Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Kapital TV.

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 03.01.2019
"Prima Uberteleviziune din România"
În sfârșit dă roade acest proiect.
Pe Kapital TV acum este LIVE filmat de un spectator,spectacol cu Vacanța Mare.
Super tare!  Glume noi...

Edited by BogdanI33, 17 November 2019 - 23:09.


#2
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,816
  • Înscris: 06.11.2018
Lansat in 2011, KAPITAL TV este liderul televiziunilor din judetul Hunedoara. In fiecare zi, de luni pana duminica, KAPITAL TV ofera o grila diversa de programe, iar din noiembrie 2016 aducem in casele tuturor romanilor productii locale, stiri, talk show-uri, emisiuni interactive si educationale, documentare.

Prin parteneriatele cu importante fundatii si asociatii din Romania, KAPITAL TV isi tine telespectatorii conectati si implicati social.

KAPITAL TV va continua sa le ofere telespectatorilor care urmaresc programele noastre atat la televizor, cat si online, continut relevant si de calitate.

Sursa: http://www.kapitaltv.ro/despre-noi/

P.S: Începând cu 2019 postul emite la nivel național și este in must carry.

#3
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 03.01.2019
Știu Georgică,dar până acum nu a avut nimic în direct transmis prin watsapp...cel puțin eu nu am văzut.
Este prima oară când prinde contur treaba cu Uberteleviziunea.
Ei vor ca telespectatorii să filmeze live diferite evenimente și ei să le transmită pe post...vor ca telespectatorii să le facă programul...ieftin și bun; dar până acum nu le-a ieșit.
Cine a știut că ei transmit Vacanța Mare în această seară?...Dacă știau telespectatorii aveau audiență bună în seara asta.

Edited by BogdanI33, 17 November 2019 - 23:31.


#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
-Sters- (daca ma gandesc mai bine e o televiziune despre care nici nu merita sa scriu 2 cuvinte)

Edited by stlk, 17 November 2019 - 23:54.


#5
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017
Oricum majoritatea emisiunilor de la TV aveau prezentatori retarzi. Acum vor fi si saraci.

#6
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View PostBogdanI33, on 17 noiembrie 2019 - 23:30, said:


Cine a ştiut că ei transmit Vacanța Mare în această seară?...Dacă ştiau telespectatorii aveau audiență bună în seara asta.
Mai exista Vacanta Mare? Eu chiar daca stiam nu ma uitam la ei...Au fost candva buni, acum sunt penibili...Si pe bune, filmari cu telefonul de la spectacole...Ce mai urmeaza, meciuri de fotbal din liga 3??? Pai mai bine ma uit pe facebook la asa ceva...Daca ma uit

#7
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 30.10.2002
Liderul televiziunilor din judetul Hunedoara??? Dar câte televiziuni locale or fi existând în județul ăla?
Dacă îți filmează cineva cu telefonul un spectacol nu înseamnă că tu poți difuza la tv acea înregistrare... că implică niște drepturi de autor. Nu mai suntem la începutul anilor '90, deși la cum arată uberteleviziunea lor tot la nivelul acela au rămas.

#8
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,115
  • Înscris: 21.05.2019
Cel mai mare gunoi din must carry. Mizeria asta nu ar merita preluata nici sa fim platiti! Grila zero, content zero! Toti neavenitii ajung pe post! Pe bune? In secunda doi as desfiinta acest gunoi numit mustr carry, sa curatam astfel audio vizualul romanesc de capuse. Si televiziunile ar fi preluate DOAR daca au calitate! Ar disparea astfel mizeriile de genul!

#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Sunt curios câte poziții urcă în lista must carry. E slăbuț rău. Am văzut canale locale mai bune decât Kapital.
Unele canale ar trebui să rămână regionale/locale și să nu fie obligați operatorii să ocupe frecvențe la nivel național.

Edited by _-KALMAN-_, 18 November 2019 - 13:57.


#10
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 03.01.2019
Kapital TV sigur nu urcă în lista must-carry, probabil va fi ultimul din listă sau eliminat precum eStrada TV anul acesta.
Dar celelalte 7 care au intrat anul acesta în must-carry urcă sigur peste canalele de religie...Rock TV, Magic TV, Cinethronix, București TV și Orizont TV le văd chiar în primele 15 din această listă. (Știu că mulți mă cred nebun,dar o să vedeți în ianuarie.
Tot în ianuarie cred că va mai intra Realitatea Plus, Party Mix, LinkPress TV, A7 TV și încă un canal de muzică populară (probabil Tradițional TV) în must-carry.

Edited by BogdanI33, 18 November 2019 - 14:23.


#11
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 21.02.2009
Sigur va scădea câteva locuri și Inedit tv și Nasu T v

#12
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007
Și Canal 33 în must carry.

#13
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006

View PostBogdanI33, on 17 noiembrie 2019 - 23:07, said:

"Prima Uberteleviziune din România"
Sa inteleg ca daca fac comanda dau ce vreau eu? :naughty: Dar "soferii" de la aceasta tembeliziune au autorizatie? :lol:

On: de cate ori vad crawl-uri aiurea pe ecran, ma duce cu gandul la Zer0TV. Daca nu ai calitate, bagi burtiere pe tot ecranul, inclusiv la reclame si teleshopping (aviz amatorilor de la RTV si R+ :P)

#14
TheSignMetro64

TheSignMetro64

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 07.09.2018
Kapital TV și-a schimbat grila.

#15
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 08.11.2019

View PostTheSignMetro64, on 22 noiembrie 2019 - 10:36, said:

Kapital TV și-a schimbat grila.
Observ că, nu mai are nici burtiera/banda galbenă de lângă siglă. Ceasul în colțul din stânga jos al ecranului era şi înainte ? Scuza-ţi că întreb dar nu mai ţin minte. Butonez aproape toate canalele în fiecare zi şi l-am sărit pe acesta.

#16
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Bă ăștia au luat-o razna de tot. Acum transmit o panarama cică RTV DIAMANT. e un babalau care punre muzică și mai scoate câte ub cuvânt fin când în când. Nu îi vede nimeni?

#17
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,115
  • Înscris: 21.05.2019
Sincer, aveti timp sa va uitati pe toate gunoaiele astea :)))

#18
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007

View Postsilcar, on 25 noiembrie 2019 - 12:30, said:

Sincer, aveti timp sa va uitati pe toate gunoaiele astea :)))

Nu ne uităm.  Zappam

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate