Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cine va fi noul antrenor al echipei nationale de fotbal a Romaniei ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015
Florin Salam,
Cred ca asta e singurul pe care-l asculta jucatorii

#38
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,859
  • Înscris: 23.06.2013
Meciurile din play off se joaca in martie...oare federatia,cand va alege antrenorul ?!
In 4 luni noul antrenor ar putea programa cateva meciuri amicale...s-ar putea acomoda cu jucatorii,ar planifica si pune in
practica tactica adoptata in meciul cu islandezii...stiu ce tactica trebuie...contraatacul...islandezii sunt foarte prosti,ataca,astfel,pe contraatac ii surprindem
cu jucatori rapizi...ne trebuie 2 mijlocasi buni,care sa poata sa ii poate pune mingii lui Mitrita,la marginea careului,asta va intra in careu sau chiar din marginea lui,va suta si va marca.
Nu stiu ce jucatori am putea avea in aparare,poate aveti voi cativa posibili fundasi...apararea este varza...apropo,astia,nordicii sunt inaltine ,trebuie doi aparatori inalti.

Edited by marshall54, 22 November 2019 - 18:14.


#39
Cmd199306

Cmd199306

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 15.07.2019

 Tsunnnami, on 22 noiembrie 2019 - 14:55, said:


Maradona???
Ce sa faci cu ala?
Asa il pui pe ilie Nastase, nivelul e tot ala


Glumeam... Ar fi ceva de genul Julio Baptista la CFR.
Totuşi, văd că pe Tata Puiu nu-l bagă nimeni în seamă.

#40
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
De ce sunteți masochiștiPosted Image și vă faceți speranțe? La meciuri nu am emoții - știu că-s de meserie luzeriPosted Image și mă uit special ca să-i văd cum primesc goluriPosted ImagePosted Image  .

#41
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,859
  • Înscris: 23.06.2013
Mirel Radoi a fost numit antrenorul echipei nationale.

Insa pentru ce perioada ?

Sper ca pentru cele doua meciuri de calificare la campionatul european...daca nu ne calificam,sa fie dat afara,este logic si corect,
ce facem,experimente,cu un antrenor fara experienta si fara rezultate in cariera de antrenor ?!
_______________________________________________________________________________________

Nu avem nici o certitudine,ca echipa nationala (antrenata de Mirel Radoi),se va callifica...la campionatul european sau la campionatul mondial !

In lista antrenorilor ce trebuiau intrebati ,,vrei sa fii antrenorul echipei nationale?''...erau in prim plan,antrenori cu
mult mai buni decat acest tanar antrenor,fara experienta...MIRCEA LUCESCU...ANGHEL IORDANESCU...RAZVAN LUCESCU...
...DAN PETRESCU...GHEORGHE HAGI...LADISLAU BOLONI...VICTOR PITURCA...COSMIN OLAROIU...

Echipa nationala de fotbal este cea care reprezinta tara noastra,iubirea si pasiunea milioanelor de romani...si ar fi trebuit antrenata de unul
dintre antrenorii de mai sus.

#42
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Fotbalul e doar un sport, iar nationala nu mai reprezinta demult tara. E doar o adunatura de amatori, cu nimic mai buni decat cei care practica acest sport in competitiile sportive organizate intre diverse licee.
Diferenta dintre liceeni si cei de la nationala, e ca ultimii au bani, masini, femei si putina carte.

#43
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pana la urma ca tara sa mearga bine e important ca noi , ca individual fiecare , sa fim multumiti....."tara" nu e altceva decat fiecare om in parte care vrea sa traiasca mai bine

#44
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Individual ??? Adica fiecare cu aia mă-sii ? Daca asa crezi tu ca stau treburile te inseli rau de tot.
Tara asta e ca fotbalul sau ca orice sport de echipa. Daca in echipa ai multi incompetenti, asistati sociali, putori, copilul lui X sau Y care n-au nicio tangenta cu fotbalul, nu performezi, nu ai cum sa ai rezultate.



#45
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Bă da' ce antrenor au pus ăștia! Mirel rădoi - mare caracter, mare experiență: 6 luni la steaua(când nu avea nici bacu') și 1 an și 4 luni la U21.

#46
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 primuministru, on 27 noiembrie 2019 - 22:42, said:

Individual ??? Adica fiecare cu aia mă-sii ? Daca asa crezi tu ca stau treburile te inseli rau de tot.
Tara asta e ca fotbalul sau ca orice sport de echipa. Daca in echipa ai multi incompetenti, asistati sociali, putori, copilul lui X sau Y care n-au nicio tangenta cu fotbalul, nu performezi, nu ai cum sa ai rezultate.
degeaba stii sa dai pasa daca atunci cand te afli fata in fata cu un adversar nu stii un dribling incat sa il lasi in urma. apoi este si pasa in careu. evident ambele conteaza ca sa dai gol. insa sa joci exclusiv din pasa nu merge pentru ca la un moment si adversarul joaca exclusiv la interceptie si te poate prinde. si daca pierzi in apropiere de careu e naspa. cam asa si la nivel de societate.

uite la barca de exemplu: messi face dribling, trage dupa el 2-3 jucatori , se descopera centrul , messi da o pasa la un jucator liber pentru care e o simpla formalitate sa inscrie. si sa pui unul singur sa il marcheze pe messi nu merge pentru ca are calitate prea mare si ii oferi spatiu de urcare. in cazul asta pasa devine iar o simpla formalitate , sau sutul la poarta al lui messi.

notiunea de contra-pied are mare greutate in fotbal ca si in tenis. driblingul in lateral cu dezechilibrarea adversarului ofera spatiu de urcare si centrare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate