Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

ajutor legat de pariuri

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postdannyetlv, on 21 noiembrie 2019 - 21:03, said:

Am băgat la Ă®nceput, că hai să risc, apoi tot câte 10lei, maxim 20 băgam pe bilet. Dar tot degeaba.

Pune mâna și fă o munca istovitoare pe bani putini, cum face toată lumea, vei conștientiza în primul rând că ești un sclav iar în al doilea rând vei conștientiza valoarea banului și vei baga greu și 10 lei la pariuri. Și atunci te vindeci fara psihoterapie.

#20
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

View PostKres, on 21 noiembrie 2019 - 21:11, said:

Am întâlnit extrem de mulți pariori care nu înțeleg un lucru elementar: atunci când ei iau pe bilet un meci "sigur", băgând 100 de lei pe o cota de 1,07 că câștiga Barcelona acasă, tocmai au pus la bătaie 100 de lei din munca lor iar casa de pariuri a pus la bătaie 7 lei din "munca" ei.

Asta e primul pas spre a înțelege cum e treaba cu pariurile.
Adică...ca să câștigi mult trebuie să mizezi mulți bani în timp ce casele de pariuri nici că nu sunt afectate de câștiguri? Eu asta înțeleg..

#21
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
initiator, dar tu ce vrei ? sa inveti cum se joaca ? sau sa te lasi de acest sport ? :)

#22
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

View Postjimi91, on 21 noiembrie 2019 - 21:20, said:

initiator, dar tu ce vrei ? sa inveti cum se joaca ? sau sa te lasi de acest sport ? Posted Image
Vreau să găsesc cel mai ok mod prin care să pot recupera câtuși de puțin din pariuri..nu vreau să mă las definitiv..
Dar înțeleg din răspunsuri...."Sunt atat de putini castigatori in jocul asta incat e greu sa gasesti chiar si o singura persoana care face bani din asa ceva..cam 99.99% sunt pierzatori iar acel 0.01% nu o sa-l gasesti niciodata pentru ca nu vrea sa fie gasit :)
Bani se fac din activitati adiacente pariatului...nu din pariatul efectiv; adica lucrand pentru casele de pariuri sa indemni fraierii sa-si parieze banii etc"
Cred că ăsta e cel mai bun răspuns pe care l-am putut primi.

View Poststalker2142, on 21 noiembrie 2019 - 21:06, said:


Sunt atat de putini castigatori in jocul asta incat e greu sa gasesti chiar si o singura persoana care face bani din asa ceva..cam 99.99% sunt pierzatori iar acel 0.01% nu o sa-l gasesti niciodata pentru ca nu vrea sa fie gasit Posted Image

Bani se fac din activitati adiacente pariatului...nu din pariatul efectiv; adica lucrand pentru casele de pariuri sa indemni fraierii sa-si parieze banii etc
Cred că răspunsul ăsta și celălalt sunt cele mai bune răspunsuri pe care le-am putut primi.
Doar o mențiune: Mi-a zis un coleg de alt coleg, care cică a făcut destui bani din pariuri, dar tipul avea multă răbdare..punea cam 10.000 lei pe o cotă de 1.2-1.3. Dar au fost cazuri când a pierdut și 30.000lei. Când am vorbit cu el mi-a zis să nu continui cu ele, căci el s-a retras, mai ales după ce i-au blocat contul.
Însă eu nu-mi permit să pariez atâta...
Dar eu î

#23
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
@dannyetlv,

Strategia ta de a te scoate este profund greșită, ți-am explicat mai sus de ce, băgând mai mulți bani, vei ajunge sa pierzi mai mulți bani, deci practic nu te scoți. Nu exista strategie cu care sa te scoți pe termen lung la pariuri, pentru că ai matematica împotriva ta - poți să câștigi 10 meciuri la rand cu o cota de 1.10, adunând putini bani, dar dacă îl pierzi pe al 11-lea, ai pierdut tot ce ai câștigat în cele 10 meciuri.

Un parior pe cote mici, se bucura de 4-5 ori la rând înainte să piardă tot.

Edited by Kres, 21 November 2019 - 21:36.


#24
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007
fura de la ma-ta din geanta si baga la pariuri, poate dai un tun Posted Image

#25
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 09.08.2009
Am si eu la munca destui maniaci cu pariurile, unii dintre ei mai si castiga sume de la cativa zeci de lei pana la 4000-5000 de lei mai rar, ca uneori ma tenteaza si pe mine sa ma apuc. Problema este ca eu sunt total paralel cu fotbalul si celelalte sporturi, si din cauza asta pana in prezent nu m-am apucat. Ei totusi sunt pasionati cat de cat, urmaresc meciurile, cunosc echipele si tot nu castiga, eu ce sanse as avea? Zero. Problema este ca ei totusi niciodata nu spun cat au bagat, pana au reusit sa scoata ceva, si ma indoiesc ca sunt pe plus. Unii dintre ei, nici macar nu se limiteaza la un bilet pe zi, pun mai multe odata.

#26
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017

View Postdannyetlv, on 21 noiembrie 2019 - 21:29, said:


Doar o mențiune: Mi-a zis un coleg de alt coleg, care cică a făcut destui bani din pariuri, dar tipul avea multă răbdare..punea cam 10.000 lei pe o cotă de 1.2-1.3. Dar au fost cazuri când a pierdut și 30.000lei. Când am vorbit cu el mi-a zis să nu continui cu ele, căci el s-a retras, mai ales după ce i-au blocat contul.
Însă eu nu-mi permit să pariez atâta...
Dar eu î

Pai daca s-a retras asta iti da de gandit ca nu a facut bani multi din pariuri..ci a fost doar unul dintre multii care a incercat si nu i-a iesit
Probabil ca juca arbitraj si in cele din urma s-a "ars"

Daca nu vrei sa renunti o idee buna e sa joci virtual: iti deschizi un excel si joci un numar de unitati virtuale, adica atunci cand te-ai decis pe un pariu vezi ce cota are la o casa unde ai putea juca si in real si inregistrezi numarul de unitati pariate si cota la momentul respectiv in excel.

Daca dupa un numar de pariuri incepi sa tot pierzi inseamna ca strategia e pierzatoare si ai testat-o gratuit, fara sa pierzi bani reali

#27
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

View PostKres, on 21 noiembrie 2019 - 21:35, said:

@dannyetlv,

Strategia ta de a te scoate este profund greșită, ți-am explicat mai sus de ce, băgând mai mulți bani, vei ajunge sa pierzi mai mulți bani, deci practic nu te scoți. Nu exista strategie cu care sa te scoți pe termen lung la pariuri, pentru că ai matematica împotriva ta - poți să câștigi 10 meciuri la rand cu o cota de 1.10, adunând putini bani, dar dacă îl pierzi pe al 11-lea, ai pierdut tot ce ai câștigat în cele 10 meciuri.

Un parior pe cote mici, se bucura de 4-5 ori la rând înainte să piardă tot.
"Un parior pe cote mici, se bucura de 4-5 ori la rând înainte să piardă tot." Atunci de ce mai pariază lumea? De ce mai există pariori?
"Nu exista strategie cu care sa te scoți pe termen lung la pariuri, pentru că ai matematica împotriva ta - poți să câștigi 10 meciuri la rand cu o cota de 1.10, adunând putini bani, dar dacă îl pierzi pe al 11-lea, ai pierdut tot ce ai câștigat în cele 10 meciuri." Cum adică ai matematica împotriva ta?

View Poststalker2142, on 21 noiembrie 2019 - 21:37, said:

Pai daca s-a retras asta iti da de gandit ca nu a facut bani multi din pariuri..ci a fost doar unul dintre multii care a incercat si nu i-a iesit
Probabil ca juca arbitraj si in cele din urma s-a "ars"

Daca nu vrei sa renunti o idee buna e sa joci virtual: iti deschizi un excel si joci un numar de unitati virtuale, adica atunci cand te-ai decis pe un pariu vezi ce cota are la o casa unde ai putea juca si in real si inregistrezi numarul de unitati pariate si cota la momentul respectiv in excel.

Daca dupa un numar de pariuri incepi sa tot pierzi inseamna ca strategia e pierzatoare si ai testat-o gratuit, fara sa pierzi bani reali
1. La ce te referi prin "juca arbritraj"?
2. Tu ai jucat vreodată la pariuri, de știi toate astea? Și ce ai reușit?

#28
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
adica, de ce lumea fumeaza, bea, pierde timpul pe net, pariaza, mananca peste masura etc. Pentru ca suntem imbecili :)

#29
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
op=ul are 14 ani cred. prea multe intrebari de copil pune. nu mai pune ma la pariuri. nu e bine. lasa-i pe aia care stiu unde sunt blaturile sa parieze

#30
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017

View Postdannyetlv, on 21 noiembrie 2019 - 21:49, said:

Tu ai jucat vreodată la pariuri, de știi toate astea? Și ce ai reușit?

doar sa pierd timpul si banii aiurea in final
candva prin 2010 facusem din 100 de euro cateva mii de euro cu pariuri single la online si ulterior i-am pierdut
la bilete offline combo am luat diverse premii, cel mai tare bilet fiind unul cu miza 35 de lei si 5000 castigul la bet cafe arena cand inca mai traia Patriciu :)
cum n-am reusit sa fac o strategie sa ies pe plus am renuntat

#31
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postdannyetlv, on 21 noiembrie 2019 - 21:49, said:


1. "Un parior pe cote mici, se bucura de 4-5 ori la rând Ă®nainte să piardă tot." Atunci de ce mai pariază lumea? De ce mai există pariori?

2. "Nu exista strategie cu care sa te scoți pe termen lung la pariuri, pentru că ai matematica Ă®mpotriva ta - poți să câștigi 10 meciuri la rand cu o cota de 1.10, adunând putini bani, dar dacă Ă®l pierzi pe al 11-lea, ai pierdut tot ce ai câștigat Ă®n cele 10 meciuri." Cum adică ai matematica Ă®mpotriva ta?

1. Lumea pariază din imbolduri psihologice, nu din motive raționale.

2. La o cota de 1.10 tu pui pe masa 100 de lei iar casa de pariuri pune pe masa 10 lei, deci riști 100 de lei pentru șansa de a câștiga 10 lei daca nu da vreun tâmpit gol in minutul '92.

#32
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017
Da, dar unde vezi cota de 1.10 pe Barcelona ai in contrapartida egal sau Espanyol pe cota mult mai mare :)

#33
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

View PostKres, on 21 noiembrie 2019 - 22:01, said:

1. Lumea pariază din imbolduri psihologice, nu din motive raționale.

2. La o cota de 1.10 tu pui pe masa 100 de lei iar casa de pariuri pune pe masa 10 lei, deci riști 100 de lei pentru șansa de a câștiga 10 lei daca nu da vreun tâmpit gol in minutul '92.
La cote de 1.10 eu puneam peste 0.5goluri, nu pariam pe soliști. Dar din 10 meciuri abia faci o cotă de 2-3 plus disperarea când vezi că nicicum nu se dă vreun gol.

#34
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostKres, on 21 noiembrie 2019 - 22:01, said:

1. Lumea pariază din imbolduri psihologice, nu din motive raționale.

2. La o cota de 1.10 tu pui pe masa 100 de lei iar casa de pariuri pune pe masa 10 lei, deci riști 100 de lei pentru șansa de a câștiga 10 lei daca nu da vreun tâmpit gol in minutul '92.

am bagat eu odata 5 lei pe un bilet cu 20-30 de meciuri cu astfel de cote  Posted Image))....1.10 vs 5 sau 6 Posted Image)...am pierdut cred ca 10 meciuri Posted Image))

PS. eu nu-mi dau seama cum sunt unii  disperati dupa asa ceva....la fel si cu pacanelele...adica, acolo te bati clar cu calculatorul, nu ai cum sa castigi :))...e o boala grea :|

Edited by jimi91, 21 November 2019 - 22:15.


#35
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postdannyetlv, on 21 noiembrie 2019 - 22:07, said:


La cote de 1.10 eu puneam peste 0.5goluri, nu pariam pe soliști. Dar din 10 meciuri abia faci o cotă de 2-3 plus disperarea când vezi că nicicum nu se dă vreun gol.

Pai tocmai, șansa să te îmbolnăvești de ficat este maxima. Mai bine iei drku un X solist la pauză de toți banii

#36
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,065
  • Înscris: 24.02.2011
Cam cu cât îs impozitate casele de pariuri? Cu 80% din profit sau mai mult? Și pe lângă asta, cheltuieli cu chirii, salarii, utilități etc. și văd că tot ies pe profit. De ce oare?Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate