Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Nu joaca ( Ianis ) si totusi ii are la buzunar

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View PostAldulescu, on 20 noiembrie 2019 - 18:32, said:


Pai sunt rasisti, au dusmanie pe romani, ii urasc deoarece stiu ca nu or sa ajunga niciodata la nivelul lor la fotbal, asa ca le reteaza aripile inainte sa aiba macar sansa sa zboare...
E o lupta sustinuta, pe mai multe fronturi impotriva Romaniei in fotbal: ne distrug jucatorii cei mai buni, ne acuza de rasism - ca suporterii nostri au injurat negrii sau i-au facut in toate felurile, ca am adus copii pe stadion sa ii exploatam, etc.
Ai luat vreodata in calcul ca jucatorii romani chiar joaca slab?
Ca teza aia cu faptul ca noi suntem buricul pamantului si toti au ceva cu noi am mai auzit-o pe undeva.
Duminica iesi la vot?

#20
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

Quote

Ai luat vreodata in calcul ca jucatorii romani chiar joaca slab?
Nu.

Quote

Ca teza aia cu faptul ca noi suntem buricul pamantului si toti au ceva cu noi am mai auzit-o pe undeva.
Noi romanii suntem un popor extraordinar, dar am fost tot timpul tinuti in loc de altii care ne-au pus mereu bete in roate.

Quote

Duminica iesi la vot?
Da, votul meu e egal cu al tau, de ce intrebi?

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006

View Postcaiuscorneliu, on 20 noiembrie 2019 - 18:23, said:

Da mă, străinii sunt de vină. Dau porcoi de bani pe gloabe supraevaluate și apoi le țin pe bancă să le distrugă cariera Posted Image

Daca-mi aduc bine aminte,cica juniorul a fost cumparat de fanatastica Genk cu 8.000.000,dolari sau euro,n-are nici o importanta.Cand un nefericit,membru al clubului belgian,a recunoscut ca cele 8 milioane au fost in realitate 4,ghici cine a sarit cu gura?

Si foarte usor putem ajunge la o suma mult mai mica,care sa se apropie de viata reala fotbalistica a juniorului.Toata lumea-l lauda,adica tac-su,presa,Dragomir,forumul Softpedia,etc.,dar exista o singura mare problema:omu' nu prea joaca.

Mai nou,s-a mai "nascut" o stea purtatoare de nume Hagi.Este vorba de Kira,inegalabila si unica actrita,care a lasat spectatorii masca cu talentu-i desavarsit,cate ceva din Hagi sr. Hagi jr.

#22
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Ianis Hagi are o privire goala. Se vede că nu înțelege fotbalul. Uneori îi mai iese care un dribling dar cu trasul la poarta sta prost. Iar că și constituție fizica e praf. E plina Romania de copii nemâncați, trimiși să facă fotbal cu forța.

#23
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View PostAldulescu, on 20 noiembrie 2019 - 18:47, said:


Nu.

Noi romanii suntem un popor extraordinar, dar am fost tot timpul tinuti in loc de altii care ne-au pus mereu bete in roate.

Mda. Victimizarea=sport national.
Antena 3 e aici?

Edited by dan1980_25, 20 November 2019 - 19:21.


#24
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,792
  • Înscris: 03.02.2007

View PostAldulescu, on 20 noiembrie 2019 - 18:47, said:

Noi romanii suntem un popor extraordinar, dar am fost tot timpul tinuti in loc de altii care ne-au pus mereu bete in roate.

Corect, iar peste toate astea mai suntem și modești. E o conspirație mondială împotriva noastră de popoare "chitroase".
Ce departe ar fi ajuns românii dacă erau singuri pe planetă!

#25
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View PostOpelAstra2002, on 20 noiembrie 2019 - 16:31, said:

Parerea cercopitecului cu doi neuroni in dotare care a avut norocul sa dea cateva goluri de la distanta ca era egosit si tinea doar el mingea. Probabilistica: ai, n-ai mingea dai la poarta. Din cateva zeci de suturi mai si nimeresti. Apropo, scuipatorul de adversari direct in fata inca isi asteapta STATUIA care crede el, o merita !! Oameni rai nu io construiesc, dom'le Posted Image !

bai nene, tu vb de Hagi dar nu ai vazut un meci intreg cu el.
daca noi nu-l aveam pe Hagi nu ajungeam niciodata o echipa cu pretentii de victorie in aproape orice meci, asa cum ne consideram acum.
daca pe el, cu atatea realizari in cariera fotbalistica, il numesti cercopitec..., pai pe tine cum te mai consideri ma?
ce ai realizat tu de-l vezi pe el in halul acela in comparatie cu tine?

uite clipul, citeste comentariile strainilor:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EfjYTYWE1FQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

da, a fost mare jucator si in tara dar si afara. citeste printe comentariile turcilor la acest clip sa vezi ce spun despre el.

Edited by Petrecristi, 20 November 2019 - 20:57.


#26
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Îți răcești gura de pomană. Babuinul ăla nici nu era pe țeavă când Hagi și trupa lui ne bucura inimile. ;)

#27
dani_ell

dani_ell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 06.07.2007

View PostAldulescu, on 20 noiembrie 2019 - 18:17, said:

Strainii au boala mare pe romani si nu rateaza nicio ocazie sa ii saboteze. Sunt atatea cazuri de fotbalisti romani, cumparati pe bani grei de echipe din strainatate, si care ajunsi acolo au fost tinuti doar pe banca de rezerve, si-au batut efectiv joc de ei, ca sa ii impiedice sa joace si sa le opreasca dezvoltarea ca jucatori, dupa ce s-au intors apoi in Romania nu mai erau buni de nimic.
Cu Ianis s-a intamplat la fel, a fost la Fiorentina si l-au tinut mai mult pe banca de rezerve, acum la Genk a patit la fel, nici nu-i de mirare ca echipa nationala a obtinut asa rezultate slabe...



+1 ptr trolleala la cel mai inalt nivel, de calitate Posted Image

Edited by dani_ell, 20 November 2019 - 21:11.


#28
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostOpelAstra2002, on 20 noiembrie 2019 - 16:43, said:

Foarte mare. In RO. A facut tuşa la toate cluburile de afara. Si-au luat ţepe cluburi de renume cu marele jucator Posted Image !!
talentul nu i l-a negat nimeni, din contra... a fost recunoscut peste tot in lume.
cand a stat pe tusa, a stat pt ca nu s-a antrenat, in dulcele stil romanesc, partea fizica nu e ok

#29
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,065
  • Înscris: 24.02.2011
Dacă și restul coechipierlor de la națională ar fi la nivelul lui Ianis, am fi între primele 10 țări la fotbal. Problemele sunt la selecționer și frf, nu la Hagi.

#30
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

Quote

pe tusa, a stat pt ca nu s-a antrenat,
Da' ce, pentru el era ceva facultativ?

A stat pe bancă(rezervă) pentru că n-avea loc în echipă. Cel puțin în Spania a lustruit banca de rezerve.

#31
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006

View PostAldulescu, on 20 noiembrie 2019 - 18:17, said:

Sunt atatea cazuri de fotbalisti romani, cumparati pe bani grei de echipe din strainatate,

Incet-incet incep sa cred ca banii aia grei sunt doar praf in ochi.Cazul aici de fata cu uite 8 milioane,nu-s decat 4 milioane,este elocvent.
Fotbalul este un sport,scuzati,o ramura a industriei sportive unde se spala bani la greu.

#32
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View PostPetrecristi, on 20 noiembrie 2019 - 20:53, said:

bai nene, tu vb de Hagi dar nu ai vazut un meci intreg cu el.
daca noi nu-l aveam pe Hagi nu ajungeam niciodata o echipa cu pretentii de victorie in aproape orice meci, asa cum ne consideram acum.
daca pe el, cu atatea realizari in cariera fotbalistica, il numesti cercopitec..., pai pe tine cum te mai consideri ma?
ce ai realizat tu de-l vezi pe el in halul acela in comparatie cu tine?

uite clipul, citeste comentariile strainilor:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EfjYTYWE1FQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

da, a fost mare jucator si in tara dar si afara. citeste printe comentariile turcilor la acest clip sa vezi ce spun despre el.
Vezi ca am scris ceva acolo de scuipatul adversarilor pe teren direct in faţă. Cunosc oameni ceva mai in varsta care au vazut la TV fazele si n-au de ce sa ma minta. Hagi ne-a facut pe noi romanii de rusine in toata lumea cu asemenea comportament ! Vuia presa internationala pe vremea aia ! Asta nu mai scrie presa romana ca sa nu se supere niste insi ca tine..!!
Apropo, imi place cum o da Hagi de cate ori pierde un meci in toate problemele sociale..!! Nu sunt scoli, spitale, drumuri. O ia pe aratura Posted Image ! Nu stie omu' sa piarda, invidios, chitros.....vai ce greata mi-e de individ Posted Image Posted Image !!

View PostKres, on 20 noiembrie 2019 - 18:55, said:

Ianis Hagi are o privire goala. Se vede că nu înțelege fotbalul. Uneori îi mai iese care un dribling dar cu trasul la poarta sta prost. Iar că și constituție fizica e praf. E plina Romania de copii nemâncați, trimiși să facă fotbal cu forța.
Ianis e victima obsesiei seniorului de al vedea mare fotbalist. Isi distruge fizic si psihic propriul copil. Ca juniorul nu are genele necesare pt a ajunge mare e peste puterea de intelegere a *regelui cu doi neuroni intre urechi !! Cu obsesiile nu te joci .. :D !!

Edited by OpelAstra2002, 20 November 2019 - 22:23.


#33
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View PostOpelAstra2002, on 20 noiembrie 2019 - 22:34, said:


Vezi ca am scris ceva acolo de scuipatul adversarilor pe teren direct in faţă. Cunosc oameni ceva mai in varsta care au vazut la TV fazele si n-au de ce sa ma minta. Hagi ne-a facut pe noi romanii de rusine in toata lumea cu asemenea comportament ! Vuia presa internationala pe vremea aia !
Pana la urma despre ce e vorba? Despre caracterul lui Hagi sau despre cum a jucat?
Nu e ca si cum Zidan nu i-ar fi dat un cap in piept lui Materazzi in finala compionatui mondial.
Sau Rijkaard nu l-a scuipat pe Voeller? Dar stai! N-ai auzit de astia pana acum.

#34
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postdan1980_25, on 20 noiembrie 2019 - 22:46, said:


Pana la urma despre ce e vorba? Despre caracterul lui Hagi sau despre cum a jucat?

Despre fotbal e vorba. Sunt jucători în lumea asta cu caracter dereglat, tyzyganos, dar știu cu mingea, așa ca, mai întâi dovedesc pe teren și mai apoi își arată caracterul. Deși, e științific dovedit că un caracter sportiv ajuta performanta sportivă.

La Iannis, e problema cu filtrarea jocului prin intelect. Spre deosebire de marele Gică Hagi, la Iannis acest intelect lipsește cu desăvârșire. Ori, eu nu cunosc oameni cu intelect puțin care sa fi ajuns genii in fotbal. Sa știți că Cristiano Ronaldo, așa manelist cum e, are știință și inteligența jocului, vede fazele dinainte, pune centrările "cu mana", etc. Asta înseamnă să te ajute intelectul in sport.

In, Generația de aur, echipa era formată din mai multi oameni cu intelect: Gica Popescu, Dan Petrescu, Lupescu, Belodedici, Ilie Dumitrescu, Balint, Dorinel Munteanu, etc - toți sunt oameni cu înțelegerea mentală a fotbalului, nu sunt mingicari. Chiar și Marius Lăcătuș care era uneori tyzig pe teren, acea știință a fotbalului. Chiar și Mutu acea un pic de intelect - nu exagerat dar avea.

Sunt jucători la care intelectul se dezvolta mai târziu dar... până atunci ei trebuie sa deprindă bine tehnica fotbalului.

Edited by Kres, 21 November 2019 - 05:13.


#35
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,636
  • Înscris: 28.11.2001

View PostOpelAstra2002, on 20 noiembrie 2019 - 16:43, said:



Foarte mare. In RO. A facut tușa la toate cluburile de afara. Si-au luat țepe cluburi de renume cu marele jucator :D !!

Mda ... de aia dupa mai bine de 20 de adi este adulat in Turcia

#36
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View PostOpelAstra2002, on 20 noiembrie 2019 - 22:34, said:


Vezi ca am scris ceva acolo de scuipatul adversarilor pe teren direct in față. Cunosc oameni ceva mai in varsta care au vazut la TV fazele si n-au de ce sa ma minta. Hagi ne-a facut pe noi romanii de rusine in toata lumea cu asemenea comportament ! Vuia presa internationala pe vremea aia ! Asta nu mai scrie presa romana ca sa nu se supere niste insi ca tine..!!
Apropo, imi place cum o da Hagi de cate ori pierde un meci in toate problemele sociale..!! Nu sunt scoli, spitale, drumuri. O ia pe aratura Posted Image ! Nu stie omu' sa piarda, invidios, chitros.....vai ce greata mi-e de individ Posted Image Posted Image !!


Ianis e victima obsesiei seniorului de al vedea mare fotbalist. Isi distruge fizic si psihic propriul copil. Ca juniorul nu are genele necesare pt a ajunge mare e peste puterea de intelegere a *regelui cu doi neuroni intre urechi !! Cu obsesiile nu te joci .. :D !!
Băi nu era sfĂąnt nici pe departe. Astea le făcea: Ăźnjură, se enerva, poate și scuipă... Dar că jucător a fost imens.

De Ianis .. mi se pare normal să-l apere. E copilul lui. Daca nici pe el nu-l apară atunci pe cine.
Dar că jucător, G Hagi e respectat in toată lumea.

Edited by Petrecristi, 21 November 2019 - 07:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate