Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

ajutor legat de pariuri

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016
Salutare!
Am nevoie de ajutor din partea voastră. Am început cam din aprilie cu pariurile sportive, l-am urmărit pe Doru Crăciun cât și pe cei de la pariuri1x2. Prima dată mizam doar pe biletele lor, apoi mi-am luat-o în cap și-am piariat destul de intens, cam pe toate meciurile pe care le găseam (pariam peste 0.5goluri unde pontul era de peste 1.5/2.5 goluri). Am pierdut destul de mulți bani. Am avut noroc cu maică-mea, că m-a ajutat când am avut nevoie cu ceva bani.

Culmea este că m-am apucat de ele fiindcă aveam niște probleme personale și am vrut să încerc o prostie, poate dau o lovitură. Plus că încă de mic copil sunt de părere că "De ce ți-ar da cineva sau ceva bani gratis? E imposibil!". Acum nu mai pot nici măcar să aștept să pun un singur bilet, postat de ceva tipster, căci simt nevoia la fiecare oră să joc un bilet. Pariez doar pe fotbal. Și nici măcar nu e pasiune pentru fotbal la mine, căci nu-mi place să mă informez legat de meciuri...mi-ar plăcea doar să pariez aleatoriu și să ies pe profit. Cam singura fericire pe care o văd acum este să să am niște câștiguri faine, măcar din 10lei să fac 30 sau mai mult.
Acum știu că visul multor oameni ar fi să facă bani din nimic, oricine și-ar dori un bilet câștigător cu profit cât de cât. Și știu că de la "De ce ți-ar oferi cineva sau ceva bani gratis?" la "Îmi doresc doar să câștig încât să recuperez o parte din bani, fiindcă orice altă modalitate de a face bani este oribilă" nu este deloc ok..Îmi vreau doar o parte din bani înapoi, și mi-e foarte greu să nu joc zilnic. Și știu că se zice că "Domnia și prostia se plătesc", și nici nu sunt om complet leneș care nu vrea să facă absolut nimic ci să-i vină banii, doar că toată ziua mă gândesc la ei, la cum am putut pierde atâția bani "Am zis mereu "Hai să risc.., hai că oricum am pierdut multe până acum, hai să mai fac o prostie".
Strategia cu minim un gol pentru fiecare meci de pe bilet nu este tocmai bună fiindcă, fiecare cotă e mică (1.10 maxim) și apoi mă stresez puternic când văd că nu se dă gol în primele 50/60m. Am făcut de multe ori crize de nervi greu de stăpânit fiindcă pierdeam câștiguri de care chiar aveam nevoie. Strategia cu sub un anumit număr de goluri am încercat-o abia recent, însă, din nou, nu prea suport stresul (ca secundă de secundă să speri că nu se dea un gol ca măcar să faci un cashout decent).
Nu știu exact ce-i de făcut în cazul meu. Profilul meu este informatica, dar nu mai simt vreun interes față de programare (nu știu de mi-ar plăcea altă ramură din it), iar acum am ajuns în ultimul hal cu dependența de pariuri.
Măcar de aș ști o rețetă mai ok decât să pariez meciuri aleatorii, să șțiu că trebuie să fiu atent la ceva și scot măcar câțiva zeci de lei pe săptămână sau pe zi. Nu mă ajută niciun articol de pe net referitor la pariuri, fiindcă tot ce se scrie/spune e mult prea general..Am jucat obsesiv la peste 0.5/1.5goluri pe meci, și știu că e proastă rău strategia. Alteori am dat cashout pe când să am câștig fiindcă nu mai suportam.
Mă poate ajuta cineva, vă rog frumos, măcar cu o idee? Căci chiar mă simt blocat..

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Nu paria bani pe care nu-ti permiti sa-i pierzi. Tu esti doar un altul care isi pune viata la pariu.
In cazul tau, ideal ar fi sa te opresti. Nu iti permiti si nici nu stii sa pariezi.

Edited by Serafim606, 21 November 2019 - 20:42.


#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
regula de aur : nu paria daca nu-ti permiti sa pierzi Posted Image...

PS. la pariuri sportive, fotbal, se pariaza sume mici ;)...maxim 10 lei :)

Edited by jimi91, 21 November 2019 - 20:43.


#4
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Trebuie tratament psihiatric său duhovnicesc, clar..

Pariurile nu-s făcute să te scoți, că n-ar mai munci nici drku, daca s-ar putea face bani din pariuri.

 jimi91, on 21 noiembrie 2019 - 20:41, said:

regula de aur : nu paria daca nu-ti permiti sa pierzi

Arata-mi tu un om cu venituri normale, de 400 euro pe lună, care își permite să piardă 100 de lei la pariuri, spunand: "Dă-i în lula mea de bani, noi sa fim sănătoși. O viață avem, hai s-o bem!"

Edited by Kres, 21 November 2019 - 20:47.


#5
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Kres, on 21 noiembrie 2019 - 20:45, said:

Trebuie tratament psihiatric său duhovnicesc, clar..

Pariurile nu-s făcute să te scoți, că n-ar mai munci nici drku, daca s-ar putea face bani din pariuri.



Arata-mi tu un om cu venituri normale, de 400 euro pe lună, care își permite să piardă 100 de lei la pariuri, care spune: "dă-i în lula mea de bani"

am spus ca la fotbal nu se baga bani grei...maxim 10 lei... Traiesti meciul mai intens :), ai o miza :))

Eu ma mai jucam poker , dar e alta mancare de peste ;)...acolo nu prea e de noroc, ci de timp ;)

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Exact. de 400 de euro nu-si permite. deci sa nu joace.

#7
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 jimi91, on 21 noiembrie 2019 - 20:48, said:


am spus ca la fotbal nu se baga bani grei...maxim 10 lei... Traiesti meciul mai intens :), ai o miza :))

Lasa-l drku de drog.. ce o să câștigi băgând 10 lei pe un meci "sigur", cu cota de 1,15-1,25 ??

Vezi de treabă .. omul simplu se droghează cu bucurii mici...altfel da chix în viața asta de kkt

#8
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Kres, on 21 noiembrie 2019 - 20:52, said:

Lasa-l drku de drog.. ce o să câștigi băgând 10 lei pe un meci "sigur", cu cota de 1,15-1,25 ??

Vezi de treabă .. omul simplu se droghează cu bucurii mici...altfel da chix în viața asta de kkt

de regula bagi 10 lei pe mai multe meciuri :)...sa castigi 100 de lei...greu sa castigi :)

initiatorul din cate am inteles juca invers, baga o suma mare de bani, castig aproape garantat, dar, e suficient sa piarda odata :)...

#9
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017
Si cam cati bani ai pierdut per total ?

De obicei la jocuri de noroc/pariuri,,, cati bani ai pierdut pana acum e nimic, fata de cat vei pierde daca joci in continuare in incercarea de a recupera ce ai pierdut

#10
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

 Serafim606, on 21 noiembrie 2019 - 20:41, said:

Nu paria bani pe care nu-ti permiti sa-i pierzi. Tu esti doar un altul care isi pune viata la pariu.
In cazul tau, ideal ar fi sa te opresti. Nu iti permiti si nici nu stii sa pariezi.
Păi și cine știe să parieze? Ăia care știu să parieze cum fac?

#11
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Nu e treaba ta.

Tu nu-ti permiti. Opreste-te pana nu devii ratat cu acte in regula. Nu esti departe.

Edited by Serafim606, 21 November 2019 - 21:02.


#12
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

 jimi91, on 21 noiembrie 2019 - 20:56, said:


de regula bagi 10 lei pe mai multe meciuri Posted Image...sa castigi 100 de lei...greu sa castigi Posted Image

initiatorul din cate am inteles juca invers, baga o suma mare de bani, castig aproape garantat, dar, e suficient sa piarda odata Posted Image...
Am băgat la început, că hai să risc, apoi tot câte 10lei, maxim 20 băgam pe bilet. Dar tot degeaba.

#13
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

 dannyetlv, on 21 noiembrie 2019 - 21:01, said:


Păi și cine știe să parieze? Ăia care știu să parieze cum fac?
Casele de pariuri stiu sa parieze. Si pariază pe matematica, adică castiga indiferent de rezultat, fiindcă ei fac regulile. Si chiar si ei si-o mai iau în freza datorită blaturilor.

#14
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 29.10.2017

 dannyetlv, on 21 noiembrie 2019 - 21:01, said:

Păi și cine știe să parieze? Ăia care știu să parieze cum fac?

Sunt atat de putini castigatori in jocul asta incat e greu sa gasesti chiar si o singura persoana care face bani din asa ceva..cam 99.99% sunt pierzatori iar acel 0.01% nu o sa-l gasesti niciodata pentru ca nu vrea sa fie gasit :)

Bani se fac din activitati adiacente pariatului...nu din pariatul efectiv; adica lucrand pentru casele de pariuri sa indemni fraierii sa-si parieze banii etc

#15
nyxx

nyxx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 30.03.2019
La astea e bine sa joci cand esti mic (copil).Ca atunci ai cele mai mari sanse sa castigi.
Dupa 18 ani iesi pe pierdere.

Eu cand eram in a 6-a jucam la aparate poker banii de mancare care ii primeam de acasa.
Altii ii dadeau pe mancare si se faceau grasi pe cand eu aveam patratele.
Odata am bagat 100 credit si am prins cupa de careu.Era vreo 2000 credit parca nu mai stiu.
Am luat banu si dus am fost nu am mai bagat de atunci nimica.
Asa se face.
Joci pana castigi si apoi te opresti.

Edited by nyxx, 21 November 2019 - 21:07.


#16
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

 stalker2142, on 21 noiembrie 2019 - 21:06, said:


Sunt atat de putini castigatori in jocul asta incat e greu sa gasesti chiar si o singura persoana care face bani din asa ceva..cam 99.99% sunt pierzatori iar acel 0.01% nu o sa-l gasesti niciodata pentru ca nu vrea sa fie gasit Posted Image

Bani se fac din activitati adiacente pariatului...nu din pariatul efectiv; adica lucrand pentru casele de pariuri sa indemni fraierii sa-si parieze banii etc
"lucrand pentru casele de pariuri sa indemni fraierii sa-si parieze banii etc" adică, cum este Doru Crăciun și altul Andrei Dumitru și cei de la redacția pariuri1x2, care pe siteul lor au linkuri cu casele de pariuri la care să te înregistrezi și pariezi? Tipul ăla Doru Crăciun mereu și mereu postează bilete câștigătoare în emisiunea lui...mă gândesc că doar să atragă oamenii să parieze...
Faza e că tot la acei bani mă gândesc, m-au prins într-un moment slab apoi am vrut doar să-mi refac depozitul...

#17
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Am întâlnit extrem de mulți pariori care nu înțeleg un lucru elementar: atunci când ei iau pe bilet un meci "sigur", băgând 100 de lei pe o cota de 1,07 că câștiga Barcelona acasă, tocmai au pus la bătaie 100 de lei din munca lor iar casa de pariuri a pus la bătaie 7 lei din "munca" ei.

Asta e primul pas spre a înțelege cum e treaba cu pariurile.

Edited by Kres, 21 November 2019 - 21:13.


#18
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 dannyetlv, on 21 noiembrie 2019 - 21:03, said:

Am băgat la început, că hai să risc, apoi tot câte 10lei, maxim 20 băgam pe bilet. Dar tot degeaba.

Eu am jucat putin la pariuri sportive, pentru ca necesita foarte multa informare in acest domeniu.

Se pariaza in functie de buget, nu joci daca nu-ti permiti sa pierzi...logica e simpla, tu vrei sa castigi constant, adica la sfarsitul lunii, sa tragi linie si sa fii pe plus. Pariaza sume mici, 20 de lei e mult...pana si 10 lei e mult...mergi usor, cu cativa lei la inceput ;)...nu stai stresat ca pierzi biletul si nici nu te lasi influentat :)..pe masura ce inveti, si daca incepi sa castigi, poti sa-ti permiti sa bagi mai multi bani :)..dar ai nevoie de un anume bankroll  pentru a juca cu sume mai mari:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate