiu ca sexul face minuni ai dreptate dar nu am.masturbarea e buna in lipsa de?ca nici macar pe aia nu o mai practic demult.Sunt doar pierdut in timp si spatiu...

 byteworks, on 28 noiembrie 2019 - 21:58, said:

Eu zic sa te uiti mai bine.
eu zic sa te uiti tu mai bine in caz ca nu vezi bine.Uite asta este  exact ca in poza care am pus-o

https://comenzi.farm...-bounty-p300801

milk thistle 1000mg.dar repet nu inseamna ca daca mie imi raspunde si-mi merge e neaparat sa raspunda si la altii.A fost doar alegerea mea  si am avut noroc sa mi mearga.

de altfel sa stii ca s-ar putea sa fie alte produse mai puternice  pe baza de silimarina fata de ce am ales eu sunt constient.Sunt produse si produse.

Attached Files


Edited by Strelok_-, 28 November 2019 - 22:27.


#56
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 04.04.2003
Compozitie:
Silimarina (seminte de Silybum marianum, extract 4:1 - 250 mg) 1000,0 mg

Iti suna un clopotel ceva? Plus ca e o chestie care nu are nimic substantial in spate, studii, teste etc?

Edited by byteworks, 28 November 2019 - 22:50.


#57
Strelok_-

Strelok_-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 390
  • Înscris: 17.10.2019
nu-mi suna nici un clopotel eu ti-am zis doar ca o capsula are 1000mg exact cat scrie pe cutie.Nu am stat sa citesc ca are extract de seminte de 4:1
atat.

e foarte posibil sa ai dreptate sa nu aiba studii in spate,dar corpul meu raspunde la ea.Sper sa nu fie iar placebo cum spuneau unii pe aici.Nu ma intristati va rog... Posted Image
Eu oricum merg mai departe nu las armele jos.

Si doar ce ti-am spus mai sus ca sunt 1000 de feluri de silimarina.Eu pe asta am ales-o si sunt multumit de ea.

Edited by Strelok_-, 28 November 2019 - 22:54.


#58
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 04.04.2003
1000 mg din care cel putin 750 mg e nimic. Buna alegere.
Incep sa cred ca e reclama mascata la acel produs de 1g, plasat cu rabdare doar in a treia pagina a discutiei :) Altfel nu-mi explic crasa nevinovatie cu care inghiti alea.

#59
Strelok_-

Strelok_-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 390
  • Înscris: 17.10.2019
nu este nimic mascat omule si nu fac reclama la nimic.A fost doar alegerea mea.Habar nu am daca iau silimarina care trebuie.Tot ce stiu este ca de cand o iau de 10 zile nu mai am stari de oboseala si mie imi raspunde atat.De altfel daca citeai mai sus am si spus ca doctorul la care am fost nu mi-a specificat ce tip de silimarina sa iau mai exact,mi-a lasat la libera alegere sa iau ce vreau dar Silimarina sa fie si neaparat de 1000mg nu mai putin.
Daca tu ai alta versiune de silimarina mai buna te rog s-o postezi.
Repet eu pe asta am ales-o si cu asta basta,habar nu am care silimarina e mai puternica.

#60
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
El se referea că e o mangleala mascată din partea companiei
Adică pastila are in componenta ei doar 350 mg substanță activă restul sunt excipienții care formează pastila până la 1000 de mg
Sper că am fost destul de explicit,eu mă bucur că ai rezultate
Eu in vara când am avut o indigestie nasoala și am ajuns pe la medic la fel mi-a găsit una din valori puțin mărită și a spus sa iau lagosa

#61
Strelok_-

Strelok_-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 390
  • Înscris: 17.10.2019
aha,am inteles.Deci practic pastila aia are maxim 250mg de silimarina.Probabil daca ar avea 1000m-as simti muult muult mai bine.E ok si asa.

#62
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Vezi ca ai priceput....

#63
Strelok_-

Strelok_-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 390
  • Înscris: 17.10.2019

 I2O, on 29 noiembrie 2019 - 17:43, said:

Vezi ca ai priceput....
de fapt individul s-a referit strict la mine ca fac reclama mascata la acel produs din moment ce afirma clar si raspicat:
"Incep sa cred ca e reclama mascata la acel produs de 1g, plasat cu rabdare doar in a treia pagina a discutiei"
Cine putea sa plaseze acest produs fix pe pagina a 3-a a DISCUTIEI?Decat initiatorul topicului adica eu.ca doar nu se referea la mangleala mascata din partea companiei.
Hai sa o lasam balta si sa nu mai intindem coarda mai mult decat e cazul...
Am inteles bine ce era de inteles si unde bate.

cel putin asa imi lasa sa inteleg din exprimarea care a avut-o..

#64
pawn

pawn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 05.04.2006
salut,

AST (adica TGO) 69
ALT (adica TGP) 69.

Or fi multe, or fi putine?
Trigliceridele si alea 296, colesterol ceva mai mare, in rest aproximativ normale. ca beau (am baut pana sapt trecuta) de ani buni e un understatement grav.
sapt. viitoare merg la urolog, trimis de medicul de familie. incerc si eu silimarina, oprirea oricarui abuz de booze (am aruncat si cutiile de bere din figider). nu stiu ce sa spun, este evident ca sunt paralel cu orice notiune medicalo-anatomo-patologica.

Edited by pawn, 13 October 2020 - 11:34.


#65
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 23.01.2010
Daca o sa tii bautura in continuare, te specializezi si in medicina, nu mai esti paralel.

#66
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Gama GT 77 maxim 50...puțin obez...analizele cam normale...gama GT..unde sa merg să mă verific ? Amănunțit? Mulțumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate