Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor pt casti

În UE, permis digital de conducato...

Spalatorie auto profesionala in I...

Anxietate si Safety behaviors OCD.
 Conducta DN 800 pe teren construi...

placa video buna pentru redare ca...

in cat timp se activeaza un abona...

Dilema dupa facultate
 Reciclare metale - merita?

Renault Arkana sh sau Sang Yong K...

La multi ani @ceanu1980!

La multi ani @KiloW!
 ChatGPT - Certificat de rezidenta...

Page numbers in Google Docs, dar ...

Prenadez dubios

WhatsApp pe cartela din routerul ...

problema decupare melodii

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

ludacris08

ludacris08

Junior Member

• Grup: Members
folosesc asta https://audiotrimmer.com/ sa decupez ceva din melodii ca sa imi fac ringtones
dar melodiile din folderul asta  https://i.imgur.com/SJ8wAEX.png nu merg
apare asa pe trimmer https://i.imgur.com/v1uP3tx.png
ma gandeam sa folosesc un cue splittler melodiile sunt deja splituite aparent si oricum nici nu am un .cue acolo
ceva pt m3u ala poate? dar ce sa ii fac? melodiile deja par impartite dar sitului asta nu ii convin
as putea sa folosesc un program separat de cutting dar ce am gasit eu par foarte complicate ( audacity) chiar si pt ceva banal.. d-aia preferam situl asta ca doar ma jucam cu sliderele alea si aia e. Ma lasa sa si ascult din mers ce incerc sa tai.

Edited by ludacris08, 21 November 2019 - 10:18.

2Unlimited

2Unlimited

"No limits"

• Grup: Senior Members
https://mp3cut.net/

Poti face si fade-in / fade-out. E foarte simplu de folosit, poti si asculta, si selecta dupa timp. Merge si cu flac, wav, etc...

Edited by 2Unlimited, 21 November 2019 - 10:27.

tEo

tEo

Senior Member

verifica numele folderului in cauza, sa nu fie cu diacritice sau caractere ciudate (de ex. rusesti sau chinezesti). totodata verifica ca numele melodiei impreuna cu al folderului in care se afla sa nu aiba un nume foarte lung, mai mare de 256 de caractere.

m3u este de fapt o lista de fisiere audio, care se pot sau nu afla in folderul respectiv  (in functie de cum e creata, poate avea cai relative sau absolute)

un soft foarte mic si specializat in taierea de mp3-uri este si mp3 direct cut. avantajul ar fi ca daca melodia e mai lunga, implicit fisierul ar fi mai mare, se elimina uploadarea si downloadarea melodiei.

Edited by tEo, 21 November 2019 - 11:35.

romanasu

romanasu

Active Member

Eu ma mai jucam cu Audacity, ca sa sterg inceputul si sfarsitul melodiilor, dat "volumul" mai tare sau mai incet etc..

rumegus

rumegus

Guru Member

Pe vremea cand ma jucam cu ringtonuri, foloseam polderbits, e simplu, intuitiv, avea si free trial o luna.

ludacris08

ludacris08

Junior Member

View Post2Unlimited, on 21 noiembrie 2019 - 10:25, said:

https://mp3cut.net/

Poti face si fade-in / fade-out. E foarte simplu de folosit, poti si asculta, si selecta dupa timp. Merge si cu flac, wav, etc...

pare ok dar are vrun buton sa stea pe play in loop? ca sa imi fac o idee cum suna fadeul cand se repeta melodia ca fac ringtone scurt si la un apel lung o sa se repete

View PosttEo, on 21 noiembrie 2019 - 11:26, said:

verifica numele folderului in cauza, sa nu fie cu diacritice sau caractere ciudate (de ex. rusesti sau chinezesti). totodata verifica ca numele melodiei impreuna cu al folderului in care se afla sa nu aiba un nume foarte lung, mai mare de 256 de caractere.

nu are atatea caractere si nimic ciudat, doar _ - si .

2Unlimited

2Unlimited

"No limits"

Nu are. Pentru acest lucru trebuie sa folosesti un program mai complex.

tEo

tEo

Senior Member

verifica ca si continutul fisierului sa fie ceea ce zice extensia ca e. adica fisierul sa fie cu extensie de mp3, dar el sa nu fie vreun flac sau wav...

hai sa eliminam numele ciudate si lungimea caracterelor (chiar daca asta nu pare sa fie problema)
fa un folder nou pe hdd, sa zicem MP3 COMPLETE. muta/copiaza acolo 5-10 mp3-uri din folderul original. vezi daca poti folosi situl tau preferat cu acel folder.
daca nu, si redenumesti mp3-urile alea, gen melodie 1.mp3, melodie 2.mp3, etc. verifici cu situl.
daca da, muti incet-incet  melodiile in noul folder si verifici posibilitatea lor de taiere.

ludacris08

ludacris08

Junior Member

tot asa e

mersi oricum tuturor si trec pe mp3cut.net

rumegus

rumegus

Guru Member

De ce nu vrei sa incerci polderbits, cum ti-am recomandat? Are recorder, cu care poti inregistra tot ce se aude in pc, poti taia melodiile, le poti salva/transforma in ce format vrei, mai ales daca originalul nu e mp3, dar vrei mp3 pt telefon.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate